Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova forduljak ha allergia...

Hova forduljak ha allergia gyanús a babám?! És tényleg az lenne, mik ezek a tünetek?! Elmondanátok?!

Figyelt kérdés
1 éves múlt a fiam, hónapos óta küzdünk különféle kiütésekkel. Ezek apró, néha piros kis pöttyök, a combján, karján és az arcán. Gyerekorvos nem tartotta súlyosnak, felírt patikai krémet ami nem igen segített. Amikor bőrgyógyászhoz vittem, az annyit mondott, ekcéma, krémet adott rá, de nem segít. Több kérdésben olvastam a a tejérzékenységről, lehetnek ezek a tünetek annak az tünetei?! Rendes tejet még nem kap csak asima tápszert, és néha joghurtot, sajtot meg hasonlókat. Gyerekorvosunkban ez ügyben nem bízom már! :( Milyen vizsgálatok kellenek és hol?!
2010. szept. 8. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha ételallergiára gyanakszol, akkor a gyerekorvostól kérj egy beutalót a gasztroenterológiára.


Ott egy vérképből meg tudják nézni, hogy van-e valamilyen ételallergiája.

2010. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, lehet hogy vmi kaját nem bír, a tejen kívül sok midnen lehet. banán, aprómagvas, citrus, sőt uborka, répa , paradicsom is. lehet a mosópor is, vagy állatszőr vagy por....vagy a fürdetőtök, mi patikai kenőcsöt használunk, mert minden más kicsapja,. a fenekét tiszta vízzel mosom le, ha kakilt, mert a törlőkendő is irritálja. ja, és ha tejallergiás, akkor tápszer is okozhatja, meg a joghurt, mert azokban is van tejfehérje. még a hipoallergén tápszer sem küüszöböli ki teljesen , hát még a sima. hasmenése nem szoktt lenni? gyakran a tejfehérje allergia társul ehhez,.

vagy: lehet hogy atópiás dermatitisz. vagyis veleszületett hajlam az ekcémára, simán, amit sokminden előhozhat, nem kell konkrét fent megnevezett allergénre gondolni, nekünk pl. a vichy naptejtől is előjött... az meg idővel kinőhető, ha kerülitek az allergéneket. én nem javaslom a vérvételes vizsgálatot. méghozzá azért nem, mert nekünk az égvilágon nem mutatott k isemmit, miközben egyértelműen allergiás vmire a babám. és olyankor is kimutathat vmit, ha épp nicns is baj. ekkora korban nem szokott beválni még. olyan 3 éves kor körül már igen. csak én ezt akkor még nem tudtam.

ha nembízol az orvosodban, akkor válts orvost.

amúgy a bőrdoki milyen krémet adott?

2010. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :) Latikortos vagy milyen krémet írt fel a bőrgyógyász, amit általában ekcémára szoktak, patikai kence.

Utána olvastam a tejallergiának és rajtunk csak a bőrtünetek jelentkeztek-ha arról van szó.

Hasmenés nincs, puffadás, hasfájás sincs. patikai fürdetőt használunk. Viszont a családban van ekcémás is meg tej érzékeny is :(

Kísérletezzek? Hogy egyesével vonjak meg élelmiszereket és hasonlók?

2010. szept. 8. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ekcémás és nála is felmerült a tejfehérje allergia gyanúja. A gasztroenterológiára kell beutalót kérni, ott tudják az ételallergiákat kivizsgálni. Oda viszont valószínű, hogy csak hetek múlva tudnak időpontot adni és addig azt fogják mondani, hogy tartsatok szigorú tejmentes diétát,így legalább látszani fog mikor mentek a kivizsgálásra, hogy változott-e valami a diéta hatására.

Mi is 4 hétig diétáztunk előtte, és mivel nem változott semmi, ezért nem is csináltak további vizsgálatokat a tejfehérjére. Azt mondta a doki, hogy ha tejfehérje allergia, akkor a tüneteknek pár hét szigorú diéta után el kell múlniuk.

A szigorú diéta azt jelenti viszont, hogy nem ehet semmit amiben tej vagy tejtemék van, ideértve azokat is amikben adalékanyagként van benne a tejfehérje (tejpor, tejsavó stb.), szóval nagyon böngészni kell mindent az ételek csomagolásán.

2010. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!