Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi változott? Ugye nem marad...

Mi változott? Ugye nem marad így a véleményem?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom mindig úgy képzeltem el magam hogy majd lesz gyermekem. Még én is tipegő voltam mikor már “gondoskodtam” meg szeretgettem ismerősi körben tőlem kisebbeket. A mai napig nagyon szeretem a gyerekeket. Viszont! Nővéremnek született egy kisbabája egy évvel ezelőtt. Ilyen közvetlenül még soha nem láttam bele a terhességbe, a szülésbe, a baba első egy évébe. Nővérem a nehézségek ellenére egy rossz szó nélkül végigcsinálta az elmúlt durván két évet. Ennek ellenére én elbizonytalanodtam, hogy szeretnék-e valaha egyáltalán gyereket, úgy hogy a világ legcukibb kislánya van akit imádok és soha semmi probléma nem volt vele, okos, ügyes, szótfogad, alszik. Mégis nekem ez nagyon durva, hogy lehet valaki annyira rosszul a terhességnél hogy hónapokig semmi nem marad meg benne, a sok orvosi vizsgálat ami nem kellemes és olykor fájdalmakkal járhat, na a szülés az valami rettenet lehet akár természetesmódon történik akár császárral, akkor a szoptatás, a nemalvás, az hogy nem hagyhatod ott a gyereket egy pillanatra sem, hogy mindent a kicsi és a napirendje határoz meg, a sok sírás, hogy otthonvagy évekig ketten a kicsivel és reggelig sorolhatnám. Még csak 21 éves vagyok, de nagyon rossz érzés hogy amit jövőt mindigis képzeltem magamnak meg vágytam arra hogy anya legyek majd egyszer, most ez konkrétan megszűnt és fogalmam sincs hogy változni fog-e valaha a véleményem.

2022. jan. 10. 01:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Van párod, aktuális ez a kérdés?

Először szembesültél vele, hogy nemcsak a csodavárásról, babázásról, cuki rucikról szól ez. Kezdesz felnőni, ha ott leszel akarni fogod.

2022. jan. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Bepánikoltál.

Ez csak azt mutatja, hogy 21 évesen még nem vagy érett a gyermekvállalásra. Ami a mai 21 évesek 99%-ára ugyanígy igaz, szóval nem kell megijedned.

2022. jan. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

A tesódnak ezek szerint kifejezetten nehéz terhessége volt. Hidd el, nem mindenkinek ilyen. Nekem semmilyen tünetem nem volt, imádtam várandósnak lenni, soha egyetlen vizsgálat sem fájt, de még csak kellemetlen sem volt. Szoptatni is nagyon szerettem, sosem fájt picit sem, max feszült a mellem pár másodpercig. A gyerekeim pici koruktól kezdve hosszan és nyugodtan alszanak éjjel, ketten pedig nagyon kevés ideig voltunk, mert az első 1 éves korában született a második. 😊 Őszintén szólva a dackorszak kezdetéig nekem pontosan az a rózsaszín cukimuki buborék volt, amit az első válaszoló ironikusan megjegyzett. 😊


Nyilván nem tudok garanciát adni arra, hogy neked is ilyen lesz, ahogy arra sem, hogy egyáltalán lesz gyermeked - azzal sincs semmi baj, ha nem lesz. De egyrészt rengeteg időd van még, másrészt szerettem volna, hogy lásd az érem másik oldalát is.

2022. jan. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

-Sose játszottam babákkal.Se a ténylegesen baba szerű babákkal,se a Barbie babákkal,se semmilyennel.

-Nem volt soha tapasztalatom kisbabával.2 év kor különbség van a testvérem és köztem tehát kb semmire nem emlékszem abból,hogy ő kicsinek milyen volt.Talán az első tiszta emlékem róla olyan 5-6 éves korából lehet,a többit még képről sem tudom felidézni a mai napig.

-Ha valaha eszembe is jutott a jövőmet tervezgetni (mit lehet rajta tervezni? Úgyse tudod még azt se biztosra,hogy holnap mi vár..) sose az jutott elsőre eszembe,hogy nekem tuti gyerekem lesz. 😅


Egyszóval semmilyen formában nem érintkeztem babákkal,nem érdekelt a gyerekvállalás és végképp nem terveztem gyereket,főleg nem fiatalon.

Ehhez képest..


20 évesen született az első gyermekem,23 vagyok és jelenleg 30 hetes terhes egy 7 éves kapcsolattal.

