Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Főleg fiatal anyukákat (18-25)...

Főleg fiatal anyukákat (18-25) kérdeznék, de mindenki véleménye érdekel. Baba születése után változott bármi is köztetek a párotokkal? Akár rossz akár jó irányba. Esetleg nem tervezett pici esetében?

Figyelt kérdés

2017. okt. 25. 22:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Férfiak véleménye is érdekel, hogyan reagálnátok, ha a párotok védekezés mellett teherbe esne?
2017. okt. 25. 22:42
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Azóta rendszeresen mellszexelünk.
2017. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

20 évesen szültem a fiunkat, egyáltalán nem terveztük, én tanultam egyetemen nappalin.

Egyáltalán nem örültem a hírnek, de az abortusz fel sem merült, és inkább félelemnek nevezném azt ami bennem volt. De ez kb addig tartott, amíg tudatosult bennem, hogy ez mit is jelent :)


Az alapvető dolgok is egyszerre megváltoztak. Előtte "csak" 3-4 estét voltam a páromnál, de miután kiderült a dolog, összeköltöztünk. A sulit abbahagytam, én amikor 2 éves lett, visszamentem ismét nappalira. Befejeztem, amit elkezdtem, ma már megvan a diplomám.

Amikor szülők lettünk, akkor ismertük meg egymást igazán. Mi is sokat változtunk azóta, de végig nagyon jó volt a kapcsolatunk, és most is az, ma már 10 éves a fiunk és várjuk a másodikat. Nekem szerencsém van, mert a párom idősebb és elég higgadtan tudja kezelni a dolgokat, jobban átlátta a helyzetet, amikor én teljesen bepánikoltam. Ezen kívül anyagilag biztosította, hogy például 2 évig otthon maradjak, majd visszamenjek nappalira. Sokat törődött a gyerekkel is, hogy nekem segítsen, én pedig ezt próbáltam értékelni mindig.


Ami nehézség volt az, hogy elég feszült voltam miután meglett a baba. Akkor elég nehéz lehetett elviselnie, de szerencsére ez múló dolog volt :)

2017. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Mi terveztük a babát, viszont beleesek a fenti korkategóriába, szóval válaszolok. Változott a férjemmel a kapcsolatom, de egyértelműen jó irányba. Nem a baba tart össze minket, hiszen ezelőtt is együtt voltunk a legnagyobb boldogságban és harmóniában már 7 éve, de a kislányunkkal lettünk teljesek. Persze, fáradtabbak és nyűgösebbek vagyunk, de semennyi alvás nem ér fel azzal, amikor a lányunk ránk mosolyog, vagy csinál valami újat. :)
2017. okt. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen. 23 voltam, nem terveztük még a babát, de a párom boldog volt a hírtől. És megismertem a féltő-óvó-gondoskodó oldalát, úgy vigyázott és olyan büszke volt rám, amit még nem tapasztaltam senkitől. Hasfájós volt az első kicsink, hónapokig alig aludtam valamit, de rengeteget segített, és elviselte a dilimet.:-) Új dimenziót kapott a kapcsolatunk, azt hiszem, akkor szerettem bele végérvényesen. 27 éve együtt vagyunk.
2017. okt. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Boldog pocivá változnánk.
2017. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Az én környezetemben többen (akik beleillenek a kategóriába) szétmentek (nem tervezett gyerek esetén). Nyilván ezek a kapcsolatok nem voltak túl stabilak. Nem egynél már azóta második gyerek is van következő/sokadik partnertől. Van olyan aki így is megtalálta a neki megfelelő párt és van aki újra egyedül maradt a kicsikkel.
2017. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
3., úgy tűnik a mi sztorinkban elég sok az egybeesés. Én is még tanulok, jövőre kezdeném az egyetemet, és most van egy erős gyanúm hogy teherbeestem, csak még a teszt nem mutatja ki. Hozzáteszem gyógyszert szedek, de most, hogy utánaolvastam, hát nem vagyok nyugodt, nagyon sok nő esett teherbe gyógyszer mellett. A párom idősebb nálam jóval, és együtt is élünk, de jelenleg is ő tart el főleg, mivel suli mellett csak ritkán tudok dolgozni. Ezért tartok attól, mi lesz ha jön a pici, és még azt is a nyakába akarom varrni. Nem tudom, vajon bevállalja-e. Abortuszról hallani sem akarok, több okból sem. Őt nem is a pénz zavarná a legjobban, hanem a tanulmányaim, de nyilván rosszul érezném magam, hogy nem tudok beszállni egyenlőre. Ti igénybevettetek valamilyen támogatást, így, hogy nem volt még meg az 1 éves munkaviszonyod, gyed, csed, bármi ilyesmi?
2017. okt. 26. 09:25
 9/14 A kérdező kommentje:
Mármint aggódna a tanulmányaim miatt, de nyilván amint bölcsis lesz a pici, visszamegyek tanulni. Szerintem nem lehetetlen így végigcsinálni.
2017. okt. 26. 09:28
 10/14 anonim ***** válasza:
24 vagyok, 3 és fél hónapos a lányunk. Apukája 33. Abszolút nem volt tervezett, soha nem szerettünk volna gyereket. Mikor Kiderült, hogy terhes vagyok, kis gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy vágjunk bele. Megváltozott a kapcsolatunk, az biztos, kevesebb jelenleg az intimitás, feszültebbek vagyunk. De valahogy mégis összekovácsolja az embert a másikkal... Jó látni, ahogy foglalkozik a babával, olyankor nagyon szeretem. :) Egy rossz kapcsolatot szerintem egy gyerek nem tart össze, egy jó kapcsolatot viszont megerősíthet.
2017. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!