Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen autósülést/babahordozót...

Milyen autósülést/babahordozót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk és mostanában kezdtük el nézegetni a hordozókat, babakocsikat, mert lassan választanunk kell, viszont nagyon tanácstalanok vagyunk.

Nézem, hogy nagyon széles az árkategória is nyilván, a 20e ft-ostól a 130ezres hordozóig. Gondolom az olcsóbb kategória is jó, mert miért adnának el olyat, ami nem biztonságos? Vagy naiv lennék?

Persze így sem a legolcsóbbat alarjuk megvenni, hanem valami középkategóriásat. Márka is rengeteg van és nem tudom, hogy mik a jó márkák. A brendon oldalát nézegetjük és azt sem értem, hogy mi az az isize meg normál hordozó, mert ezek szerint kétféle. Sőt azt sem tudtam, hogy ezekhez kell ilyen rögzítő valami is az autóba. Oké nem ma volt, de amikor a legkisebb tesóm született, nekem úgy rémlik, hogy a hordozó simán csak be volt rakva a kocsiba és a biztonságiövvel kellett valahogy rögzíteni😅

Amint látszik semmit nem tudok ezzel kapcsolatban, szóval ha valaki tudna segíteni azért hálás lenné nagyon😊

Egy szempontunk van, hogy a hordozót majd babakocsihoz is szeretnénk használni, de lehet, hogy már ez is úgy működik, hogy mindet lehet babakocsira rögzíteni.


2022. jan. 8. 14:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Szia. Mi is nézegetjük mostanában, de adott babahordozó csak pár vázra (ált azonos márkájú) tehető.
2022. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. Nézegess teszteket.
2022. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

ADAC tesztnek olvass utana!

Sajnos nagyon draga az a babakocsi amik tesztelve vannak, es jok is. Ezeknek elkeril az arat rendesen. Kb a 3in1 babakocsirol le is mondhat az aki mem akar 3-400 eftert venni

2022. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Mi direkt 3in1 babakocsit vettünk, ugye ott a hordozó pont illik a babakocsi vázra. Amig jó volt neki a hordozó, azt használtuk a kocsiba, utána váltottunk autós ülésre, direkt olyanra, ami még dönthető, ha elaludna a kocsiban. De pl nekem anno azt mondták, hogy a 0-36 kilós ülé annyira nem jó, jobb ha, mindig épp az aktuális méretwinek megfelelőt veszünk. Most 9-18 kilós van asszem, de tervezzük a nagyobbra váltást.
2022. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

3-400e ft-ert* bocsi


Ja meg a hordozojukra gondoltam természetesen, csak nem irtam bele

2022. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

A 3:1 babakocsik hordozója egy kalap sz@r, semmit nem ér.


A cybex ,besafe és maxi cosi hordozók biztonságosak és szinte bármelyik babakocsira feltehetőek

2022. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van és én úgy látom, hogy nem olyan jó ha fixen autóban maradó ülés van csecsemő korban és onnan van kivéve a baba, áttéve a babakocsiba.

Példa: egyszer én is meguntam a hordozót és egy masszívabb ülést vettünk. De…..mindegyik gyerekem aludt az autóban, még ha csak közeli boltba is mentünk. Megérkeztünk, kivettük a babát, átraktuk, felébredt, jött a sírás, nyűgösség, nem aludt vissza.

Nekem egyértelmű volt, hogy egyszerűbb a 3:1 babakocsi, mert akkor babával együtt veszed ki a hordozót és nem ébred fel. Főleg ha sokat autóztok.

Viszont ha ritkán mennétek autóval, akkor lényegében mindegy, annyi ébresztést kibírnak.

2022. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy nem minden hordozó jó minden babakocsira. A Brendonnál írja, hogy milyenre lehet csatlakoztatni, szóval igazából azokat néztem, aminél több fel van sorolva.

6! De jó, hogy a maxi cosit meg a cybexet mondod, hogy azok jók, mert ezeket pont néztem, hogy ráadaásul 5 féle babakocsihoz is jók(ha nem több), szóval ezek szimpatikusak. 100e alatt is vannak, de nem a legolcsóbbak.

Babakocsiból meg ABC designt, cybexet meg peg perego tetszik eddig a legjobban így online nezve, és ezekhez jók ezek az ülések. Bababoltba ha bemegyünk gondolom azért segítenek is az ilyen nagyon elveszetteknek, mint mi vagyunk a férjemmel😅😃

2022. jan. 8. 14:48
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

Örülök, hogy nem a lengyel batárok háztáján nézelődsz.

A peg perego saját hordozói is nagyon jók.

ABC designból a salsa és a Cobra, ami jobb minőség

Cybex babakocsikat nem ajánlom...

A maxi cosi babakocsik is nagyon jók.

2022. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg olvass utána az ADAC tesztnek és ott egy rakás jó minősítéssel tesztelt pontos márkát és típust is megtalálsz. Nem kell, hogy a 2021-es legújabb teszt modell legyen, de azért egy noname 3:1 babakocsi hordozójában én nem bíznék. Ha mégis, akkor legalább azt nézd meg, hogy milyen szabványnak felel meg és olvasd el, hogy ez alapján mire jó.

Csak egy kis érdekesség: nagy márkák isofix talpas rendszerei is buknak el az ADAC teszten olykor csúfosan...

Az sem mindegy, hogy hol éltek, mennyit autóztok. Pl. mi baromi sokat közlekedünk autópályán, az M0 mellett élünk és sokat autózunk, így evidens volt, hogy ADAC tesztelt típust választunk, de ha egy kis zsákfaluban éltek és havonta egyszer ültök autóba, hogy 10 km-t utazzatok max, akkor lehet, hogy valóban felesleges. Ez legyen mindenkinek egyéni belátása.

Olcsóbb kategóriájú babakocsiból is lehet olyat találni, amihez lehet adaptert kapni, nekünk pl. egy Bebetto 2:1 van, abszolút elégedettek vagyunk vele, maxi cosi hordozóval használjuk, de egy A4-es oldalnyi lista volt az adapterhez, hogy milyen hordozókkal kompatibilis. Ha ez nem jött volna szembe, akkor valószínű ABC babakocsi lett volna a nyerő, de annak a 2:1-ese akciósan is 60 ezerrel több lett volna, amikor mi vettük, így már nagyokat nyeltem. :)

2022. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!