Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok volt olyan, hogy a...

Nálatok volt olyan, hogy a párkapcsolat alatt változott meg egyikőtök véleménye a gyermekvállalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Amikor összejöttünk akkor még mindketten úgy terveztük, hogy majd lesz gyerek. Én azóta meggondoltam magam, nem szeretnék, de ezt a páromnak is mondtam, nagyon talán ha már kiszórakoztuk magunkat és jól állunk anyagilag, talán belemennék sok sok év múlva, de nem vágyom ennyi felelősségre. A párom pedig hol azt mondja, hogy ő sem akar, hol pedig azt, hogy majd úgy 10-15 év múlva, szerintem ő bizonytalan benne és talán befolyásolhatja az én álláspontom őt is. Nálatok volt hasonló? Mi lett a vége?
2019. okt. 5. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem dehogy is. Ha ezt mondta volna a férjem, akkor teljesen más eletcel lett volna ami állandó vita forrás hagytam volna. De persze ha 16 évesen az akkori párom azt mondja, hogy majd 15 év múlva gyerek, azzal egyet értettem volna.
2019. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Igen. Én egyáltalán nem akartam gyereket. Végül 6 év múlva a kedvéért vállaltam. Nem bántam meg. Imádom.

N

2019. okt. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Igen, de pont fordítva.


A férjem nem hondolta 22 évesen, hogy valaha szeretne gyermeket.

Az érvei olyanok voltak, amit tudotam, hogy "kinő", ha a kapcsolatunk jól alakul.


/Rossz családi környezetből jött és ő nem lenne jó apa, meg milyen világ ahol azok megtörténhetnek, ilyenre ne legyen gyerek...stb


Ha 1-1,5 év alatt nem változott colna drasztikusan a véleménye, akkor elváltak volna útjaink, bármennyire szerettem is már akkor is. Megkeserítettük volna egy más életét, hiszen sosem lettem volna maradéktalanul boldog vele úgy gyermek nélkül, hogy meg sem próbáljuk.

(30 évesen lett meg az első gyermekünk)


Mi az oka hogy ilyen irányban változott a véleményed?

2019. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 7 és fél évig voltunk együtt úgy, hogy meg volt beszélve, két gyereket szeretnénk (én hármat akartam, ez lett a kompromisszum). Az utolsó évben már házasok is voltunk. Majd az exférjem rájött, hogy ő mégsem szeretne gyereket. Egyáltalán.

Elváltunk.

2019. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3, azért változott a véleményem, mert úgy alakult egy időben, hogy sok időt töltöttem kisbabákkal és rájöttem, hogy nem nekem való. Igazi kínnak éreztem, amíg felügyeltem őket, és ez indított el bennem egy gondolatmenetet ezzel kapcsolatban, ami alapján arra jutottam, hogy nekem nem való gyerek. Néha egyébként a kiskedvenceimet is tehernek érzem, hiába szeretem őket tiszta szívből. Sok jó lehetőséget utasítottam vissza miattuk, pl ingyenes külföldi utakat, munkalehetőséget mert tudom, hogy nálam jobban senki nem viseli gondjukat, a komfortzónájukból pedig nem mozdítom ki őket. Egy gyerek pedig ennél ezerszer több lemondással és felelősséggel jár, amire nem vágyom.
2019. okt. 6. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:

En a kapcsolat elejen leszogeztem, hogy nem akarok gyereket. Eleinte helyeselt, de kesobb kiderult, hogy megcsak nem is vett komolyan, mert egy no hogy mondhat ilyet?! :D

Mar nem vagyunk egyutt :) es nem bantam meg :D


23/L

2019. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem igazából nem akart gyereket. 35 éves volt amikor megszületett a kisfiunk. Remek apa, nagyon szeretik egymást. :) De egy beszélgetés során amit baráti társaságban folytattunk mondta, hogy ő csak azért ment bele mert én akartam és nagyon szeret. De ő nem akart volna. Azóta az a véleménye, hogy a legjobb dolog az életben.
2019. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van harom klassz gyerekem ...

De ha ujra kezdenem az eletem akkor nem akarnek egyet sem.

Ennyi

2019. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!