Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt múlik el egy...

Mennyi idő alatt múlik el egy égési sérülés ?

Figyelt kérdés
Nem kérem a negatív kommenteket. Sajnos a 2 éves kisfiam ratenyerelt a forró főzőlapra. Voltunk orvosnal, kotozesre kell járni , de mivel a tenyeren található az egesi sérülés és egy nyílt sebrol van szó, nem maradhat szabadon a fertőzésveszély miatt . Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata: kb mennyi idő mire teljesen elgyogyul a seb ?
2022. jan. 11. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen fokú a sérülés. Ha felhám égés, bőr égés, amik a húst nem érinti, akkor pl. Azulenol, Neogranormon típusú krémek maradvány nélkül gyógyítják. De ha mélyebb, heges a sérülés, akkor megmarad a helye.


Kicsit hosszadalmas lesz. Most az a fontos, hogy gyulladás nélkül megússza.

Az orvosi utasításokat percre be kell tartani, mert az égési sérülés iszonyú szenvedés.


Csak példának mesélem el. A 60-as években az egyik rokon kisfiúra nem vigyáztak eléggé, és a gázon lobogó forró vizet a fejére rántotta. Leégett az egész haja, a fejbőre megégett. A sikeres kezelés hatására sokkal több és erősebb lett a haja, hegesedés szerencsére nem maradt, de vagy egy hónapig tartott, míg elviselhetőbbé vált az állapota a forrázás után.

2022. jan. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetően ízületet nem érint, és nem hatolt mélyen az izomba, különben

rehabilitációra lehet szükség. Ennek járj utána, nehogy később problémát okozzon az izom működésében.

2022. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Orvos látta, hála istennek nem tragikus. Holnap megkérdezem hogy szerinte mennyi idő mire meggyógyul. De úgy néz ki hogy csak a bőr égett meg . Legalábbis az orvos nem mondta hogy komoly baj lenne.
2022. jan. 11. 23:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást a kicsinek!

Nálunk is főzőlap van, előre rettegek az ilyentől. 😟 Van rátehető védő üveglapunk, de az nem rögzíthető, a gyerekek meg ugye rendkívül találékonyak, főleg, ha tiltott dolgokról van szó.

2022. jan. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jan. 12. 06:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gyakori baleset (égés centrumban dolgozom). A picik bőre jobban tud regenerálódni, mint a felnőtteké. Mivel nagyon hamar fájdalmat okoz a forróság, ezért nem tartják rajta sokáig a kis kezüket, így az égés szinte mindig felületes marad, ami azt jelenti, hogy nyom nélkül meggyógyul. Az orvos által javasoltakat tartsátok be mindenképpen, amíg seb van rajta, addig kötözni kell.
2022. jan. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon nagyon szépen köszönöm. Általában meddig tart amíg teljesen elgyogyul? 13 órára van időpontom még nem beszéltünk orvossal erről
2022. jan. 12. 08:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez ismerős..

A nagyobbik lányom lába égett meg amikor 4 éves volt.

Kikapcsolták a gázt nálunk (nem a mi hibánkból, hosszú történet) és nem volt sem fűtés sem melegvíz. De fürdeni ugye kell. Akkor született meg a kisebbik lányom.

Én szoptattam éppen mikor exem forralta a vizet a 4 éves lányomnak, amit beleöntött a kiskádba. Mondta neki, hogy ne menjen bele még, mert forró.

A lányom már akkor is nagyon szófogadatlan volt, nem hitte el, hogy forró és belelépett az egyik lábával a tűzforró vízbe.

Nyilván sokkot kapott, hátrafelé kiesett a kádból, sikított (szerintem életemben így nem hallottam senkit sikítani). Én nagyon nem tudtam kezelni a helyzetet, exem viszont tűzoltó, ezért azonnal megkezdte a kezelését (hideg víz a sebre stb) és mentőt hívott.

Először nem tudtuk mennyire égett meg.

Menet közben derült ki, hogy majdnem harmadfokú égési sérüléseket szenvedett, de szerencsére jól reagált a kezelésekre, vissza kellett járni kötözésre asszem hetente.

2-3 hónap volt talán mire úgy helyrejött.

Azóta is látszik neki, nem lett heges viszont ott ilyen pigmenthiányos a lába, mintha vitiligos lenne.

Ez régen volt, azóta már 12 éves :)

2022. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Az égés nagyságától és mélységétől függően 1-3 hét.
2022. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos elég nagy területről van szó . Voltunk orvosnal , 2 naponta kontroll és kotozes. Doktornő szerint 1-2 hét amire el lehet hagyni a kötést. 😢 Nagyon szomorú vagyok. Förtelmes érzés
2022. jan. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!