Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túl lehet etetni...

Szerintetek túl lehet etetni egy szilárd ételekkel táplálkozó 10 hónapos babát? Nem eszik ha nem éhes, ha tele van, ugye?

Figyelt kérdés

Attól félek hogy túletetem mert sosem szól hogy éhes, csak eléteszem az ételt. Nem eszik sokat soha, de félek hogy túl gyakran kapja.

De nem enne ha nem lenne éhes, nem? (Főleg a mi esetünkben ha nem arról van szó hogy habzsol a baba mindent ami a keze ügyébe kerül, ugye?)


2016. máj. 17. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az étel milyenségétől függ. Ha magas kalóriatartalmú, akkor fel lehet hízlalni vele. Ha fehérjében gazdag (az ő korában ez inkább tejtermék) és mérsékelt a szénhidrát, zsírtartalma, akkor nem.


De ha elkezd durván kerekedni, akkor látni fogjátok, hogy változtatni kell. Drasztikus fogyókúra tilos ennyi idősen, csak az ételek típusán kell, szabad változtatni, nem a mennyiségen.

Értelemszerűen a csokikat, édességeket mértékletesen kell adni, már csak azért is, hogy ne egy rossz ízlés alakuljon ki nála és csak a cukrozott ételeket szeresse.

2016. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még az én habzsoló babámat sem. Van mikor nagyobb az étvágya és kér még kaját (főleg főzelékből szokott) de ilyenkor este valahogy nem kell neki a teljes adag. Nála pedig nagyon nagy meglepi, ha hagy az üvegben mindegy mennyit kap. De napközben szerintem akkor is enne, ha nem lenne éhes. De este mintha tudná, hogy elfogyasztotta a napi adagot. Igaz még csak 8 hónapos lesz, a mai napig nyafog, hogy letelt a 3 óra. Ha lassú vagyok ordítani is kezd..
2016. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még egy jótanács hosszútávra: betegség esetén az étvágy drasztikusan visszaeshet. Légúti, emésztőszervi, bármi, ami gyakori de nem súlyos betegség. Ha ilyen lenne és veszít a súlyából, ne ijedjetek meg, elég gyakori. Ha nem kér enni, ne erőltessétek, a folyadék kap ilyenkor kiemelt szerepet. Amint lecseng a betegség és visszatér az étvágya, vissza fogja szedni az elvesztett zsírt.

Nem feltétlenül a közeljövőre írom, 1-2-3 évesen fordul elő ilyen gyakran, főleg közösségbe kerülés után.

2016. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ideális súly szerintem ránézésre is látható. Ha abból nagyon kileng valamelyik irányba, akkor érdemes a gyerekorvostól tanácsot kérni.

De a felnőttkori immunrendszerének is fontos, hogy egészséges, vitaminokban, tápanyagokban gazdag ételeket kapjon. Ez persze nem üres kalóriát jelent. Ez az első három életévben kiemelt jelentőségű.

2016. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik túl sokat egyszerre, nem lehet, hogy az a baj, hogy túl gyakran adod?(Főleg, hogy felmerült benned a kérdés...)

Én kb 2 órát, de 1,5-et biztosan várok 2 étkezés között(1 éves a fiam). ÉN azt gondolom, hogy nem kell, hogy a napja egy véget nem érő evés legyen.

Az állandó terhelés nem jó a gyomornak.

De a te babádat te ismered, én meg az enyémet. :)

A súlygyarapodásából mi látszik?

2016. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha az én lányomból indulok ki, akkor nem eszik, ha nem éhes. Ő ha megtelt, elfordul és becsukja a száját. Ha továbbra is tukmálom, egyszercsak bepöccen, és rámordít, hogy neeeeem :D Ő 10,5 hónapos. Amúgy ő sem kéri, egyszerűen azért, mert ennyi idősen minden érdekesebb, mint enni. És nem eszik nagy adagokat, 100 grammokat kb., ritka, ha többet. Viszont akkor is csak ennyit eszik, ha kivárom, hogy ő kérjen enni, neki ez az adagja és kész. Kibír vele 3 órát, hízik tőle, nincs szüksége többre. Vannak ilyen babák.
2016. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!