Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekülés kérdés? Miért...

Gyerekülés kérdés? Miért nincs erre megoldás?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan harsog hogy gyermekeink biztonsága így úgy,közlekedés biztonság stb ... Miért nincs egy olyan szervezet az országban ahol bevizsgálják az üléseket.

Van egy német teszt ,az újonnan vásárolt ülésekre. Ez remek. De újonnan kevesen engedhetik meg maguknak ezeket az üléseket. Használtan ne vegyen az ember.

Ha értitek a kérdésem ,olyan szervezetet hiányolok akik tanácsot adnak ,milyen ülést ,honnan , ár érték arány,BIZTONSÁGOS BEKÖTÉS- mert hiába a legjobb ülés ha rosszul van bekötve .. Olyan céget ahol bevizsgálják az ülést hogy használható e ,biztonságos e még ...

Tudom megint a pénz,de Én nem hiszem hogy nem ez lenne az összes gyártó közös érdeke.

Vagy ne lehet erre egy nonprofit szervezetet létre hozni.

pl:

Elég nagy dilemma hogy hogy utaztassam a 10 hónapos gyerekemet aki még 8 kg ...

A bébi hordozó kicsi.. 0-13 ig

0-18 ig NINCS olyan ülés ami megfelel a tesztnek !!!

9-13 ba nem lehet beletenni csak ha 2 kritériumnak megfelel 1 éves és 9 kiló feletti !!!

Most akkor nincs biztonság több hónapig?

Tegyük fel veszek használtan egy komoly 0-13 ig bébi hordozót , mert ez esetleg elérhető ,egy römer vagy concord,mert az esetleg megoldás erre az időszakra ,jobban belefér,de honnan tudom hogy biztonságos e még? Nincs e mikro sérülés rajta ??? Nincs aki bevizsgálja!!!


De tegyük fel bárkinek megoldandó kérdése van egyedül végig járja a lehetőségeket de segítséget SEHOL sem kap ,hogy mi is amit vett !!!



2012. júl. 11. 01:23
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
45%

Csak bevizsgált, a szabványoknak megfelelő gyermekülést lehet Magyarországon forgalomba hozni.

Arról a gyártó/forgalmazó nem tehet, hogy a te 8 kilós gyerekednek kicsi a 13 kilóig megfelelő hordozó...

2012. júl. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
77%

0-18 kategóriában biztos hogy vannak nagyon jó teszteredményes ülések!!! Én úgy emékszem, hogy pl. pont abban a kategóriában ért el több ülés is NAGYON Jó minősítést. (Míg pl. a 18+ kategóriában a legjobb is "csak" JÓ-t kapott)

Nekünk 0-18 kg Concord Ultimax ülésünk volt, és ez pl. egy nagyon jó ülés, nagyon jó teszteredményekkel. Mi is akkortól hasznőáltuk eztaz ülést, amikor már a hordozót kinőtték a gyerekek. Egész 2 és fél - 3 éves korukig ezt használták.


Ha jól értem a másik kérdésed arra irányul, hogy nem vizsgálják be a használt üléseket. Létezik ilyen vizsgálat, bár nem tudom hol és miképp.

Egyszer valami fórumon írta le egy szülő, hogy volt egy szerencsés kimenetelű balesetük, és utána gondban voltak, hogy a gyerekülés vajon biztonságos-e még. Súlyos tízezrekért csináltak volna vizsgálatot (igaz, még a legkisebb mikrosérüléseket is kimutatta volna a teszt.Csak hát nem olcsó mulatság, egy komolyabb ülés fél ára, és akkor arról még nem is beszélve, hogy ha kiderül, hogy sérült az ülést,akkor úgyis venni kell újat.

Én egyébként pont azok miatt, amit leírtál, nem vettem használt ülést. Babakocsi, kiságy, ruhák, stb mind vettünk használtat, de autósülésből csakis újat.

2012. júl. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Kedves első ,beszéld meg ezt a gyermekemmel !!! De nem Ő az egyetlen baba akinek kényelmetlen,fészkelődik,nem biztonságos.

Van olyan kislány aki jelentősen nagyobb de mivel nincs 1 éves nem használhat 9-25 ig ülést hiába van meg 9 kg !


Lehet hogy engedélyezett ,de törés tesztet hol lehet látni erről? Autós ülést nem a mintája szerint választunk !

2012. júl. 11. 05:55
 4/52 A kérdező kommentje:

[link]

2012esen nincs megfelelő 0-18, pedig választék az van :(

Hát ez az hogy ha lehet is biztos horror áron ,holott erre kéne figyelni ezt hiányolom.

2012. júl. 11. 05:57
 5/52 A kérdező kommentje:
A másik hogy minden sz@rt lehet kamat mentes hitelre venni,plazma TV ,úszómedence,bármi...gyerekülést? Egyszerűen érthetetlen számomra a helyzet !
2012. júl. 11. 06:00
 6/52 A kérdező kommentje:
összesítés: [link]
2012. júl. 11. 06:24
 7/52 anonim ***** válasza:
26%

8 kilós babát már nyugodtan beletehetsz a 9 kilótól való ülésbe, ha már tud ülni és rendesen be tudod kötni! Nem azon az 1 kilón múlik és sokkal biztonságosabb, mint egy kinőtt ülés!

Ezt kérdezd meg nyugodtan "szakértőtől" egy boltban is, bár valószínűleg úgyis arra akarnak rábeszélni majd, amit pikk-pakk le kell majd cserélnetek...

9-13-ig ülés nincs, csak 0-9, 9-18, 15-36 kg-ig, ill. ezek között átfedésekkel, de utóbbiak kevésbé biztonságosak, állítólag.

Én anno nagyon beleástam magam a témába és őrület, hogy mennyire kihasználják az emberek hiszékenységét és ezzel milyen szinten le akarnak húzni!

2012. júl. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Elnézést elírtam

0-13 ig ülésünk van , kaptuk nem egy nagy márka és kényelmetlen

0-18 ig is van de nem gondolom hogy biztonságos ... a kódja 04es de nem tudom ilyen a márkája és nem hiszem hogy töréstesztes,izofixes lehetne de nincs hozzá talp,szintén ajándék.

9-25 /36 ba bizony ép úgy veszélyes utaztatni ,mert mind két feltételnek teljesülnie kell , a betöltött 9 kilóra nagyon felhívták a figyelmem,nem akarták rám sózni


Nem kötekedni akarok tényleg lehetetlennek érzem a helyzetet.

Szeretnék neki egy komolyabb ülést ,de 0-13 ig már hova ruházzak be ,0-18 ig nincs megfelelő ,9- meg már említettem .... illetve 70 és 100 000 között mozognak az árak ,áruhitel lehetőség nincs.

2012. júl. 11. 06:41
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg tökre értem miről beszélsz...

Nekem 3 gyerekemből 2 kilógott 8 kilósan a hordozóból, és nem voltak még 1 évesek se.

A 0-18as illetve 9-18 as ülések is baromi drágák újonnan....nekemn sajnálom de nincs 70 ezrem egybe ülésre. Ez van.

2012. júl. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
54%
Hát én nem értelek... Csomó gyereknek 0-18as gyerekülése van. Van akit már alapból újszülöttként ilyenbe tesznek. Lányomat is ilyenbe tettem 10 hónaposan, pedig még mindig belefér a hordozóba (1 éves és 9kg). Nem kell ennyire túlpörögni a dolgon, használd a kapott ülést, aztán ha 1 éves lesz, vesztek neki egy nagyobbat, ami állítólag biztonságosabb.
2012. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!