Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen nehéz egy 20...

Tényleg ilyen nehéz egy 20 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés

32 hetes várandós vagyok, őszinten szólva már kezdek nyűglődni. Kezdek vizesedni, a hátam hetek óta fáj, azóta rosszul alszom. Nem igen van kedvem társasághoz. Értsd: senkihez. Jobb érzés csak a férjemmel kettesben lenni, vagy magamra hangolódva a babánkkal "kapcsolódni" picit csendben.

Pár hete viszont egy távoli rokon páros bejelentette, hogy felénk járnak, beugranának. Esetleg nem lenne-e gond, ha ebédre jönnek? Nem, persze, jöjjenek csak. Közeledik a hétvége, hát hétfő óta mindennap jön valami variálás, hogy de ugye lesz húsmentes is, mert a férje éppen valami vega diétán van!? De ugye marha hús lesz? A disznót ő annyira nem szereti. A gyereknek sütnénk dínó nugettset pár szem sültkrimplival? Mert ő mást nem igen eszik meg. Legutóbb a percre pontos beosztás érkezett, hogy akkor ők mikor jönnek, mennyi idő van az ebédre, aztán a gyereket le kéne fektetni aludni valahova egy órára, ugye ez megoldható? Kb. 1 óra múlva kel, akkor már x óra y perc lesz és megint ennie kell majd és akkor ők olyan fél 6-kor távoznak, hogy legalább az esti rutin ne keveredjen meg.

Én esküszöm kezdek sokkot kapni. Lehet csak túlérzékeny vagyok már, de most tényleg elvárás, hogy 3 félét főzzünk és percre pontosan tartsuk a gyerek napirendjét? Aztán amikor érdemben nem tudom kommentálni, akkor jön, hogy "majd meglátjátok milyen bonyolult összehangolni az ilyen programokat". Komolyan mintha még nekem kéne sz*rul éreznem magam, amiért ők vendegségbe akarnak jönni hozzánk és ez megborítja a gyerek napirendjét... :D Mindegy, végigcsináljuk. Nem mondom le, mert tudom, hogy úgysem ússzuk meg, jönnek akkor majd máskor.

Node! Ténylegesen minden áldott nap ilyen szigorú napirendet kéne tartani egy ekkora gyerekkel?

Nekem nincs, így nyilván csak feltételezni tudom, hogy ez azért túlzás. Ti hogy élitek meg az ilyeneket?


2022. jan. 26. 22:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Jaj dehogy, csak anyuka túlpörög. Apuka meg simán balek, ha ezt ráhagyja.
2022. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
56%

Mi ennél is rosszabbak vagyunk 😂


Üdv, 2 kisfiú anyukája 😁

2022. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Vannak ilyenek, mindegy, ezt az egy napot kibirod, aztan legalabb latod, hogy nem kell majd gyereket nevelni.

5 evesem van, sosem voltam ilyen :)

2022. jan. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Vannak ilyenek. Majd meglátod mennyire rávannak gyógyulva a napirendre. 2 hetes volt a fiam mikor már kérdezgették, hogy napirend alakul? Őszintén a legjobb ha összeszorítod a fogad és kibírod azt a napot. A te gyerekeddel meg majd úgy élsz, ahogy te szeretnél.
2022. jan. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%

Lassan 6 es 2 evesek a gyerekeim. Voltam ilyen, hala a Joistennek mar nem vagyok, en elfaradtam magamtol :D 20 honaposan azert meg hatareset az alvason gorcsoles. Mi sokat talalkozunk masik kisgyerekes csaladokkal. Mikor jonnek hozzank, mindig megkerdezem, hogy mit esznek szivesen, van-e olyan, amit nem ehetnek, illetve tudom, hogy van, ahol a felnottek kozott is van etelerzekeny, vagy a tesom pl. nem eszik hust.


Ha megkerdezik, mit hozzanak, akkor mindig el szoktam mondani, mit tervezek fozni, az jo lesz-e, illetve ha nem, akkor hozzanak a gyereknek olyan etelt, amirol tudjak, hogy megeszik.


Nekem az a fura, hogy ok maguktol leadtak a rendelest, meg bejelentkeztek ugy, hogy nem ti hivtatok oket. Nekemez elegge b@szna a csorom ahhoz, hogy megmondjam, hogy mi az, ami itthon van, es mit fogok tudni elkesziteni, es ez van, hozzanak mast, ha nem tetszik. Mint lathatod a fentebb irtakbol, eleg vendegszereto tipus vagyok, amennyiben a vendegeink ezt nem elvarjak.


