Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a napotok egy 1,5...

Hogy telik a napotok egy 1,5 éves gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Ha van kedvetek, a kajákról is írjatok, szívesen olvasnám.

Köszönöm!! 😊


2022. jan. 3. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

6-7 között ébred. Reggeli (általában müzliszelet, joghurt, vagy vajaskenyér, mikor mit fogad el, most épp borzasztóan válogatós korszakában van). 8-kor indulás a bölcsibe (külföldön élünk). Ott "tízóraira" rögtön érkezéskor gyümölcs. Délelőtt udvar, ha jó az idő, ha nem, akkor vmi kézműveskedés vagy benti szabad játék, mozgás. Ebéd negyed 12-től két turnusban, a második turnus vége nagyjából negyed 1, ekkor altatás. Csendespihenő/alvás 1-től 3-ig (igény szerint; ki előbb, ki később ébred, alvó gyereket nem ébresztenek fel, és ha van gyerek, aki még kétszer alszik, akkor őt kétszer altatják, kicsit elcsúsztatott napirenddel). Fél 4-4 körül uzsonna, általában valami édesebb; süti, lekváros kenyér, gabonapehely tejjel, stb. Mi fél 5 körül szoktuk összeszedni a kisfiunkat, de sokan még 6 után is ott vannak :((

Ezután itthon második uzsonna 5 körül, utána szabad játék, könyvnézegetés, jó időben és világosban játszótér, stb. Fél 7 körül fürdés, esti mese, lefekvés; 8-kor legkésőbb alszik (éjszaka nem ébred, hacsak nem beteg, álmodik rosszat, stb.).

2022. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 6-f7 között vacsora is van, általában ugyanaz, mint reggelire. (1 voltam)
2022. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszike a részletes kommentet, ment a zöld!! 😉😊😘
2022. jan. 3. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

7kor szoktunk kelni, kb 7:15-kor van a reggeli. Ma például vajas lekváros pirítós volt.

Ezután kb 10-ig egyedül játszott, van egy kis babakarámja, abba szoktam betenni a kis játékaival. Addig én csinálom a házimunkát.

Ezek után jön a tízórai, ez ma natúr joghurt volt egy kis rozskenyérrel, mivel nem volt túl éhes.

Fél 11 körül együtt szoktunk főzőcskézni, vagy házimunkát csinálni. Fogom a kezembe, énekelgetünk közben, ami épp jól esik.

Délben ebédeltünk, ez ma krumplileves volt.

Ebéd után kb 2 óráig szokott lenni az alvás. Ha felébredt akkor még az ágyban játszunk kicsit, plüssözünk, ilyesmi.

Ezt követően jön az uzsonna, ami ma kalács volt egy kis tejjel.

Uzsi után szoktunk menni sétálni, majd ha hazaértünk akkor megint játszunk kicsit, ekkor már apa is hazaér, szóval ő játszik vele amíg én csinálom a házimunkát.

Ezután vacsi, ami ma körözöttes kifli volt ubival és gyümölcstea.

Maj jön egy kis estimese, és olyan fél8 körül fürdés. Nekünk jobban bevált a fürdés előtti nyugtató olvasás, így a fürdés már ráhangolódás az alvásra. Kb 8 körül van az altatás.

Ma extrán sok pékárút evett a kicsikém, eddig ez fel sem tűnt, nem szokott mindig ennyit enni :D

2022. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6:30-7 kelünk

Reggeli; mikor mi

Kenyér valamivel

Virsli, tojás

Vagy csak zabkása.. tejbegríz


Elvisszük a nagyot az oviba.

Vagy elmegyünk utána játszótérre, vagy elintéznk ezt az vagy hazamegyünk főzni


Tízórai: általában gyümölcs, keksz/ joghurt.. kuko stb, attól függ hol ér minket az éhség.

Délre kell menni az oviba..

Ha minden flottul ment akkor előtte futóbicajozunk stb ( kocsival megyünk, mert messze van az ovi)


Hazaérve kicsit maradunk az udvaron ( biztonságos)

Hintáznak , csúszdáznak

Közben megmelegítem az ebédet (2-3 p)

És beterelem őket


Ebèd az amit mi..


Alvás 13:15-15:30


Uzsi: evés maradéka, vagy gyümi zöldség esetleg valami krèmtúró ilyesmi


Játèk

Rajz

Festés

Meseolvasás

Stb


19-19:30 vacsi..függőeb attól mi volt a napi étkezés, ahhoz igazîtom.. de előfordul pizza stb is


Nagyon szereti a tejet ( a nagy kb 3 éves koráig nem itta meg)

Így napközben kb 3 dl-t megiszik.


Fürdés 8 körül legkésőbb


Alvás

Van, hogy azonnal, van, hogy vergődik, mint ma is és mèg nem alszik, pedig 9 óra.. a nagy már alszik


Viszont őt még éjjel szoptatom, nappal màr nem

2022. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4. és 5. Válaszolók, nektek is köszönöm szépen a kommenteket 😊😍😘
2022. jan. 3. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Igaz még nem egészen 1,5 éves, de szívesen leírom.

Reggel 9kor ébred általában, picit még lustizunk, és utána reggeli(általában kenyér valami sajtkrémmel, májkrémmel, felvágottal)

Reggeli után neki állok főzni, ő pedig ott rosszalkodik körülöttem vagy szenved ,hogy vele foglalkozzak. Főzés közben ezer felé figyelek, mert elég szemfényvesztő. Főzés közben mosógépből pakolunk, öntözünk, rendet rakunk, pakolászunk, persze mindenben "segít ". Ha kész az ebéd, akkor egyet játszunk. Délelőtt folyamán esetleg egy kis gyümölcsöt eszik. Fél 1 körül ebédel, általában amit magunknak főzök. 1 körül megy aludni, hamar el is alszik. 1,5-2 órát alszik egyben, addig csendben, nyugalomban megebédelek, és szusszanok egyet, vagy ruhát hajtogatok pl.

Ébredés után pici bújás, ébredezés, aztán megyünk ki sétálni, kimegyünk a nővére elé a vonatra, aki jön haza suliból. Séta után uzsonna ( gyümölcs, vagy natúr joghurt gyümölccsel, vagy házi túrókrém). Ezután közös játék, én tornászom, ő játszik körülöttem. Mikor apa hazaér, pici játék közösen, aztán közös vacsora( ebédmaradék, babacsinta, virsli, rántotta, ,ilyesmi)

Vacsi után, apa program, én pedig a konyhát teszem rendbe, hogy másnap egyből tudjak nekiállni főzni. 8kor fürdés, mese, 9 körül alszik el, éjjel annyira ébred csak még hogy bejöjjön közénk de egyből alszik is tovább. Ilyen egy átlag napunk.

2022. jan. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 7. Válaszoló, köszönöm szépen Neked is a részletes hozzászólást 😉😊 Ment a zöld 😊
2022. jan. 12. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!