Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a 10,5 hónapos lányomat az e´jjeli 4x 5x-i felébrede´sröl?

Figyelt kérdés

Minden éjjel születése óta felébred.Me´g egy éjjelt sem aludt át.1x fordult elö 10 hónap alatt,hogy 1 e´bredt.Éjjelente 4x 5x van,hogy 6x e´bred.Csak cicivel alszik vissza.Nem cumizik ma´r 6hós korától.Éjjel eldobja.nem kell neki üveg sem......

Már nagon fa´rasztóak ezek az éjszakák.

Marad csak az átsírt pár éjszaka,vagy valami jó tanács??

Esetleg ha ra´szánom magam,hogy nem adok neki éjjel cicit,pa´r e´jszaka után megszokja,vagy ugyanúgy fele´bred majd???

Mident eszik,vacsira s jóllakik,e´s alva´s elött me´g szopik.Szóval nem éhes az biztos.....


2008. dec. 15. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a doktornő azt javasolt, hogy alvás előtt már ne legyen szopi, hanem valmi más, üvegből vagy kanállal, de ne cici. Betartottuk, részben bevált,( nem mindennap kelt fel éjszaka.)

Nekem 9 hónapos a lányom és 7 hónapos kora óta alszik éjszaka.

Sokszor kelt fel addig éjszaka, de úgy oldottuk meg, hogy mikor felébredt nem adtam neki rögtön cicit, visszaaltattam. Ha újra felébredt akkor már adtam neki.

Ez kb 1 hétig ment így, majd rájött, hogy az éjszaka alvásra való, nem evésre. Ne minden ébredésnél adj neki cicit, mindig told ki az időt.

Nem tudom, hogy tudtam- e segíteni, de szerintem érdemes kipróbálni. Tudom, hogy minden baba más, de hátha nálatok is bevállik.:)

2008. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pont ebben a cipőben járok,annyi különbséggel,hogy a kisfiam már nem szopizik.Ő 9 hónapos lesz és szintén nem aludta még végig az éjszakát.Ezért nem biztos,hogy a cici miatt kel fel. Cumija is van.

Kipróbálhatod azt is hogy mikor felsír adsz neki egy kis vizet, lehet,hogy szomjas.Hogyha szerencséd van visszaalszik. Vagy amit előttem írtak,hogy visszaaltatod és mindig egy picit kitolod az etetéseket későbbre.

Nem biztos,hogy sikerül egy hét alatt.Én 9 napig kínlódtam vele csak vizet kapott,de az 5, naptól kezdve már óránként kelt fel.Inkább megetettem,bár ő még 8 kg sincs ezért nem akartam kínozni.

Remélem valamelyik tipp beválik!

2008. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!