Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha még nem beszél a 17...

Baj ha még nem beszél a 17 hós gyermekem? Kinek kezdett el későn mondani szavakat a babája?

Figyelt kérdés

Nagyon sokmindent megért már, a képeken is megmutatja amit kérdezek tőle pl hol van a kutya, autó, repülő stb. Pár testrészét is meg tudja mutatni. Tudja mikor mondom neki, hogy miket csinálok, jön utánam és mutatja pl mondom neki hogy megyek kidobom a kukába a szemetet és szalad a kukához mutatja.

Ezeken kívül még sok dolgot tud már, de a beszéd jobban mondva az alap szavakat nem akarja mondani. Csak a maga halandzsa baba nyelvén "beszél".


"Le vagyunk maradva"?

Mikortól érdemes ezzel dokihoz fordulni?

Persze tudom minden gyerek a maga tempójában fejlődik. De azért mégis foglalkoztat ez a dolog engem.


2022. jan. 11. 17:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehet az a gond, hogy mindent megértetek, anélkül, hogy beszélni kellene Neki? Nálunk a Férjem fia volt így, amíg az apja és anyja mindent megértett szavak nélkül, addig nem beszélt, mert minek, ha elég volt mutogatni? 🙂
2022. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiam és abszolút nem beszél.Gagyog és hablatyol de azt sokat.

Tud,ha akar mert mikor kedve van mondja,hogy apa,mama,papa vagy szia,amúgy meg csak "eee".


Érteni mindent ért (talán túlzottan is 😵),mutogatni is tud,de beszélni még nem hajlandó.

Majd fog előbb vagy utóbb,ne aggódj.

A minap épp gyógyszert akartam be adni neki,és tudod mit csinált?

Rám mutatott,majd ki az ajtón.Nincs ott semmi baj,ha arra képes hogy elküldjön a búsba akkor simán nem valami gond okozza hogy még nem szólalt meg.Talan jobb is. 🤣

2022. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, most nagyot nevettem😆


Nálunk is megy a mutogatás, mutatja mit szeretne közbe baba nyelven magyaráz. Tegnap pl ültem mellette a szobájában, nem értettem mit szeretne, kérdeztem is tőle, erre fogta felállított (persze a maga módján😄) megfogta a kezem és oda vezetett az apukájához. Gondolom azt próbálta nekem mutatni, hogy apához akar menni.

Szóval én kis értelmesnek találom őt, csak nem szólal meg.

Bár elvétve kimondta már, hogy papa, baba, mama de ez ritkaság volt meg nem gondolom hogy értette mit mond. Meg egyszer kétszer a plüss kutyára mondta hogy "vu vu"

Úgyhogy nem állítom hogy "néma" , csak olvasgattam hogy már ennyi meg annyi szavakat kellene mondania, de még nem mondja.

2022. jan. 12. 08:10
 14/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, lànyoknàl a két év, fiúknàl a hàrom év ebben a vízvàlasztó. Ha meg akarsz nyugodni, hívd fel a területileg illetékes pedagógiai szakszolgàlatot. Ott szakember mondja meg, be kell-e avatkozni, és ha igen, mikortól.
2022. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem vegul hogy alakult a beszed nalatok? Remelem jol vagytok, koszonom, ha valaszolsz
2023. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Már azóta 3 éves ovis a fiam, be nem áll a szája😅 Igaz nem a legtisztábban beszél, de csacsog, mondókázik, amit a korának megfelelően kell.

Egyébként olyan 2 éves kora után kezdett neki beindulni a beszéd. Elöször csak fél szavakat mondott, majd szépen egészeket és végül momdatokat.

A testvére másfél évesen meg már szavakat mond utánunk és 2-3 szavas mondatot is képes kimondani.

