Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy ha nem bizonyos...

Félek, hogy ha nem bizonyos nemű lesz a babám, nem fogom szeretni. Van még, aki így érzett?

Figyelt kérdés

Igen, rossz anya leszek, minek vállalok így gyereket, stb, fussuk le itt a kötelező köröket.


Szóval: világéletemben kislányokat szerettem volna. Nem tudom pontosan, mi az oka, talán az, hogy nekem borzasztó anyám volt (nem is tartjuk a kapcsolatot) és vàgytam rá, hogy átélhessem azt az igazi anya-lánya kapcsolatot, legalábbis a környezetemben is azt látom, hogy egy anyának mindig bizalmasabb a kapcsolata a lányával, mint a fiával. A kislányokat valahogy sokkal aranyosabbnak találom, közelebb állok hozzájuk, úgy érzem, velük klasszabb dolgokat lehet csinálni, mint a kisfiúkkal, egyáltalán nem tudom magam fiús anyukaként elképzelni.


Nincs bennem semmi vágy fiúgyermek iránt. A férjem szintén kislányt szeretne.


Nos, most kisbabát várok és próbálok alapból úgy kiindulni, hogy fiú lesz, akkor nem "csalódhatok", de úgy érzem, mikor fiúként gondolok rá, nem várom öt annyira.


Lelkismeretfurdalásom van miatta, nem tudom, hogy változtathatnék a hozzáállásomon. Igyekszem arra összpontosítani, hogy a lényeg az egészség.


Volt még valaki így? Átkattan végül az agyatok?



2020. okt. 2. 18:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Én mindig kislányt szerettem volna, de az első gyerekem fiú lett. Nagyon szerencsésnek éreztem magam, hogy van egy pici fiam :)
2020. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Amikor először meglátod a kisbabádat, akkor tudni fogod, hogy kizárólag csakis öt akartad, őt vártad és senki mást!
2020. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Majd idővel megbékélsz a ténnyel, ha fiú lesz. Megbarátkozol a gondolattal. Ettől még, hogy nem fiút várnál, szeretni fogod, ne aggódj.

Bár vannak közöttük nehéz esetek, rossz természetűek, de neveléssel lehet finomítani rajtuk.

2020. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%

Én is így voltam, mint te. Kislányt akartam. A férjem is. Kislányunk lett.

Nem tudom a mai napig elképzelni, milyen lenne egy kisfiúval, pedig a lányunk lassan 5 éves lesz.


Kitudja...Ha születéskor azt mondták volna, hogy fiú, akkor lehet, hogy ott menten beleszeretek.. Nem tudom.

2020. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerettem volna en is kislányt, pont amiatt mint te. 3 fiam született. Imádom egytől egyig őket, már örülök, hogy így alakult. :)
2020. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Megértem a félelmeidet kérdező. Jártam hasonló cipőben. Az első gyermekem lány lett, ő volt a szüleim 5. unokája, egyben az 5. lány. Utána megszületett a 6. az egyik testvéremnél, aki szintén kislány lett. Aztán terhes lettem a 7. unokával. Meg voltam győződve róla, hogy nekem csakis lányom születhet újra. A 19. héten hideg zuhanyként ért... 100% fiú. Elmondtam a családomnak, ők is mintha csalódtak volna. 2 hétig teljesen magam alatt voltam, úgy éreztem mintha valami betegség lenne az, hogy fiunk lesz. Aztán megbékéltem én is, a családom is. Lassan 2 éves és 100 lányra sem cserélném. Apukámnak ő lett a szeme fénye. :D

Ha megszületik, már nem fog érdekelne fiú-e vagy lány. :)

2020. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
Én biztosra vettem hogy lányom lesz, sose tudtam mást elképzelni. 16hetesen tudtam meg hogy fiú, még sírtam is, mert csalódott voltam, és ettől iszonyú lelkiismeret furdalásom lett :/ Most meg már el sem tudom magam lánnyal képzelni, imádom a fiamat, pár nap alatt "megbékéltem" a helyzettek :D
2020. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

A kis lényét fogod szeretni, amilyen ő. A kis arcát, kezeit, a mosolyát, a szemeit és nem azt, hogy fiú vagy lány.

Én is lányt szerettem volna, de fiam lett. Az van most, amit leírtam. Őt magát szeretem, nem a nemét.

2020. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%

Én is mindig lányt akartam, és imádom a fiam. Ne félj, minden rendben lesz 🙂

Néha azért irígykedek a cuki lányruhák miatt, de lehet találni gyöngyszemet fiuknak is.

2020. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem. En biztos voltam benne, hogy fiam lesz. Nem tudtam lányt elképzelni. És az lett. De végig úgy voltam vele, ha lány lesz, akkor hat majd kitalálom. Főnök helyett póni. Az meg sem fordult a fejemben, hogy ne szeretném.
2020. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!