Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ezt a nevet ?

Adnátok ezt a nevet ?

Figyelt kérdés

Kislányt várok,még nincs meg a neve.Párom ragaszkodik az Anna névhez a nagymamája után,ezzel csak egyetlenegy bajom van,hogy miért,ha az életben egy mondatott nem mesélt a nagymamáról,számomra egy nemlétező személy,a párom családjából senki soha nem beszélt Annáról,pedig havi szinten előkerülnek a fotó albumok....

Számomra ez annyira bizarr...ennyi erővel nevezzük el Ibolyanák vagy Teréznk az én mamám testvére után,róla se meséltem soha...Másrészt az Annát én személy szerint már öregesnek érzem,

55-60 éves hölgyeket ismerek akik Annák.Párom szerint nem öreges és szép név,de még mindig nem akarja megindokolni,hogy miért pont Anna,ha a nagyiról 1 perces sem beszélt soha.

Teljesen más lenne a helyzet,ha a férjem, minden nap mesélne valami szépet,megtartott volna pár emlék vagy tárgyat.

Volt,hogy egy családi ebédnél én hozztam fel a témát,hogy legyenek szívesek kicsit beszélni az Anna néniről,de alig van valakinek emléke róla.

Anyós nem Anna,szóval nem hagyományrol van szó.



2022. jan. 26. 05:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%
Mivel neked nem tetszik ez a név, mindenféleképpen másikat kell keresnetek. Ha máshogy nem megy, legyen még egy neve, amit te választasz ki.
2022. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
93%

15-ös: az Emma ugyanolyan tucatnév.


Kérdező: én más nevet keresnék, ami mindkettőtöknek tetszik, legfeljebb, ha annyira ragaszkodik hozzá a párod és illene a választott névhez, második névként adnám.

2022. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Az anna gyakori név, csak egyszerűen neked nem tetszik és ez már bőven elegendő ahhoz, hogy ne ezt adjátok. Felesleges ilyenekkel mentegetőzni, hogy öreges, vagy ódivatú, nem tetszik, ennyi. Férjed pedig legalább adjon pár választási lehetőséget, mert ez nem úgy megy, hogy egy nevet kiválaszt és csak az lehet, hacsak nem egy diktátor a kedves férjed.
2022. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom az Anna névvel, de mivel közös gyerek, ezért közösen kéne eldöntenetek a nevét.

És tökmindegy, hogy ő miért akarja az Anna nevet, ha te nem akarod.

2022. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem a nagyi miatt akarja ezt a nevet, hanem a nagyi neve tetszett meg neki, csak rosszul fejezte ki magát.(?)

Próbálj meg a nagyitól, és a férjed ragaszkodásától elvonatkoztatva, csak a névre összpontosítani. Ha úgy sem tetszik egyáltalán, akkor beszeljétek át, de mindenképp hagyj időt férjednek is, mert egy ekkora ragaszkodást nehéz lesz elengednie.


Egyébként nekem tetszik a név, szerintem nem is öreges, kislányokhoz is pont úgy illik, mint bármilyen más korosztályra.

2022. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés szempontjából irreleváns, hogy én adnám-e ezt a nevet. Közösen kell eldöntsétek, és a férjed ebben nem partner úgy látszik, annyira ragaszkodik az elképzeléséhez. Én azt javasolnám max, ha ennyire ragaszkodik hozzá, legyen az a második neve a kislánynak.
2022. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
32%
Add neki ezt: Hujanmigelhasiendalleonita, ilyen nem fog szembejönni az utcán😅
2022. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
14%
Nekem nem tetszik, Zita Mira, Lina ezen a vonalon idiohatok, az Anna sztem is ósdi 1800-as évekbeli név! Párod meg egy múltban ragad! Mondd meg neki h te szuleid meg szóval nem lesz Anna a gyerek! Emelje fel a sgget és nézzen más neveket! Anna biztos h nem lesz!!! Oreglányra elég emlékezni fotóalbumbol, nem kell ezt a gyerekre raeroltetni!!
2022. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Legyen Elza😄

Viccet félre téve, ne hagyd, hogy ő döntsön. Max tényleg legyen a 2.neve.

2022. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Én adnám, mert szeretem ezt a nevet és nem tartom öregesnek egyáltalán. Nagyon sok Annát ismerek.

De ha neked nem tetszik, akkor ne ez legyen. Olyat válasszatok, ami mind a kettőtöknek megfelelő. Ülj le nyugodtan a férjeddel és próbáld neki elmagyarázni, hogy ez a gyerek ugyanannyira a tied is, mint az övé, szóval jó lenne közösen dönteni a nevéről.

2022. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!