Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert riogatnak bizonyos...

Miert riogatnak bizonyos cikkek anyukákat az anyaságtól? Mindig csak a nrgatívat olvasom a cikkekben amiket anyukák írhattak (vagy kitudja). Ennyire szörnyű?

Figyelt kérdés

Én most vsgyok terhes de esküszöm elkezdtem szorongani, olyan sok negatív cikk jelenik meg miszerint a nőnek enni, fésülködni, fürödni stb nincs ideje... nekem ez furcsa.Vannak barátnőim akiknek gyerekük van és ugyanúgy normálisan néznek ki, ápoltak és viszonylag kiegyensúlyozottak (leszámitva persze hogy kevesebbet alszanak néha a baba miatt). Mégse panaszkodnak és mondanak olyanokat amiket a neten felsorolnak. Szerintem ez nagyon gáz. Biztosan vannak hasfájós, sírós babák akikkel nehéz, de azért amikor pár napja azt olvastam hogy nincs ideje fürödni stb, ez nekem ijesztő. Persze nem kell mindent elhinni, de mivan a nőkkel manapság? Mi ez a kiegyensúlyozatlan időbeosztás?


Volt egy szomszédom 2 éve, friss anyuka, és panaszkodott hogy nem tud tornázni stb a gyerek miatt és mennyire zavarja az alakja. Én meg mivel testedzéssel foglalkozom, elmagyaráztam neki hogy milyen kreativ edzésformák vannak babával, pl baba hordozóban, vagy amikor ő ül és játszik néha párat lehet guggolni vele, még el is nevetgél a gyerek, és ezzel tudtam neki segíteni de kb 3 napig csinálta, utána meg bevallotta hogy lusta erre... pedig a gyerek is élvezte.


Na most akkor mivan????


2022. jan. 9. 16:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindenkinek kemény ez az időszak. Az első gyerekemmel nagyképűen én is azt gondoltam, hogy csak rinyálnak ezek a nők. A második gyerekem bebizonyította, hogy egey idióta voltam. Kiesett az életemből úgy 1.5 év, hogy alig emlékszem rá, de hogy nem voltam tiszta, nyugodt és a toppon, az tuti. Addig örüljön az ember, amíg könnyű babát kap. Akkor mondogathatja, hogy ez csak szervezés kérdése.
2022. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

" elmagyaráztam neki hogy milyen kreativ edzésformák vannak babával, pl baba hordozóban, vagy amikor ő ül és játszik néha párat lehet guggolni vele, még el is nevetgél a gyerek,"


Húúú, bazdmeg! :D több hónap nem alvás, éjszaka járkálás és szó szerint rekedten üvöltő gyerekkel de megnéznélek :DDDD "Tipikus semmit nem tapasztaltam még, de nagyon okos vagyok" típusú nő vagy. Az élet majd megnevel! :DDD Addig is olvass több valóságot és nézz kevesebb insta-szuperanyut!

2022. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
2 gyerekkel megint csak más, tény és való. De ám nagyban függ a nő türelmétől, mit és mennyit bír ki stb. Meg hát van annak a gyereknek apja... habár a férfiakat néha hagyjuk 😀
2022. jan. 9. 16:25
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Volt apja. Felváltva aludtunk, hogy életben maradjunk és esetleg dolgozni is tudjon (bár volt, hogy elaludt a munkahelyén, ennyire voltunk ki).
2022. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
3-as elég nagy az arcod ahhoz képest, hogy még semmit sem tapasztaltál meg a gyermeknevelésből.
2022. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Megbántam hogy kiirtam ezt. Nem azért írtam 2-es hogy leokosozzál,jó? Mindenki más, es nem insta szuperanyukat nézek, meg celebek idiotasagait. Az anyuka akinek viszont adtam ezt a tanácsot annak bizony nagyon nyugodt gyereke volt csak lusta volt, kb semmihez sem ertett.😁
2022. jan. 9. 16:29
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, ha két hónapos lesz a gyereked írj. Én is ilyen voltam az első gyerek előtt. Úgy pofán csapott az anyaság, hogy két évbe telt kiheverni. Hajrá!
2022. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durván személyiségmódosító anyává válni. Előtte én is azt hittem, hogy racionálisan tudom majd kezelni ezeket a dolgokat. Aztán jöttek a hormonok, volt hogy ebéd közben elbőgtem magam, ömlött a tejem, nem tudtam aludni, mindenem fájt, ragadtam mindenhol, a gyerek sírt éjjel-nappal hónapokon át, nem viccelek, az apja is hulla volt, mert segített ő is, amikor csak otthon volt éjjel is kelt néha, hogy tudjak aludni, fejtem le tejet előre, eszméletlen kimerítő volt. Fürödtem nyilván, meg megcsináltuk, amit kellett, de te jó Isten, nagyon durva volt! Meg a sok félelem, ami akkor jön elő, stb. Nem csak az a fárasztó, amit csinálsz, hanem az érzéseid, hogy nem jól csinálod, a sok bizonytalanság. Én előtte olyan munkát végeztem, ahol sokszor éjszakás is voltam és fizikai munka is volt, azt hittem, nekem ez meg sem fog kottyanni. Elbíztam magam. Tényleg kb. 2 év kiheverni.


Ajánlom (főleg 3 perctől), intelligensen mesél róla: [link]

2022. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm némelyek kedves szavát es ragalmait hogy feltettem egy kérdést, es ha nem írom ki a második bekezdést hozzá akkor abszolut normál kérdésnek tekintendő lett volna amit igy vagy úgy de megválaszolnak. Erre mivel irtam valamit amiből kiderül nincs gyerekem még es próbáltam segíteni valakinek, egyből az jön mekkora suttyó vagyok es semmihez nem értek, fogalmam sincs róla, meg magyképű is vagyok. SZEP!!!👏 Senki nem gondolja hogy konnyu, senki nem allitotta, de ez a mocskolódás ez mire jó?

Aki még nem volt egy helyzetben az majd lesz.

2022. jan. 9. 16:35
 10/27 A kérdező kommentje:
A 8-asnak köszönöm az intelligens válaszát. 💯 végre valaki.
2022. jan. 9. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!