Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 15 hós baba is ennyire...

Más 15 hós baba is ennyire anyás, nyűgös, hisztis? Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van a fiammal, de napok óta iszonyú nyűgös, le sem tudom magamról vakarni.

Utoljára 9 hónapos kora körül volt ilyen, amikor már kapaszkodva tudott menni, és mindig "láb alatt" volt, mert a nadrágomba csimpaszkodva kellett felállni. Sokszor még a főzés is problémás volt. Aztán mikor elindult, elhagyta a dolgot.


Most viszont állandóan velem akar lenni, de annyira, hogy a wc-re nem tudok elmenni egyedül, mert a sarkamban van. Bármit csinálok, jön oda, megfogja a kezem, és húz magával, mutatja,hogy mit szeretne, nekem is játszani kell. Egyedüli gyerek, ráadásul nem egy "elülős" fajta, így próbálok programot szervezni, megyünk a mamához, az unokatesókhoz, vele egyidős kiskrapekhoz játszani, minden nap sétálunk, játszóterezünk, kacsát etetünk, stb.


De ez sem elég, ha hazaérünk, újra csak közösen kell játszani. Ha nem vagyok hajlandó, hisztizik, sír mint egy kismalac, csimpaszkodik, nem hagy békén.

Nem tud egyedül játszani.


Egész nap nyűgös, nem tudok jót csinálni. Sokszor már annyira bosszant, hogy bőgök az idegtől. Nappalom sincs, ráadásul éjjel sem alszik rendesen, szinte óránként kelhetek hozzá.

4 rágófoga jön egyszerre (a fogzás amúgy is mindig megviselte), gondolom ez is probléma, de ennyire??


Rettentően fárasztó. Nincs magamra 10 percem egész nap, mert ha elalszik ebéd után ill. este, nyilván nem magammal foglalkozok, hanem amit nem tudtam megcsinálni nap közben, próbálom utolérni magamat. Persze ez nem mindig sikerül, sokszor olyan a lakás, mintha bomba robbant volna.


Az apja külföldön dolgozik, elég keveset van itthon. Legutóbb 2 hónapja látta a gyerek, így féltem hogy mi lesz, ha megjön. Először egy kicsit meg volt lepődve, de hamar felengedett, 1 nap múlva már össze voltak nőve, apával fürdött, apa altatott. (Nekem jó volt így, egy kicsit lazíthattam!)Aztán apa 1 hét után újra elment dolgozni.

Lehetséges, hogy megviselte, hogy eltűnt az apa?


A Ti ekkora gyereketek napja hogy telik?

Mivel játszik?

Elvan egyedül?


Ráadásul most lenne lehetőségem iskolába járni (estin - 2 éves), még el is tudnék utána helyezkedni, de nem tudom hogy így neki merjek-e állni.

A nagyiknak le tudnám passzolni a gyereket míg suliban vagyok, de tuti nem érezném jól magam. Már a gondolatától is lelkiismeret-furdalásom van, hogy magamat helyezem előtérbe a gyerekemmel szemben.


Nem tudom mit csináljak!!


2010. szept. 8. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 18hónapos és már régóta ezt csinálja.Mostmár azzal a külömbséggel,hogy beszél is.Fogja a kezem és húz"anya is".

Szerintem ez most egy életkori sajátosság.

Mikor alszik akkor szoktam gyorsan megfőzni.Este mikor elaludt akkor csinálok meg mindent.Mosogatás,vasalás,felmosás.Mosogatni mindig elszoktam,de ha egyszer nincs felmosva nem dől össze a világ.

Viszont egyszer kétszer már otthagytam a mamánál vagy testvéremnél és ők mindig azt mondják ameddig nem lát szinte nem is keres jól elvan.Probáld meg már most ott hagyni nézd meg milyen,hogy nyugodtan menj suliba.És furdalásod ne legyen,gondolj arra ez az ő érdeke is.Sokan járnak suliba gyerek mellett.

2010. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hallottál már erről? [link] lehetséges, hogy a te gyermekednek a minőségi idő a szeretetnyelve. Azzal fejezi ki a szeretetét, hogy veled tölti az időt, és ugyanebből érzi leginkább, hogy szereted.
2010. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy nem rontottál el semmit, sőt. Teljesen normális az ő korában ez a viselkedés, ez jelzi azt, hogy jól kütődik hozzád. Akkor aggódhatnál, ha gond nékül ellenne nélküled, és nem hiányolna téged.


Olvasd el ezt, és nyugodj meg: [link]

2010. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Kisfiam dettó, mit a tiéd:)

Egyedül ő sem játszik, csak én-én-én. Nálunk a fogzás miatt van, mert most épp 8 fog készülődik neki, az égész ínye be van dagadva, pár nap és a szemfogak kint vannak, mert már nagyon látszik a vége.

Reméljük hamar elmúlik ez az időszak, mert én sem tudok semmit sem csinálni. Magamra reggel van időm. Hamarabb kelek mint ő, addig kávézom, netezek egy kicsit. Ha megébred, akkor megyünk reggel együtt fogat mosni, én míg zuhanyzom, eljátszik a sminkcuccaimmal. Aztán reggelit készítek, együtt reggelizünk. Ha nem esik, akkor megyünk az udvarra megetetjük a kutyákat, csirkéket, hintázunk. A délután hasonlóképp telik. Én is most egyedül vagyok, mert apa 1 hónapra távol van tőlünk.És még én igazából sehová sem tudok menni, mert itt ahol lakunk, nem ismerek szinte senkit sem.

2010. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az enyém 14 hónapos, de ő sosem volt el magában

mi is sokat megyünk, meg itthon is egyfolytában vele kell lenni, szó szerint egy percre sincs el magában

de én nem is idegeskedek ezen, megszoktam már, majd lesz ez máshogy is, bár a védőnő is azt mondta, szoktatni kellene az egyedüli játszáshoz, de minek, hogyan, ha ő nem akarja

mondjuk nekem van segítségem, apa du fél 5-re már itthon van, meg anyósomra is rá tudom bízni ha nagyon kell pár órára

kitartás!

2010. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2010. szept. 9. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!