Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnenk megkereszteltetni...

Porcukormókus kérdése:

Szeretnenk megkereszteltetni a ket kisgyerekunket, de en (anyuka) nem vagyok megkeresztelve. Igy megkeresztelik oket?

Figyelt kérdés
A keresztszulokkel nincs "gond", ok meg vannak keresztelve.
2013. nov. 23. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A keresztszülők a fontosak ebben az esetben, én úgy tudom. Én sem vagyok megkeresztelve, elvileg tavasszal lesz a fiam keresztelője.
2013. nov. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem vagyok megkeresztelve, csak a férjem és a keresztapa! A keresztanya(húgom) sem volt, mégis megcsinálták! Római katolikus templomban, ha ez számít.
2013. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha másik szülő meg van keresztelve és legalább az egyik keresztszülő ez elég.
2013. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk apa nincs megkeresztelve. Nem problémáztak rajta. Református
2013. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
ne haragudjon meg senki aki igazan vallalsos, de az itteni valaszok kozt is van olyan ami miatt eszembe sem jut megkeresztelni a gyerekeimet (pl a keresztanya simcs megkeresztelve), a bararainknal is reformatus keresztszulokkel keresztelik a gyerekeket katolikisnak... ez megint csak azt tamasztja ala, ne aggodj, ma mar semmi nem lehet akadalya a keresztsegbe lepesnek... szomoru. csak azt nem ertem ha valaki nincs megkeresztelve annak miert fontos az, hogy a gyereke meg legyen?!
2013. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én se voltam megkeresztelve, csak névadóztatva. Májusban volt a kislányom keresztelője és akkor kereszteltek meg engem is. :-) Előbb engem aztán a kislányomat.
2013. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A paptól sok minden függ, nálunk azt nézi első sorban hogy a szülők mennyire tudják majd biztosítani a vallásos neveltetést. Te is meg akarsz keresztelkedni?
2013. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5os! Igazat adok Neked, tenyleg! Nekem nem is lenne fontos, de a ferjemnek az. Rajtam meg ne muljon.
2013. nov. 23. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok! nálunk is a férjem miatt lett megkeresztelve a gyerek! Azt viszont megbeszéltük, hogy ha eljön az idő rábízzuk, hogy mennyire gyakorolja majd a vallását..
2013. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha rajtunk múlna nem lenne megkeresztelve a fiunk, de apukám és a felesége nagyon szeretné, megkértek rá minket, mi pedig úgy vagyunk vele, hogy rajtunk ne múljon, ha nekik ez fontos. 1. vagyok
2013. nov. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!