Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy is van ez az...

Most akkor hogy is van ez az ülés dolog?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos lesz, magától még nem ül fel a földről, viszont a hordozoban állandóan ulesbe húzza magát. A sport részt ha megdontom ugyanez. A gyerek orvosnál rá kérdeztem hogy most akkor mi a teendő, mert így már nem tudom sétálni vinni a hordozoban, felultette megnezte, és közölte hogy ez a gyerek már tud ülni, mert egyenes háttal, gornyedes, támaszkodas nélkül stabilan ül, nyugodtan rakjam a sport részbe rendes ülő pozícióba. De alapvetően ne ultessem a földön, hogy így jatszon, mert akkor nem tanul meg magától felülni. De azzal egyáltalán nem terhelem már a gerincét ha a babakocsiban igy utazik, mert szép egyenes háttal ül. Ez valóban így van? Annyira fújják hogy ne üljön a baba amíg a magától rendesen nem ül fel.
2022. jan. 5. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem ültetném.
2022. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
A babakocsiban a sport ülés jobb esetben nem 90 fokban áll, hanem az is kicsit meg van döntve, vagyis nem teljesen a saját gerince tartja a súlyát, ezért nyugodtan ültetheted őt már ott, de valóban a földön ne, mert ott nincs semmilyen tamasztek, plusz nem is lesz mutivacioja, hogy egyedül rajojjon hogy kell kiülni mászásból.
2022. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Az Én fiam kb 6 hónapos korától kezdve állandóan húzta fel magát, ha a kezünkben volt. Nem viccelek, alig tudtuk fektetni, állandóan vergődött, amit félig vagy hogy mondjam fel nem ültettük és nem tudott úgy nézelődni.

Én is olvastam, hogy 'jajj, nem szabad (!?) ültetni' stb, de ha így volt kényelmes neki és így maradt meg ám legyen.. próbáltuk mindig kitámasztani a derekát, hogy ne terhelődjön a gerince, szoptatós párnát alá hajtottuk stb, él es virul, köszönjük szépen remekül van, másfél éves kis örök mozgó :)

2022. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Mindkét lányom úgy ült, mint a cövek 6 hónaposan. Így játszottak a szőnyegen, támasztva soha nem voltak, "kutyából kiülni 8 hónaposan tanultak meg természetesen maguktól. Semmi bajuk, erősek, ügyesek.
2022. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Nehez kerdes. En biztos nem ultetnem, sot azt nem is tartom esszerunek, hogy azt mondták, ultesd mert akkor nem tanul meg magatol felulni. Lanyommal is voltak ilyen gondok. Nekem egyertelmuen azt mondta a szakember, h felejtos minden olyan eszkoz amivel felhuzza magat. Haaaaat... Mi ne mondjak, probaltuk. De etetni muszaj volt valamiben, es a babakocsiban sem fektethettem teljesen mert ki volt tole. Igy aztan arra jutottunk, hogy evés es babakocsizas alkalmaval megemeljuk a tamlat amennyire nagyon muszaj, a maradek idoben meg csak fold. Aztan szepen 10 honaposan kiult végre magatol. Mar alig vartam,mert ez igy eleg erdekes volt. En alairom, hogy ez a folyamat igy helyes, ahigy most diktaljak a szakik, csak megvalositani nehez ha a baba nem ugy akarja ahogy mi :D
2022. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos pont az a baj, hogy a 120 as szögben is felül hasizombol, ezért abszolút a 90 fokos ülést mondta a dr nő a babakocsiban.
2022. jan. 5. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Megsúgom ez olyan magyar dolog, hogy tilos ültetni.


Ja, ne ültesse senki a görnyedő babát, akinek láthatóan nem megy, de ha úgy ül mint egy cövek, egyenes háttal, tartja magát, minden más országban szépen felültetik, és pl etetőszékben rendesen etetik, nem megdöntve fulladás veszéllyel mit sem törődve.

2022. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A lányom 6 hónapos volt, amikor előre húzta magát a babakocsiban és az Adamo hintában. Én is bizonytalan voltam, de azt hallottam akkor, hogy ilyen esetben nem probléma, ha magától csinálja. Csak 9 hónaposan ült ki mászásból stabilan.
2022. jan. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem most lesz baja ha korán ültetik vagy kenguruban viszik vagy folyton autós hordozóban van... stb., hanem kamaszként vagy fiatal felnőttként.

De ha már tud ülni magától úgy, hogy nem görnyed össze, nem dől el, ültetheted. Ez előbb szokott lenni (leghamarabb 6 - ezért van mindenen ez az ajánlás gyárilag (de azért az a többségnél korai) -, de inkább 7-8 hós korban - és persze van, akinél 10, ha kicsit hipotón), minthogy magától ki tud ülni (tipikusan 8-9 hósan) általában négykézlábból, de van, aki állásból. Klasszikusan felülni háton fekvésből hasizomból meg csak jóval később tudnak, azt hiszem, talán 2 éves korban, tehát erre túlzás várni.

2022. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne ültesd fel.Fog ő annyit mozogni,hogy magától is minden pózból fel tudjon ülni.

De ha nem is..feküdj már le a padlóra és ülj fel minden kapaszkodás nélkül,vagy még fejletlen hasizom híján húzd fel magad kézzel..

Megerőltető.Úgy fog felülni ahogy kényelmes neki.


Ne ültesd,mert csak köldöksérvet fog kapni.Semmit nem kell se siettetni,se erőltetni.

Ha pedig úgy érzed baj van vidd dokihoz aki elküld tornára.

2022. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!