Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápiról leszokás után mit és...

Tápiról leszokás után mit és hogyan vacsorázott babád? Az is érdekelne, mennyi idősen!

Figyelt kérdés

Úgy értem ha pl. főzeléket vacsizik,akkor fürdés előtt vagy után,mennyit...stb.16hónapos fiamat próbálom "lehozni a szerről":)

Most tejbegrízt adok neki ugyanúgy cumisüvegben,néha beiktatok egy tápis vacsit is,mert van még itthon.

Köszönöm!


2010. szept. 8. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! 13 hós a babám.Pontosan nem emlékszem de 2-3 hónapja egyszerűen nem kellett neki a tápszer este csak reggel.Azóta hideget eszik vagy ha marad az ebédből. Májkrém,szalámi,párizsi vajkrém, sajt ilyesmiket vacsizik!!Aztán van hogy még iszik rá tejet!
2010. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hánykor vacsiztok?Száraz kajával a pocakban végigalussza az éjszakát?
2010. szept. 8. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok! 6 és fél 7közt vacsizik Igen végig ha meg felkel akkor is csak inni kér! 6-7ig alszik.De fél 8körül már alszik.De van h vacsi után kér még tejet!
2010. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a tápszerről 10hósan szoktattam le,akkor már kapott a levesből,főzelkekből,mildibé grízpépeket is evett...Elérkezettnek láttam az időt a tejre,forraltam neki,és azt adtam az egyik este.

Úgy rákapott az ízére hogy a maradék bontott tápszert alig tudtam elfogadtatni vele (nagynehezen azért elfogyott).

Este éjjel és reggel tejet kapott,nappal pedig szinte mindent amit mi,természetesen pépesítve.

Este 9körül itta az esti tejet (soha nem tudtam korábban letenni)kb 4 órára rá a köv,...mondhatni szinte a tápszert helyettesítette ezzel).

Aztán ahogy elmúlt 14hós,éjjel már csak iszik,a tejet felváltotta a kakaó.

Sok sikert a leszoktatáshoz...

Szerintem menni fog,mert ált a gyerkőcök szeretik a tejet,nincs az a furi utóíze mint a tápinak:-))

2010. szept. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én nem szoktatnám le, reggel és lefekvés előtt szerintem maradhatna a tápszer. Egyrészt szüksége van a tejalapú ételre, sokan ilyenkor még szoptatják a gyereküket. Vannak akik szerint 2-3 éves korig ajánlott is reggel és este, tele van vitaminnal. Előtte persze vacsorázhat bármit, de fürdés után, elalvás előtt még adj neki nyugodtan tápszert. Van babatej is, illetve ahogy írta az egyik válaszoló, lassan kaphat tejet is.

egyébként ne tekintsd "szernek" a tápszert, szerintem inkább nagyon hasznos dolog, főleg, hogy igen sok a választék, ezek a tápszerek már sokkal jobbak, mint amiket korábban lehetett kapni.

2010. szept. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a további válaszokat is,tejet már 1 éves kora óta kap!Szereti,de sajnos magában nem olyan laktató számára,mint a tápi vagy a tejbegríz.
2010. szept. 12. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!