Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Képmutatás, ha egy vallástagad...

Képmutatás, ha egy vallástagadó megkeresztelteti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Én most a keresztséget említettem, mivel nyilván, itt a kereszténység és annak hagyományai a legelterjedtebbek, de természetesen az összes többi vallás, születés után végzendő szertartását is ideértem. Én itt most kimondottan a vallásellenesekre gondolok, tehát nem azokra, akik hívők, de nem vallásosak, ezért fontosnak tartják. Sokszor hallottam már olyat, hogy megkereszteltették az amúgy teljesen vallásellenes szülők a gyereküket. Mi értelme van ennek? Nem képmutatás? Ha valaki amúgy ellenzi a vallásokat, miért keresztelteti meg a gyerekét? Számomra ez amúgy egy kicsit a vallások megcsúfolása is, mivel a keresztszülőknek és a szülőknek az a feladata egy ilyen szertartás után, hogy támogassák a gyerkőcöt életének első szakaszában különösen, de egész életében a hívő életben. Ha egy olyan valaki erre fogadalmat tesz, akár szájjal, akár kimondatlanul, de következően, aki amúgy abszolút ellenzi az összes hitet, az nem igazán van tisztelettel mások hite felé.

2022. jan. 25. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok hívő, meg vagyok ugyan keresztelve, de nem gyakorlom a vallást, a hideg kiráz tőle, templomi esküvőnk sem volt. A férjemet nem is a katolikus vallás szerint nevelte anyósom hanem evangélikus (ők aktív hívők, járnak templomba, kivéve a férjemet aki nem gyakorolja de ebben nőtt fel). Nem terveztük megkeresztelni a gyerekeket, keresztszüleik ugyan vannak tiszteletbeli jelleggel. Nagyanyám viszont folyamatosan tolja a terrort, sírva könyörög nekem állandóan hogy kereszteljük meg a lányainkat és még minél előbb mert ki tudja mennyi lehet még neki hátra, undorító egy zsarnok egyébként nem szégyell ilyeneket bevetni hogy elérje amit akar, egyelőre nem adtam be a derekam, de ha egyszer megkereszteljük őket akkor az emiatt a zsarolás miatt lesz, de remélem meghal mielőtt rászánom magam és nem kerül rá sor…
2022. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem képmutatás, hanem ostobaság
2022. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hívő és nem is vagyok meg keresztelve, ahogyan a lányom sem. Szerintem szokásból, bár nem értem hogyha valaki nem hisz benne akkor minek. (Vagy későbbi templomi esküvő miatt,esetleg.)
2022. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vagyok hívő, hiszek dolgokban nevezzük bárminek, Istenben ugyan annyira mint a sellőkben vagy Narniában pl, nem vagyok megkeresztelve, a miatyánkot is az isten áldjon Esperanza szappanoperából tanultam meg 20 évesen :’D a párom viszont bár nem vallásgyakorló őt kiskorában hordták templomba, énekelt is, járt hittanra stb. Ő neki valamiért ez baromi fontos dolog, gondolom mert ebben nőtt fel és természetesek voltak a keresztelők, keresztszülők. Ő szeretne keresztelőt. Én a magam részéről képmutatásnak tartom, nem fogom hitben nevelni, nekem az alap bibliai sztorik sincsenek meg a fejemben vagy csak felszínesen. Ha hittanra is akarja majd járatni akkor az ő dolga lesz le is ülni vele ezt megtanulni.
2022. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én tesómék a keresztény oviba való bekerülés miatt kereszteltették meg az elsőt, mert úgy nagyobb eséllyel felvették. De nem vallásosak egyáltalán, talán az apuka szülei nem gyakorló hívők lehetnek, de ezt nem tudom, csak hogy ők is nagyon szorgalmazták.

Szerintem röhejes dolog az elveinkkel vagy hitünkkel ellenkező dologra erőltetni a gyereket csak az anyagiak vagy menőbb óvoda vagy bármi miatt.

2022. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak képmutatás, hanem hazug, erkölcstelen viselkedés is.
2022. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első jót ír. Sokan a rokonok nyomására viszik el a gyereket. Én sem vagyok hívő, de valahol megértem azokat, akik nem akarják évekig hallgatni a siránkozást, veszekedést és inkább megkeresztelik. Gyereknek nem lesz tőle semmi baja, nagymama megnyugszik. Nem tudom, hogy én megtenném-e. Amiben biztos vagyok, azok a visszafordíthatatlan dolgok, mint pl egy körülmetélés. Lehetne hisztizni, veszekedni, bármit nyavajogni, akkor sem csináltatnám meg.
2022. jan. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Evangélikus vagyok. Ha nem vagy keresztény és nem kívánod aszerint nevelni a gyerekedet, teljesen felesleges megkeresztelni. Ez nem olyan dolog, amiről “lecsúszik” valaki. Nagyobb vagy akár felnőtt korában is megkeresztelhetik, ha úgy dönt. Nekem például volt egy velem együtt konfirmáló barátnőm, akit tizenévesen kereszteltek meg. Szóval igen, szerintem képmutatás.
2022. jan. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok. A gyerekeimet sem kereszteltettem meg. A férjem sem igazán hisz, ő is elfogadta azt, hogy majd ha a gyerekek kérik, csak akkor visszük el őket kereszteltetni.


De ne tudd meg hányan erőltették így is, tudva az álláspontunkat, hogy igenis vigyük el őket. "Fizetik, csak vigyük. Lesznek ők a keresztszülők, csak vigyük. Nem igaz, hogy ezt a hagyományt nem tartjuk! Ez nem a vallásról szól, hanem a hagyományról."


Szóval valamilyen szinten megértem, ha valaki ateistaként enged a családi nyomásnak. Rám nem tudnak hatni, de biztos van, akire tudnak.

Vagy hagyományként tekintenek rá, ahogy nekem is mondták.


Nem képmutatásnak látom egyébként, hanem a saját hitével /illetve nem hitével/ megy szembe ezzel szerintem.

2022. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kereszteltetném meg, külső társadalmi / rokoni nyomásra. Csak akkor ha ez a meggyőződésem és a férjemmel 100%ig egyetértünk benne. Máskülönben igen, csak képmutatás.
2022. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!