Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne üssön a...

Mit tegyek, hogy ne üssön a 15 hónapos gyerekem?

Figyelt kérdés
Néha csak úgy odajön és megcsapja az arcomat lábamat vagy ahol éppen elér. Általában azt szoktam csinálni hogy elkapom a kezét és rászólok, hogy nem. Ez nem igazán hatja meg, nevet és csakazért is csinálja. Ha elkezdek műsírni, akkor ő is elkezd, de ugyanúgy csapkod. Olyan mintha figyelmet akarna, vagy szeretetből csinálná vagy nem tudom. Hogy juttassam a tudatára, hogy nem szabad?
2022. jan. 24. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így.Elobb utóbb leszokik róla.
2022. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Legyél készenléti állapotban, ha odamegy hozzád és kapd el a kezét, hogy ne sikerüljön odaütnie. Egy idő után nem lesz érdekes (bármiért is az ez számára), ha folyton meghiúsul a dolog. Ez a álsírás kissé gyerekes..lehet azt hiszi játszol vele, tetszik neked. Tudasd vele, hogy komolyan nem tetszik, légy erőteljes (hangod). Vagy akár kaphat kis büntit is. Gondolom van kedvenc játéka. Ha sikerül mégis megütnie téged, vedd el tőle egy kis időre. Ha sírni fog, hadd sírjon. Le kell szoknia mihamarabb erről, mert másokkal is megcsinálhatja, na az meg r*handt ciki lesz.
2022. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tetszik neki ha sírok, írtam hogy ő is elkezdi olyankor. Nincs kedvenc játéka, nem különösebben ragaszkodik semmihez (már rajtam kívül..)
2022. jan. 24. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig rácsaptam a kezére 🤷‍♂️ és látta a fejemen hogy ez nagyon rossz. Tudom nem a legjobb, de elég hamar leszokott az ilyesmiről. :/
2022. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 2-3 napig csinálta ezt. Odament az apjához és ráütött, ő meg úgy csinált mint akinek fáj és sírt. A gyerek nézett rám én pedig mondtam, hogy nincs dádá, pusza van. Adj apának puszát. Az apja tartotta az arcát, kapott puszit, aztán a gyerek is kapott. Aztán egy ideig arra volt rákattanva, ha azt akarta, hogy az apja játszon vele akkor odament és oda adott puszit ahova felért, volt, hogy a lábára mikor állt, volt hogy a hasára, ha ült. Most már mondogatja a saját nyelvén, meg mutogat, hogy menjen vele játszani.
2022. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!