Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ezt a nevet ?

Adnátok ezt a nevet ?

Figyelt kérdés

Kislányt várok,még nincs meg a neve.Párom ragaszkodik az Anna névhez a nagymamája után,ezzel csak egyetlenegy bajom van,hogy miért,ha az életben egy mondatott nem mesélt a nagymamáról,számomra egy nemlétező személy,a párom családjából senki soha nem beszélt Annáról,pedig havi szinten előkerülnek a fotó albumok....

Számomra ez annyira bizarr...ennyi erővel nevezzük el Ibolyanák vagy Teréznk az én mamám testvére után,róla se meséltem soha...Másrészt az Annát én személy szerint már öregesnek érzem,

55-60 éves hölgyeket ismerek akik Annák.Párom szerint nem öreges és szép név,de még mindig nem akarja megindokolni,hogy miért pont Anna,ha a nagyiról 1 perces sem beszélt soha.

Teljesen más lenne a helyzet,ha a férjem, minden nap mesélne valami szépet,megtartott volna pár emlék vagy tárgyat.

Volt,hogy egy családi ebédnél én hozztam fel a témát,hogy legyenek szívesek kicsit beszélni az Anna néniről,de alig van valakinek emléke róla.

Anyós nem Anna,szóval nem hagyományrol van szó.



2022. jan. 26. 05:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen,de csak második keresztnévként
73 szavazat
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Helyesírási hibákert bocsánat.


Nővéremnek van két gyerek az egyik óvodás a másik iskolás,én vagyok a keresztanya,6 éve hallom látom,hogy milyen neveket adnak a szülők és nincsen Anna

Annak ellenér,hogy a 2019-21 listában benne van a top 10 az Anna

2022. jan. 26. 05:34
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben dolgozom, minden évben van 1-2 Anna,nem nagy bölcsi 30+ os intézmény.
2022. jan. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Én nővérem gyermeki bölcsiben kezdtek majd jött az óvoda 50-60 fovel

Egyetlen egy Annaval nem találkoztam se a bölcsőde,se óvoda,se iskolában

Az iskola 1 osztályt 44 fővel kezdte a csoport abból 33 lány volt.

2022. jan. 26. 05:45
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
szerintem beszéld meg a pároddal, hogy olyan nevet adjatok a picinek, ami mindkettőtöknek tetszik. ebben az esetben ha ennyire ragaszkodik hozzá, második keresztnévként belemennék, amúgy nem. pedig nekem nincs bajom az anna névvel, igenre is nyomtam egyébként, mert adnám, de nem ebben az esetben. ismerek fiatal annákat is, bölcsiben oviban is :)
2022. jan. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
kérdező azért mert nem emlegettek a gyerekek Annát, még lehetett. csak elkerülték egymást...
2022. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Itt azzal van bajom,hogy más nevet nem is nézz a párom és az Annához úgy ragaszkodik,mintha az élete múlna rajta

De tényleg, még azt se tudta elmondani,hogy hogyan nézzett ki az Anna néni.

Semmit nem tudd mesélni róla

Ennyi erővel tényleg lehetne, Kata,Ibolya, Teréz,Ilona is mert vannak ilyen nevű családtagjaim.

2022. jan. 26. 05:47
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

2020-ban az Anna volt a második leggyakoribb lány név amit a szülők adtak a gyereküknek.

Természetesen ha neked nem tetszik, akkor ne ezt adjátok, de az nem igaz, hogy csak 60 évesek között van.

Én 33 vagyok, szintén Anna. Az én korosztályomban ritkább volt mint most.

2022. jan. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
65%
mondd meg, hogy nem lesz Anna és kész. ha ennyire akarja, győzzön meg, érveljen. máshogy nem mész bele. te meg írj össze néhány nevet, és együtt nézzétek át. vagy az Annahoz "hasonló" nevek Hanna, Johanna, Annabell, stb. es tudja Annának becézni
2022. jan. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Az első kommentem ez volt

Annak ellenér,hogy a 2019-21 listában benne van a top 10 az Anna


ma 05:34


Köszönöm csomóan leírtak ugyan ezt,és nem olvasnak

2022. jan. 26. 05:55
 10/37 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom,semmit nem tudd mondani érvet sem

Mondtam neki,hogy 6 hónap van vissza,minden héten meséljen egy mondatot az Anna néniről mutasson képet, győzzön meg és ha sikerült akkor lehet Anna a második neve.


Mutattam rengeteg nevet,de mind elutasítja,sose gondoltam,hogy ennyire nehézkes lesz egy név választás.

2022. jan. 26. 05:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!