Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ezt a nevet ?

Adnátok ezt a nevet ?

Figyelt kérdés

Kislányt várok,még nincs meg a neve.Párom ragaszkodik az Anna névhez a nagymamája után,ezzel csak egyetlenegy bajom van,hogy miért,ha az életben egy mondatott nem mesélt a nagymamáról,számomra egy nemlétező személy,a párom családjából senki soha nem beszélt Annáról,pedig havi szinten előkerülnek a fotó albumok....

Számomra ez annyira bizarr...ennyi erővel nevezzük el Ibolyanák vagy Teréznk az én mamám testvére után,róla se meséltem soha...Másrészt az Annát én személy szerint már öregesnek érzem,

55-60 éves hölgyeket ismerek akik Annák.Párom szerint nem öreges és szép név,de még mindig nem akarja megindokolni,hogy miért pont Anna,ha a nagyiról 1 perces sem beszélt soha.

Teljesen más lenne a helyzet,ha a férjem, minden nap mesélne valami szépet,megtartott volna pár emlék vagy tárgyat.

Volt,hogy egy családi ebédnél én hozztam fel a témát,hogy legyenek szívesek kicsit beszélni az Anna néniről,de alig van valakinek emléke róla.

Anyós nem Anna,szóval nem hagyományrol van szó.



2022. jan. 26. 05:28
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

19 éves vagyok, ismerek 2 korombeli 1 17 éves és egy 28 éves Annát.

Plusz, a volt iskoláimban évfolyamonként szinte mindig van legalább 1, szóval annyira nem öreges. Főleg, ha megnézed az ilyen 100-as listákat, gyakran van az elején az Anna.

Én személyesen, magamtól nem adnám, mert unalmas névnek érzem, de, ha a leendő párom ragaszkodik hozzá, akkor a gyerek 2 neve közül lehetne az egyik Anna.

2022. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
75%
Szia!Azt javaslom,adjatok mégegy nevet,és az Anna legyen a második neve,általában ílyen formában találkoztam a hagyományőrző nevekkel
2022. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Második névnek adnám csak.(én Zita Anna vagyok).

Nekem sem tetszik az Anna név.

2022. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked nem tetszik, ne adjátok, ennyi. Olyan név kell, ami mindkettőtöknek bejön.

Te azért érzed öregesnek, mert csak az idősebb korosztályban ismersz Annát, de valójában minden korosztályban gyakori.

Legyen második keresztnév, ha a férjed nagyon ragaszkodik hozzá és neked sem lenne az ellen kifogásod, de az első név legyen mindkettőtöknek tetsző.

2022. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
hát úgy nem , ha neked nagyon nem tetszik, vagy nagyon mást képzelnél, vagy van olyan, fel tudsz hozni olyat, ami neked sokkal jobban tetszik. Próbálj példákat felhozni, hogy neki mi tetszik jobban helyette; mert ha egyáltalán nem tetszik, nem érzed úgy egyáltalán, hogy ezt adnád, akkor keressél egy jobbat, és dobd be a kalapba. ilyenbe, hogy egyáltalán nem tetszik, egyáltalán nem akarod azt a nevet, ilyenbe semmiképpen ne menj bele.
2022. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

*amúgy szerintem cool név az Anna, idős, és fiatal korban is tökéletesen megállja a helyét, mondjuk ha nekem azt mondják, Anna, nekem elsősorban egy fiatalabb leány ugrik be, tehát nem egy Anna néni, de szóval szerintem minden korban király ez a név, de ha neked nem tetszik egyáltalán , akkor ne adjátok, válasszatok mást, ha meg férjednek ez az örök favorit; akkor legyen ez a második keresztneve mindenképpen a jánynak; és akkor már meg is vagytok, csak akkor sorakoztass, ajánlj helyette alternatívákat. Tehát olyan nincs, """""duzzogsz"""",hogy nem tetszik, de nem ajánlasz fel semmit helyette. Dobáljál föl neki neveket; nézd át, MTA összes név; pl

Glória, Marina, Zita, Nóra, Norina, Odett, Etelka, Emília, Olívia, Klaudia, Renáta, Beatrix, Zelmira, Dorina, Gabriella, Teodóra, Matilda, Krisztina, Edina, Regina, Tamara, Izolda, Patrícia, Erika, Henrietta, Izabella, Dominika, Valentina, Diána, Katalin, Barbara, Letícia, Mihaéla, Tünde, Petra, Szofia, Rozália, stb

2022. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
*ez itt nem az összes, csak leírtam pár példát, ami eszembe jutott.
2022. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!