Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogkő a baba első pici fogain....

Fogkő a baba első pici fogain. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! A fiamnak nehezen jönnek a fogai és lassan, mégis elég erős fájdalommal és fél éves kora óta folyamatosan szenvedünk velük. Most 15 hónapos és még mindig csak 6 foga van, de nem is ez a probléma. Nagyon odafigyelek a fogápolására, már az első kis élecskék megjelenése óta mossuk, tisztítjuk. Van fogkeféje, szereti is. Most már fogkrémet is használunk. Mégis az alsó metszők aljában fogkőre emlékeztető kis sárgás kemény lepedékréteg van, amit kb 1 éves korában fedeztem fel, és hiába sikáljuk, nem jön le. Létezik, hogy egy ilyen kicsi babának fogköve legyen vagy mi ez, és hogyan távolítsuk el? Nagyon szeretném, ha egészséges fogai lennének. Nem kap semmi csokit, édességet, cukros üdítőt, nem ezektől van. Tápszeres. Lehet attól ilyen lerakódás? Köszönöm ha segítetek!

2021. dec. 12. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tudok olyan kisgyerekről az ismeretségi körünkből, akinek fogköve van. (3 éves) Mindenképpen vidd el fogorvoshoz amíg nem romlik el alatta a foga.
2021. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom javasolni,mint az első hozzászoló

Mindenképp vidd el fogorvoshoz

Az én növérem nem vitte,meg is látszik keresztfiam fogán...

Nagyon rossz a foga,4 éves múlt,és elől már fekete,hátul meg lyukas,nagyon nem szép látvány

2021. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak ugyan csak 6 éves korára lett fogköves (tápszeres volt), de attól még lehetséges .

Egyébként az első fogaktól fogkrêmmel érdemes. Lehet amiatt alakult ki, hogy csak vízzel mostátok.

2021. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom egy fogorvos mit tudna vele kezdeni. Még nekem is alig áll meg, nemhogy egy fehér köpenyesnek egy idegen rendelőben. :) Minden esetre akkor aggódhatok tovább.
2021. dec. 13. 16:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk leszedi?
2021. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elmés választ. A töprengésem arra irányult, hogy nem tudom elképzelni azt a szituációt, amikor egy ilyen kicsi gyerek leül egy fogorvosi székbe, kinyitja engedelmesen a száját és megvárja míg egy vadidegen éles tárggyal turkál benne, serceg és fogkőleszedést eszközöl. De szívesen meghallgatom, hogy a valóságban hogyan megy ez, ha te tudod. :)
2021. dec. 14. 08:01
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Éppenséggel pont úgy, mint minden más vizsgálat és beavatkozás ilyen idősen. Anyuka/apuka ölében anyuka/apuka hathatós közreműködésével. ;)
2021. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Le kell fogni a kicsit,nem lesz kellemes,de az ő érdekében feltétlen szükséges,hogy megnézze egy fogorvos


Kislányomat 14 hónaposan fül orr gégészetre vittem...gondolhatod mi volt,szegény nagyon félt,sírt is

De az ő érdekében történt a vizsgálat

Kitartás,minden jót,nem lesz semmi baj

2021. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást utolsó! :) A doki azt mondta ez nem fogkő. Én is ebben kételkedtem, ilyen pici babánál fogkő hogyan lehetséges. Azt mondta a nyálkahártya vastagodott meg, azzal van ott egy kis probléma, és ecsetelőt javasolt. Én mondjuk azt sem hinném, hogy szájpenész, mert az nem így néz ki, de egyelőre akkor kipróbáljuk az ecsetelőt.
2021. dec. 17. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!