Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha még nem beszél a 17...

Baj ha még nem beszél a 17 hós gyermekem? Kinek kezdett el későn mondani szavakat a babája?

Figyelt kérdés

Nagyon sokmindent megért már, a képeken is megmutatja amit kérdezek tőle pl hol van a kutya, autó, repülő stb. Pár testrészét is meg tudja mutatni. Tudja mikor mondom neki, hogy miket csinálok, jön utánam és mutatja pl mondom neki hogy megyek kidobom a kukába a szemetet és szalad a kukához mutatja.

Ezeken kívül még sok dolgot tud már, de a beszéd jobban mondva az alap szavakat nem akarja mondani. Csak a maga halandzsa baba nyelvén "beszél".


"Le vagyunk maradva"?

Mikortól érdemes ezzel dokihoz fordulni?

Persze tudom minden gyerek a maga tempójában fejlődik. De azért mégis foglalkoztat ez a dolog engem.


2022. jan. 11. 17:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Tudtommal, ha a 17 havas gyermek nem beszél az nem gáz, két éves korára is egészséges, ha tud néhány tíz szót.
2022. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Én elvinném a helyedben egy hallás vizsgálatra. Hátha nem hall a gyerek. Mert egy 17 hónapós gyereknek alap szavakat mint például mamma vagy pappa már ki kellene tudnia mondania.
2022. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
2.... Azt írta, hogy mindent ért, akkor tuti rendben van a hallása. Amit én tudok ajánlani: rengeteget énekelj, mondókázz és olvass neki. Lányom 22 hónapos és már az összes mondókát, altatódalt kívülről fújja :'D az olvasás nagyon jó, az is, ha többször olvasod ugyanazt a mesét, rengeteget tanul belőle. Barátnőm se nem énekel, se nem olvas a gyermekének (csak a tévé megy egész nap), és az meg se mukkan. (Pedig ő is 2 éves)
2022. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 éves koráig a világon semmit nem mondott. Mindent értett, de még a ciklizálás is elmaradt. Aztán egy hónappal a második születésnapja után elkezdett szavakat mondani, és két hét elteltével már egyszerűbb 3-4 szavas mondatai voltak. Innentől pedig mintha be akarná pótolni az elmaradt hónapokat, be se áll a szája 😅

Mostanra elmúlt már 3 éves is, és több mint fél éve olyan összetetten beszél, hogy néha engem is meglep, hogy micsoda logikai összekapcsolásai vannak, amiket szavakba is tud önteni.


Barátnőm lánya, már egy évesen vagy 50 szót tudott, de most 3 évesen sem beszél olyan összetetten mint a fiam.


Ahány gyerek annyi féle eset. Nyugi még bőven időben vagytok.

2022. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%
4 vagyok. Azt azért hozzá tenném, hogy 2 éves koráig teljesen tiltva volt mindenféle képernyő. Szóval nálunk biztos nem ez okozta a lemaradást.
2022. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
3-mas vagyok. Persze, nem azt mondom, hogy minden esetben ettől van, nem is tudjuk, hogy a kérdező olvas-e neki, vagy engedi-e a tévét, én csak a környezetemben lévő tapasztalatot írtam le. Most beszélgettünk a lányommal, ezt mondta: "Színezd ki a cicát! Hol a ceruza?" ilyeneket mond. Egy hónapja még csak két szót tett egymás után, most meg már saját mondatokat formál. Én biztos vagyok benne, hogy a rengeteg meseolvasás miatt van, legalább egy órát kell neki olvasnom minden nap :D kötelez rá :D
2022. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2 éves koráig annyi, hogy eeee meg ööö... semmit nem mondott az eg világon.

Most 2 és fél éves, és hosszú összetett mondatokban beszél.


Hugom 3 évesen mondta ki az első szavát (voltak kivizsgálason, semmit nem találtak) 4 hónap után ő is már verseket mondott. (12 éves)

2022. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy a hallásával lenne gond, mert hallaja és érti amiket mondunk neki, vagy kérdezünk tőle.

Az igaz hogy néz mesét, de azok közül is csak a mondókás, éneklős mesék érdeklik ( nyilván a mese nézés az én hibám és biztos ez is közre játszhat). Az is tény, hogy keveset olvasok neki, de mostmár a tanácsotokra hallgatva, sokkal többet fogok olvasni neki és mondókázni ( mondjuk mondókákat szoktunk neki énekelni, legtöbbször azokon alszik el).


Köszönöm a tanácsokat, segítséget. Legközelebb 1 hónap múlva kell mennünk státuszta a másfél évesre és látni fogja a doki, hogy van e teendőm (vizsgálat) vagy még várunk egy kicait.

2022. jan. 11. 19:01
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen bőven elég, ha néhány egyszerűbb szót mond, szotagokat utánoz, de az se gond ha nem, csak akkor kell hallas vizsgálat, ha nem ert meg dolgokat, nem figyel fel nevére. 2 eves korra "elvart" pár 10 szavas szókincs. Egyébként fejlesztő helyeken kislanyokkal kettő, sok helyen kisfiukkal csak 2,5 évesen foglalkoznak egyáltalán.
2022. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem. 3 évesen szólalt meg. 20 hónapos korától kapott beszédindítást és tsmt tornát, mozgásfejlesztést.
2022. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!