Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vegyünk a párom barátainak...

Mit vegyünk a párom barátainak, akinek első babájuk érkezik nyáron?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk még a nemét, kb júliusban fog megszületni.


Amire én gondoltam: ruha (nem a legkisebb méretből, mert abból tuti kapnak mástól is), valami olyan játék, amiből nem 1 dbot szokás venni (egydarabos pl csörgő, de plüssből elfér több is), habtapi, mesekönyv (tudom, hogy sokára lesz, mire érti a meséket, de altatáshoz nem rossz, nem?)


Ezekből vagy ezeken kívül mit lehet adni, aminek értelme is van?



2022. jan. 8. 08:55
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
89%
Mellesleg születés után is meg lehet halni, úgyhogy majd akkor is várjon, nehogy baj történjen?
2022. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem is tudom, ez biztos nagyon álszentnek hangzik, de én mindennek örültem. Annál is inkább, mert a közeli barátok, családtagok megkérdezték szeretnénk-e valamit és azt már tudtam másoktól, hogy erre jobb mondani valamit... :D A távoli rokonoktól, barátoktól pedig semmit nem vártunk, így a gagyi kínai játéknak is megörültem csak mert gondoltak ránk és én nem is gondoltam, hogy gondolni fognak ránk. :)

Szerintem ez az ajándékozás kérdés annyira nehéz... a közelebbieknél énis megkérdezem inkább mindig, hogy van-e valami kifejezett vágyuk. Ha nincs, akkor sajnálom, az lesz ami saját kútfőből pattan ki. :D Pl. nem egy praktikus ajándék, de kisfiúknak szoktunk vinni mindig egy üveg jóminőségű whisky-t, egyedileg feliratozva, mondván hogy legyen mit megbontania a 18. szülinapján. Eddig mindenkit váratlanul ért és mindenki nagyon meg is örült neki mégha csak egy "tartogatni való is". :D

Amik nekem nagyon tetszenek azok az egyedi(bb) dolgok. Pl. ölelő nyuszi, aminek a fülére a baba neve van hímezve, névreszóló kis takaró, horgolt akármi, ha kislány, akkor egy várhatóan rá hasonlító baba (pl. Eszter álma), stb. Én pl. nagyon tudom becsülni a dédi által horgolt kardigánt is, mert ha nem is a legdivatosabb darab, abban annyi idő és szeretet van, mint semmi másban.

A bababoltos ajándékkártyákat én személy szerint nem szeretem. Dm, rossmann kártyával nagyon mellé lőni nem lehet! De én örülnék mellé valami személyesnek is. A legjobb barátnőm kislányának varrtam pl. egy patchwork takarót divatos, lányos színekkel, a nevével. Teljesen meghatódott, hogy én erre ennyi időt szántam. Ilyesmiknek az ember lelke szerintem örül, akkor is ha a harmadik. De ez én vagyok. :)

2022. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Egyébként még azon gondolkoztam, hogy a bababoltban valószínűleg drágábbak a dolgok, mint máshol. Tehát pl egy 10.000 ft-os kártyával egyszerűen kevesebb, és nem feltétlenül annyival jobb minőségű terméket lehet venni, mint egy dmben/Rossmannban/akár Tescoban.

Tehát ha lesz benne utalvány, inkább dm-Rossmann vonal, ott talán olcsóbbak a termékek, bár kisebb a választék. De 10.000 ezerből úgysem nagy dolgot fognak venni.

2022. jan. 9. 08:35
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa és plüsst ne...semmi haszna, szívja a port, foglalja a helyet
2022. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Dm rossmann utalvány a legjobb ajándék amit mi kaptunk.

Semmi másnak nem örültünk igazán, mert mindenkitől olyat kaptunk, ami nem volt az igazi.

Ruha nekem nem tetsző, játék, gumisüveg gagyi, pelenka nem az amit mi használunk, illetve a rengeteg lom: harmadik játszószőnyeg és a temérdek plüss, pléd.

2022. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
A brendon nem drága, sőt, van ami ott olcsóbb, mint a dm/rossmannban.
2022. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik legjobb barátnőmnek a kisfiának csináltattam egy szettet varrónővel. Takaró, kisnyuszi, szundikendő pl. és rá van hímezve a neve. Az anyag színét pedig a barátnőm választotta ki.

Szerintem vegyél valami személyeset és a maradék pénzen vegyél utalványt Rossmannba/DM-be. Tényleg az a legjobb.

Másfél éves a lányom és van olyan ruha, amit még mindig nem tudtam ráadni, pedig születésekor kapta.

Én amúgy tuti megkérdezném mire van szükségük. Főleg, ha közeli barát. Mi kaptunk 2 drága cumiláncot a lányunk nevével..soha nem cumizott így csak porosodik én meg tökre sajnálom.

Valaki írt pelenkát meg sudocremet. Lutri.. A legtöbb anyuka szereti a Pampers popsitörlőt én meg kiszaladok a világból az illatától.

Ezeket később is vihetsz majd nekik, hamár tudod mit használnak.

2022. jan. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Érdemes megkérdezni, én mindig nagyon örültem az ilyen kérdéseknek, főleg amikor még megsem érkezett a baba és tudtam, hogy millió apró cuccra szükség lesz még, amiket meg kellene venni. Ilyenkor az egyiknek elmondtam, hogy törölköző nincs még, a másiknak, hogy kistakaró, a harmadiknak, hogy sterilizáló, a dédinek, hogy légzésfigyelő, stb. És akkor mindenki elkezdett zsongni a maga "témájában". :) Nyilván ha már kaptunk valakitől két kis fejrészes törcsit, a harmadiknak is örültünk, de nem használtuk annyira ki. Vagy egy kis takarónak tök örültünk, de nyári babának nem biztos, hogy kell még három azonnal (és nem is biztos, hogy tudom hol tárolni a kis lakásunkban). :) Szóval szerintem a legjobb, ha rákérdezel, hátha van valami, aminek örülnének. Még amellé is csempészhetsz némi meglepit, de nagyon mellényúlni már nem tudsz. :)
2022. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Végül amúgy hordozókendő, kontrasztos könyv, cuki törölköző, bonbon és egy üveg bor lett a megoldás. Bejött minden, tudtuk hogy kendőt pl szeretnének a szülők.
2022. okt. 5. 20:52
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó ajándékok, én is örültem volna 😊
2022. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!