Szóval tényleg nem kell aggódni egy bizonyos korig, mert minden gyerek a saját ütemében fejlődik.

nov. 25. 22:18
 17/20 anonim ***** válasza:
Jaaajjj de jo, hogy “itt “ vagy meg es valaszoltal es ilyen pozitiv , amit irtal magatokrol. Nagyon orulok, a pozitiv torteneteket mindig olyan jo olvasni es talan egy kis megnyugvast is ad , persze tudom, h minden kisgyerek mas. Nagyon koszonom, h valaszoltal. Az en kisfiam mèg csak 13honapos, sajnos mèg 1szot sem hasznal ugy, h mindig ugyanarra, de remelem majd nalunk is beindul hamarosan. Koszonom megegyszer, h valaszoltal, kedves toled ☺️
nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A kisfiam sem mondott 13 hósan semmit, még csak hangokat sem utánozott.Max a mama, papa, baba és ennyi.Mutogatott. Én is meg voltam ijjedve, első baba volt és állandóan azzal traktáltak, hogy már néhány szót mondania kellene ilyen korban, meg hogy más gyerek már úgy csacsog hogy csak na...Hát így nem volt egyszerű nyugodtnak lennem😅 De a doki megnyugtatott, hogy legyek türelemmel, egészséges és majd szépen beindul minden. Így is lett.🙏

Majd meglátod, egyszer csak hirtelen beindul a beszéd! Lehet kicsit később. Gondolom már totyag a babád és egyenlőre elég nekik egy dologra fókuszálni, most ezzel van elfoglalva, aztán majd jön a beszéd😃

nov. 26. 08:27
 19/20 anonim ***** válasza:

Ah szinte mintha az en kisfiamat irtad volna le. 1eves kora korul volt baba meg mama , de hiaba mutattam az oroszlant, kutyat, cicat mit mond, azota sem utanozza ezeket, viszont ami megnyugvas elegge, hogy mutogat Ő is es tokre erti mirol van szo. Mar nem csak megyunk pancsizni es indul, pelust, ha mondom, hogy gyere kidobjuk a kukaba, kimegy oda, meg az ajtajat is kinyitja es beledobja. Jjjaa meg amin megdobbentem pont tegnap, hogy mondtam neki, hogy ma szerintem megmossuk a hajadat is es odakapott a fejere , minntthhhaaa megmutatta volna, hogy ott a haja na es ebben az a durva, h ezt meg total nem tanitgattam neki, h ittt a hajad , szoval nem ertem. Max csak beszed szinten, es pl olyat is csinal, hogy mondom furdeskor , hogy es most megmossuk a hasad es odanyul, mintha megmosná maganak. Meg pl nalunk soha nem megy a tv , viszont apukajanak van a kedvenc focicsapata, az o meccseit szokta nezni es pl gol volt es csinaltam, hogy goooollll jeee es ő is felemelte a kezet, szoval utanoz is(bar integetni meg nem surun szokott) nem erten min mulnak ezek. Sokmindenben utanoz, na de a beszed, az eleg gatya nalunk😬 mindig azokkal a kerdesekkel vlt a gond a statusznal. Egyebkent az elmult 3hetet mondanam arra, hogy lepett 1-2ot, utana tobbet, par napja pedig szinte csak jarkalva megy, szoval remelem most epp az koti le.

Neked egyebkent vedono mondott valamit a beszed kerdesekre, amikor statuszok voltak vagy jartatok vhova pl tsmt? Mert azt hiszem nekunk mar koviben lesz kerdes, h mondja e a szavak elso felet vagy hasonlo szavakat.

nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én voltam 12, nekem azóta majdnem 4 éves a fiam, és már 2-3 szavakkal beszél. Nem tisztán, de a legtöbb dolgot érteni lehet, válaszol, számol, ABC dalt mond, énekel, mondókákat hablatyol..

Nekünk ugyan így is megkésett beszéd és némi beszédfogyatékosság lett megállapítva (..koraszülött, 7 hónapra született 🤷🏼‍♀️), de amúgy a legtöbb kisfiú a csoportban szintén sokkal ügyetlenebbül beszél mint a kislányok.


Azóta nekem született egy kislányom is (most 1.5 éves), ő például már 1 éves korára mondta, hogy cica, és apa. (..én voltam apa, de na. A szándék a fontos, mondta. :x) 1.5 évesen beszél most annyira kb mint amennyire a fiam 2-3 hónapja.


Nem kell aggódni, hamar utólérik magukat. Az óvónők nagyon rá vannak feszülve a logopédiára, szóval viszem, de alapvetően.. könyörgöm, ha úgy vesszük még az enyém sincs 48 hónapja a földön, sokat várnak el tőlük, és nagyon egyformára próbálják formálni őket, aki kicsit is eltér az azonnal fogyatékos, autista, aspergeres, adhd-s.. röhely. :')

nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!