Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl lehet etetni egy pár...

Túl lehet etetni egy pár hetes babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek mi a véleményetek erről? Túl lehet etetni egy par hetes (pl: 4-6-8-10) kisbabát szerintetek akár tápszerrel akár ha cumisüvegből kap anyatejet, vagy a "tudja ő miből mennyi kell neki" alapon "működnek"?

Védőnőm szerint akár tejes akár tápszeres a baba, szerinte olyanok mint a kiskutyák, hogy addig esznek amíg van. 🤔 én úgy gondolom, - de lehet hogy rosszul -, hogy akármennyit is eszik, úgyis kibukja a felesleget, meg előbb utóbb úgyis ellöki a cumisüveget, vagy kiköpi a cicit.



2022. jan. 13. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy tudom, hogy tápszerből igen, anyatejből nem :)
2022. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Véleményem szerint nem. A felesleget kibukják.

Fiam iszsz anyatejes, volt nap amikor már én voltam rosszul attól a mennyiségtől amennyit ő ehetett. Nem tudtam elképzelni, hogy fér bele annyi. De nem bukott, jól érezte magát, ha elég volt kiköpte a cicit.

2022. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Mindkét gyerekem tápszeres, ha már jóllaktak, egyszerűen kiköpték a cumit. Nem hülyék ők, érzik mennyi az elég.
2022. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Őket még nem lehet túletetni.
2022. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet. Engem is ezzel fárasztott a védőnő, mert nagyon dundi volt a babám, és 2 hónapos koráig szinte megállás nélkül a mellemen lógott, de ehhez képest nagyon kevés tejet bukott csak vissza. Azóta meg hogy kinyílt neki a világ, egyértelműen nem lehet tömni, mert ha már nem éhes, fordul vissza a játékokhoz és nem eszik többet. Tápszerrel se tudod megtömni, mert ha le is nyeli, visszabukja, ha már túl sok.
2022. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Túletetés - több tápszert/anyatejet kap, mint amennyit elbír a gyomra. A bukás már ennek a következménye. Lehetőleg el kell kerülni. Te sem szeretnéd ha valaki hányásig etetne azzal a dumával, hogy úgyis kijön ami már nem esett jól.
2022. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

#6, hadd döntse el a csecsemő, mennyit akar enni. Én se szeretném, ha más írná elő nekem...


Olyan tényleg van, hogy túleszi magát. Mondjuk erős tejleadó reflexnél ő csak komfortszopizna, de megindul a tej. Nagy baja nem lesz tőle, elhízni kórosan nem fog. Elvileg a mai tápszerek sem problémásak ebből a szempontból már, nem hízik el tőle a baba.

2022. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
Anyatejjel igen, tápszerrel nem.
2022. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
6. Meséld már el, hogy a 4 hetes gyerek hogy közölte veled, hogy egy ponton jól lakott a többi felesleg lesz? Komolyan érdekel milyen titkos tudás birtokában vagy.
2022. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem azt mondtam, hogy lehet tudni minden esetben, de ha folyamatosan bukik érdemesebb kevesebb ideig szoptatni, vagy hosszabb időközökkel, tápszernél pedig követhető a mennyiség.
2022. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!