A fiam komplikációkkal született idő előtt (34 hét),a lányom most úgy néz ki probléma mentes lesz.Mind a két terhesség alatt diabéteszt kaptam,amihez egy kicsit nehezebb volt igazodnom.Sose szerettem ha az étellel bajlódni kell,és most még az se mindegy mennyi időnként eszem.

Megbírkóztam eddig gond nélkül mindennel,pedig én voltam az első aki a terhességi teszt előttig biztosra mondta,hogy nem lesz gyereke úgyse.

Hát,ahhoz képest..anya lettem,és nem is bántam meg.:)


Szóval,szerinted lehet előre tervezni,előre mások vagy egy játék baba alapján eldönteni,hogy neked lesz-e gyereked és ha igen mikor?


Késznek sose fogod magad érezni a gyerek vállalásra.Mások gondjait nem elrettentésképp kell venni,hanem tudni kell,hogy az is megeshet ami velük megesett,felkészítheted magad mindig a legrosszabbakra is és csalódhatsz egy kellemeset,hogy neked mégsem volt semmi gondod.

Nagyon sok mindenhez lélekjelenlét,hideg fej és türelem kell.A terhesség 9 hónapja mindig izgalom és aggodalom,ha kibújt a csöppség akkor pedig az első hónapok kritikusak nagyon.Stressz,félelem,szorongás,minden van az emberben,mert vigyáznod kell valami apró,törékeny és maga tehetetlen dologra.Bele lehet rázódni,és mindenki bele is szokott előbb vagy utóbb.

Meddig álltam a kiságy felett is és néztem,hogy lélegzik-e pedig ott volt alatta a légzés figyelő..


Ha nem vagy abban a helyzetben,hogy ez a téma aktuális legyen akkor ne rágódj rajta,mert felesleges.Majd ha terhes leszel vagy gyereket terveztek lesz időd mérlegelni,hogy mennyire érzed magad erősnek és kitartónak egy gyerekhez.

2022. jan. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Ezt te tudom mi változott.Amúgy meg még gyerek vagy.Addig még változni fog jópárszor mindenről a vélemményed.Majd 10 év mulva meglátod.
2022. jan. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Én 25 éves koromig 3 gyereket akartam. Aztán megláttam az árnyoldalát és valami átkattant, azóta egyet se akarok. 5 éve nem változott, de nem zárom ki, hogy még fog, elvégre ezt a fordulatot se gondoltam volna.

Nekem annyiban nehezebb, hogy férjnél vagyok, így az ő álláspontja is fontos, de ő is bizonytalan. Te még nagyon fiatal vagy, gondolom még nincs férj, szóval ne stresszelj ezen, majd alakul. Az meg nem baj, ha nem ér váratlanul a sok gyerekkel járó nehézség.

2022. jan. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem minden terhesség ilyen.

Én orvosnál kb 5 alkalommal voltam, mert nem volt probléma, rosszul nem voltam, el nem híztam, csak az aranyos hasam nőtt, ellenben csodaszép hajam lett, a szülés meg olyan könnyen ment, hogy elutasítottam az EDA-t.

Sírni akkor sírtam, amikor a kórházból hazajövet nekiálltam kimosni és eltenni a kismama ruhákat: megsirattam, hogy ez a csodálatos időszak végleg véget ér, életem legboldogabb időszakának annyi. (Olyna mázlista vagyok, hogy azonnal a terhesség előtti ruháimat tudtam hordani) Ha nem 37 lennék, szülnék meg vagy kettőt.


Szóval ne más terhességéből indulj ki, mert nincs kettő egyforma. Attól hogy valakinek nehéz volt, nem biztos, hogy neked is az lesz. De ha úgy mesz neki, hogy biztos rossz lesz, akkor jó eséllyel tényleg az lesz.

2022. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

"Nem minden terhesség ilyen"


Valóban, van ennél rosszabb is.

Nem azzal kell győzködni a kérdezőt

2022. jan. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Senki nem győzködi, ő csak megerősítést kért hogy nem marad örökre így. Mi pedig ebben segíteni akarunk neki hogy dehogy fog ez így maradni.

Persze hogy van ennél rosszabb, de mennyi értelme van egy 21 éves lányt három napos borzasztó vajúdásokkal ijesztgetni?

2022. jan. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egy 3 napos szülés nem csak egy 21 éves lányt riasztana meg.😂
2022. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!