Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától engedtétek...

Mennyi idős korától engedtétek másoknak is hogy megfogja a babátokat? Ha még nem akartátok, hogy utasítottátok vissza aki elkérte? Egyébként is az nem bunkó dolog? A visszautasításból nem volt sértődés?

Figyelt kérdés
2020. okt. 21. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Igazából nem értem?! Miért ne engedném meg? Vagy kire gondolsz? Nyilván aki látogatni jön az rokon vagy barát, ő miért ne foghatná meg? Az utcán pedig úgy sem kéri el idegen.

Gondolom első baba lesz, de hidd el nem fog elkopni, ha más is hozzáér.

2020. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Embere válogatja. Volt, akinek azonnal megengedtem, mert tartott már babát, tudtam, hogy nem lesz baja ,és van olyan haverom, akinek akkor engedtem a közelébe, amikor már járt :P persze, csak viccelek, de érted, van, akire nem bíz az ember egy csecsemőt fél percre sem (mondjuk ő nem is kérte volna el :D ).
2020. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Én se értem a kérdést.


A kórházba mondjuk nem jöhetett be senki, csak a nagyszülők, ők azonnal mgfoghatták. Utána lévő héten jöttek sógornőmék, ők is. Aztán 3-4 hét után egyéb rokonok, nem nagyon akarták fogdosni a babát, de ha egy-egy ember elkéri, nem mondtam volna, hogy nem.

2020. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Azonnal!Eddig senkit sem utasítottam vissza bár nem is kérik el úton-útfélen idegenek:)))
2020. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Anyukámék másnap jöttek a kórházba, és odaadtam anyu kezébe. Nyilván vadidegennek nem nyomom a kezébe, de rokon vagy barát miért ne foghatná meg? Tiszták, mostak kezet. Sosem értettem ezt a furcsa önzőséget...


Egy esetben volt/van visszautasítás, anyósomnak "jó" szokása kérdés nélkül a kezembe lévő gyerek hóna alá nyúlni és kihúzni a kezemből. Na ennek gátat szabtam, de ez egy teljesen más szituáció.

2020. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez a butaság eszembe se jutott, akit meghívtunk abban bízunk annyira, hogy megfoghassa a gyereket.


Nagyon gyorsan elenged ilyen f@sságokat az ember, ha heteket tölt a babája kórházban. Tudod milyen megnyugtató volt látni, hogy a babám melletti babát a csecsemős nem sírni hagyja, hanem felvette és megnyugtatta. Pedig megtehette volna, hogy csak 3 óránként pelenkacsere meg etetés, addig hagyhatta volna bőgni.


Stramm kis emberek ezek, nem tudod megvédeni minden bacitól. Hacsak elmész a boltba, az se rosszabb mintha a nagypapa kezébe vehetné.

2020. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

én még csak látogató oldalról tudok beszámolni. Eddig bárkihez mentem babalátogatóba, mindig megvártam, hogy megkérdezzék, hogy meg akarom e fogni. Amég nem kérdezték, én nem kértem, bár nyilván örültem amikor rákérdezett.

Rokont, közeli barátot én is meg fogok kérdezni, hogy szeretné e. És szerintem az első időszakokban más nem is fog jönni.

2020. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
2 napos korától
2020. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban ugyan nem jöhettek be látogatók, de amikor hazaértünk, anyukám azonnal a kezébe vette a lányomat. Pár nap múlva jöttek anyósomék is és ők is megdajkálták.
2020. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Bennem az merült fel, hogy mi miatt kérdezed. Az zavar, hogy más fogja? Vagy esetleg a vírusoktól, baciktól tartasz?

Engem ugyanez a kérdés foglalkoztat. Télen születik az első babám, pont amikor covid-nátha-influenza és mindenféle finomság lesz. Már előre félek a rokonok látogatásától (nagy a család). Nem az zavarna, hogy meg akarnák fogni, hanem ki tudja kiben mi lappang? Már arra is gondoltam, megkérek mindenkit hogy maszkban legyenek mellette/fogják meg. De hát ennyi erővel ugye tőlünk is bármit elkaphat.

Ha nyári gyerek lenne, totál nem érdekelne, nyilván azon kívül hogy mindenki kézmosás után foghatja csak meg, és figyelném, hogyan tartja (ha mondjuk nincs sajátja és nem tudja hogyan kell).

2020. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!