Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos, nem kúszik, nem...

10 hónapos, nem kúszik, nem mászik, nem ül?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kicsi lányom, aki 7 honaposan kezdett el forogni, majd 8.5 honaposan kezdett el mint egy óra mutató menni maga körül. 2 hete pedig ha olyan kedve van, ez is nagyon ritkán, akkor tolat hátra felé 10 cmeket. Nem Magyarországon élünk, és hiába mondtam az orvosnak, hogy szerintem van lemaradása eddig csak legyintett, most már kaptunk beutalot tornára. Nagyon aggódom, mindenhol azt látom ebben a korban, már fel is állnak. Hozzateszem nagyon kicsi a lányunk, 68 cm és 7 kg. Sokkal kisebb a korabeliekhez képest, örömmel vennék olyan válaszokat, ahol szintén ilyen mértékű lemaradás volt és később behoztak, értelmes egészséges gyerek vált belőle, már mindenféle hülyeség jár a fejemben, hogy nagy baj lehet hogy még mindig nem csinál szinte semmit. Egyébként értelmes, egesznap magyaráz, rettenetesen vidám, állandóan mosolyog, jó alvó. Viszont nem mutogat, nem tapsol, és nem papazik, valahol olvastam hogy ebben a korban már ez is elvart.
2022. jan. 9. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni, de nem kell tudnia még ebben a korban a mutogatást, tapsolást és a többit. Ülni is azt hiszem egy éves korig kell, de igen, a többivel igencsak le van maradva. Sajnálom, hogy az orvos ennyire félvállról veszi a dolgot, pedig szerintem már korábban el kellett volna küldeni tornára, fejlesztésre.
2022. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Vannak a youtubon torna, ösztönző gyakorlatok amiket probalgathatsz.

Lanyom 10 honaposan kezdett kuszni, abbol ult csak ki, utana maszott es allt fel. Nem vagytok lemaradva! Ha nincsenel egyeb jelek amik aggodalomra adnanak okot, nyugi! Semmi baja

2022. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem későn kezdett forogni, kuszni. Aztán utána meg felgyorsultak az események. (2. gyerekem 9-10 hónapos kora körül kezdett kuszni)

Egy éves korig kell hogy megjelenjen a papazas, első szavak,de inkább azt figyeld, hogy érti-e amit te mondasz neki. Nem nagy dolgokra gondolok, hanem ha mondod hogy jön a hamika akkor látszik e hogy izgatott lesz, kinyitja a száját mikor mondod hogy aaaaa.

A mozgás kesesere a torna jó lesz, te is tudsz youtube-on tornákat nézni, nem arthatsz vele.

Ha gagyog, magyaráz és szociálisan aktív, akkor szerintem bizhatsz abban hogy nagy gond nem lesz, két éves korára meg majd meg se lehet látni a különbséget a többi gyerekhez képest!

A súlya valóban kicsit kevés, de egy éves korára mondják hogy meg kell triplazni a születési súlyt. A hossza szerintem rendben van.

2022. jan. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megértem, mi is hasonló helyzetben voltunk, csak nem ennyire lemaradva, de itt is finoman szólva is letojják a mozgásfejlődési mérföldköveket (szintén nem Mo.). Önállóan még nem járó másféléves kisfiamnak csak azért adott a gyerekorvos beutalót gyógytornászhoz, mert nagyon rágtam a fülét... Szóval így mondom, hogy most már, hogy szakember kezében vagytok, nyugodj meg, minden behozható/korrigálható; mindenképp kérj otthonra is végezhető feladatokat, ha magától nem adna a szakember.
2022. jan. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anglia? A GP service elég kókány gagyi, DE amint szakorvoshoz kerülsz, jó kezekben leszel. Ami nehéz, hogy beutalót szerezz. Jó tanács mindent túlozz el, és akkor beutalnak, mert félnek a pertől, ha nem haldoklik a gyerek, hisztériázz annyira mintha haldokolna.


Sok sikert!


Annyit még hozzátennék, hogy tapsolni, integetni 1 éves kora körül, mutogatni, 1-1,5 éves kor között szoktak.

2022. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!