Egyebkent egy idoben en is aggodtam a gyerekek alvasan, mert ha nem aludtak, olyan nyugosek voltak, hogy ket szot nem tudtam toluk nyugiban valtani, es nemazert, mert ne lennenek megnevelve. Egy nyugos (almos vagy epp ehes) 20 honapos pont az a kategoria, amelyik mar jo hangos, de meg hiaba mondjak neki, hogy maradjon csendben.


Illetve erintettek vagyunk etelerzekenysegben csaladilag mind a negyen. Mivel ez nem allergia, 1-1 alkalom eseten errol nem szoktam szolni, ha amugy nem kerdezik, sot, van, amikor akkor sem. Nem varom el, hogy miattunk bevasaroljanak, es egy kulon fogast keszitsenek, de ha megkerdezik, az jol esik. Az egyik baratnomnek, akirol tudom, hogy nem eszik tejtermeket a gyerekevel egyutt, tok jol esett, hogy meg az etelek cimkeit is megneztem, hogy nincs-e valamiben tejszarmazek.

2022. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ miért ragaszkodnak hozzá ennyire baromira,ha csak mert jajj tudod a napirend és hogy ezzel eljatszhatják mennyi mindent kell megoldaniuk (most épp a ti segítségeteket), akkor azt mondom jól szivatnak benneteket.Bar én ezt inkább abból vélem látni, hogy szinte külön menusort kérnek, szerintem marha udvariatlan dolog úgy vendégségbe menni hogy konkrétan megrendelem mit eszek.

Amúgy a lányom pld napokra kifordult magából ha idegen helyre mentünk az első 2 évében, nagyon sokat segített hogy bizonyos dolgokat ugyanúgy csináltunk vele, független attól hogy hol voltunk.Szoval ilyen is létezik.De én magam is örülök hogy kinőtte,mert gáz volt hogy mindenki bennünket a szüleit nézett lokottnek, holott mi tudtuk mit hogyan csináljunk hogy viszonylag elviselhető legyen a kirándulás+ az utána következő napok 😂

2022. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Rendelj nekik egy ezresért valami kaját. Én nem főznék 32. hetesen 3 félét. Bunkok nagyon.
2022. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Igen és nem.

Vannak rosszalvók, rosszevők, érzékenyebbek és olyanok is, akiket bárhova elrángathatsz, rugalmasan fogadják. Nem szoktatás kérdése.


A tételes igénylista mondjuk gáz. Eszembe nem jutna terhes barátnőt ugráltatni.


De egyébként kisgyerekes barátnőkkel ez általában úgy ment, hogy megbeszéltünk valamit és mindketten tudtuk, hogy kicsi az esély, hogy pont ugyanúgy összejön, mert egyik vagy másik gyerek biztos "megoróbálja megfúrni" azzal, hogy rosszul alszik előző nap, nyűgös, elalszik nappal hamarabb vagy csak berottyant indulás előtt félperccel (igen, még egy 1,5 éves is). Aztán borult az időben érkezés vagy rövidült a program...stb.

2022. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

A dinó nugettset jegyezd meg, mindig van belőle itthon, az ilyen örök tartalék. Ha hirtelen kell valami, mindig beválik. Olyankor szokott ez lenni az ebéd, ha nem gyerekbarátot dolgot eszünk, pl. hurka-kolbasz, csípős valami amit tudom hogy úgyse enne meg a gyerek, vagy váratlanul össze kell dobni gyorsan valamit.

Amúgy meg elég furák akikről írsz. Soha nem rendelgetnék így kaját, hogy mit főzzön a vendéglátóm.

Van nálam mindig valami keksz és gyümölcspép, eszik azt vendégségben a gyerekem, ha nem kell neki ami fel van kínálva. A napirenden görcsölni ennyire butaság, ha csúszik, ez van, előfordul.

2022. jan. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk én ilyen parasztokat se terhesen se újszülöttel nem fogadnék, aki leadja a rendelést, meg engem ugráltat a saját otthonomban. Azon a szinten rég túl vagyok, hogy érdekeljen számomra kellemetlen emberek véleménye (akkor se ha rokon).


Viszont a kérdés másik fele, igen lehet mindenféle kattanása egy kisgyereknek, ami mindenféle logikát és józan észt nélkülöz és anélkül akkora drámába vágja magát, hogy tőle zeng a fél utca. Ez kiszámíthatatlan. Nálunk is vannak ilyenek, de ezt igyekszem én megoldani és áthídalni, nem másokra ráerőltetni, hogy ő oldja meg.

2022. jan. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!