Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság kislánynak milyen...

Manapság kislánynak milyen keresztelőruhát szokás venni? Másfél éves lesz, mikor megkereszteltetjük a babánkat.

Figyelt kérdés
Amikor engem kereszteltek nekem egy sima kék-fehér kockás ruhácskám volt pici virágokkal. De a neten nézelődtem és mindegyik fehér csillogó-villogó habos-babos ruci. Ez ma a divat? Én valami egyszerűbbre gondoltam. Ti milyen ruhát választottatok a kislányotoknak? Esetleg link?

2013. okt. 9. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz az én kislányom csak 9 hónapos volt a keresztelőjén, de azért belinkelem miben volt.

[link]

2013. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabszem ***** válasza:
Kislányom 7 hónapos volt mikor kereszteltük. Szép fehér lányruha volt rajta, kis ünnepi cipőckével és fehér kalappal (nyári pamut lány sapka, az a kis csinos fodros fajta)
2013. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen idő van. A mi kislányunk karácsonykor lett keresztelve, tehát hideg volt. 3 hós volt akkor. Egy szép hófehér lábzsákos overál volt rajta és egy hófehér kis sapka. Szerintem ami fontos, hogy fehér legyen. A habos babos, flitteres, csillogós rucikat én ízléstelennek tartom és szerintem nincs ilyen divat.
2013. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jajj dehogy kell habos-babos ruha. Az annyira giccses, nem odaillő. Bár nekem fiam van, de ő is másfél éves volt amikor kereszteltük. Bézs színű nadrág volt rajta, ugyanilyen színű cipőcske és kalap, valamint fehér ing. Szerintem a fehér szín a fontos, h valamilyen formában jelen legyen. Ismerősöm kislányán pl fehér hosszú ujjas volt, rajta egy kantáros kis szoknya, fehér harisnya, rózsaszín kalap, rózsaszín kiscipő.
2013. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, ezt kihagytam. Jövő nyáron júniusban vagy júliusban lenne a keresztelő.

Szóval ha nem tiszta fehér ruhát vennék hanem olyat amin van egy zöld öv vagy narancsszínű masnik az nem lenne szentségtörő, ugye? Én, őszintén szólve nem is keresztelőruhákat nézek hanem koszorúslány ruhákat, mert azok nem olyan fejfájdítóan fehér habos-babosak. Ez ugye nem baj?

Egyes: köszi a linket!

Mindenkinek ment a zöld pacsi!

2013. okt. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!