Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a mártír szellem sok...

Mi ez a mártír szellem sok anyukánál?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva egy kicsit uncsi, hogy a legtöbb anyukával mindig ott lyukadunk ki, hogy ki mennyit takarított aznap, vagy mit főzött, mennyit kellett utána mosogatni és mindez mennyire megterhelő neki, már felkelni nem bír olyan fáradt, de a mosást még be sem tette.

Miért kell ezt csinálni? Egy totyogósom van, mellette azt nem mondom hogy rend van otthon, de tisztaság igen. Főzök is, bár inkább csak két naponta és akkor sem három fogásos 5+ órás menüket, ez tény. Valahogy nem érzem tehernek, minden belefér a napba. Ha elfáradok, nagyon nyűgös napjaink vannak, akkor elmegyünk valahova enni, vagy rendelünk. Aznap nem takarítok, a szennyes is megvár, nem érdekel. Ebből adódóan nem is tudok hozzászólni a témához, mert az úgysem lenne szimpatikus senki számára. Így is megkaptam már, hogy tuti trehány vagyok.

Nem vagyok én sem jobb senkinél, sőt... Nem is erre akarna irányulni a kérdésem, csakhogy ezek az anyukák miért nem állnak meg és pihennek olykor? Miért jó belepörögni ezekbe a dolgokba és utána állandóan csak panaszkodni? Nekem ez az állandó gondterhelt, negatív kisugárzás annyira fura.

Ti milyenek vagytok? Hogy vagytok ezekkel a dolgokkal?


2022. jan. 28. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, hogy te is a főzést emeled ki. Én ezt a dolgot elengedtem. Három hónapos a baba. Mielőtt megszületett, minden nap főztem, igazából szeretek főzni, nem volt egyáltalán teher. Amióta gyerek van, azóta viszont az lett, mert be kell ütemezni a bevásárlást is, meg kell főzni az ételt, meg utána mosogatni, rendbetenni a konyhát stb. Ritkábban főzök, gyakrabban rendelünk, Legalábbis az utóbbi hetekben, számomra ez nagyon nagy pozitív változás volt, a férjem is megérti tudomásul veszi, mert látja, hogy mennyi gond van vele.

Apróságnak tűnik, de mégis a napjaim máshogy, sokkal összeszedettebben telnek amióta a főzés nem nyomja a vállamat.

2022. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.

Annyi még, hogy amíg főztem a kisbaba mellett, annyira ki tudtam készülni tőle, hogy hajlamos voltam én is nagyon sokat panaszkodni a férjemnek leginkább, de másoknak is. Amióta ez nincs, tőlem senki egy rossz szót nem hall, hogy milyen nehéz nekem itthon.

2022. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Mások az emberek.
2022. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy sokaknak nincs más választása. Mármint a férje vagy nem segít, vagy nem tud segíteni, mert nem elérhető egyáltalán, hajnaltól éjszakáig dolgozik, a gyereke meg éppen olyan életszakaszban van, amikor lehetetlenség tőle létezni (pl szepa vagy dackorszak vagy akármi), és azon nem segít, ha tologatja a mosást még hetekig, mert magától nem fog elkészülni. Ugyanez a takarítással, a főzéssel. Nem is mindenkinek van lehetősége gyakran rendelni, mert még ha megengedhetné is magának, akkor sem biztos, hogy mondjuk szállítanak házhoz a környezetében értelmes kaját (elég sok vidéki helyen a pizza és a nagyon klasszikus "magyaros" mindent IS rántva kaja az egyedüli opció, ilyen hogy napi menü vagy neadjisten gyerekbarát, egészséges változatok az nem annyira elérhetőek). Szóval sokan nem mártíromságból csinálják ezt így, hanem mert nincs más opciójuk. Persze létezhetnek olyanok, akik meg simán csak kötelességüknek érzik egyszerre 6 ember helyett helytállni, és aztán összeroppannak a súlya alatt, de náluk is szerintem azért van ez az érzés, mert külső hatásról (anyós, saját szülők, férj, stb) azt kapja, hogy ez a természetes, a "norma".


Én hozzád hasonlóan elég lazán kezelem, de nekem itt a férjem, Budapest szívében élve sem a kajarendelés, sem a bevásárlás nem különösebben gond, a takarításban meg segít a mosogatógép, a robotporszívó, meg a nagymama, aki bármikor örömmel elviszi a gyereket 1-2 órára játszóterezni.

2022. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Másfél éves a fiam. Mindent is szétpakol, most új tervvel álltam elő, csak a konyhapultra koncentralok, meg a szennyes ruhákra. Ha tiszta a konyha, es a furdoben sem all halomra a szennyes, akkor nem erdekel mekkora kupi van a foldon. Eddig folyton pakoltam utana, de belefáradtam. Ma 2 fele kajat foztem neki, plusz van egy a hotoben is, na a 3.at nagy nehezen elfogadta. 😃 Én már tuti nem főzök ma, estere rendelek pizzat. Terhes is vagyok, mar nincs folyamatos faradtsag erzetem, es hanyingerem, ugyhogy azért jobban "pörgök" mint pár hete. 😆 Egyébként én mindig döglök a kanapén, mikor ő alszik, kell ez a pihi. 😃
2022. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Van akinek mondjuk nagyon nehéz babàt dobott a gép, és tényleg totàl szívás midnennapja, arra nem gondoltàl?
2022. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5os vagyok, egyebkent sok fugg az ejszakai alvason is, az en fiam nagyon sokszor kelt ejszaka cicizni, a napokban valasztottam le, tegnap at is aludta az ejszakat, elso eset masfel év óta, estetol, reggelig aludt. 😇
2022. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ne felejtsuk el, hogy minden baba más es azt sem, hogy neked egy gyereked van, masnak meg lehet, hogy nem csak egy es sokkal nehezebb. Persze van olyan is, aki harom gyerek mellett is ugyanolyan laza, mint korabban. Na en nem ilyen vagyok.

Harom gyerekem van 2ev alatt, a legnagyobb most toltotte a kettőt, a kicsik meg marciusban leszek 1 évesek. Rohadt nehez es tudom, en vallaltam, nem is cserelnek senkivel, mert imadom oket, mielott barki félreértene. A kicsik abszolut nem alszanak ejjel, raadasul mkst fogzanak szóval még annyit sem alszanak mint korabban. A 2 evesem hivatalosan dackorszakba lépett. Jelenleg minden napom a tulelelesrol szol viccen kivul. A házat mar meg sem probalom takaritani, amig mondjuk alszanak, mert akkor en is probalok pihenni. Oke, nyilvan nem szemetben meg koszban elunk, de van, hogy a mosatlan ott áll 2 napig, vagy a szaritoban maradnak a ruhák. Raadasul en 3 kicsivel ki sem tudom menni egyedul sehova, az udvarra megyunk ki maximum, de mashova nem merek elindulni velük. Anyukam jon minden delutan es ekkor visszuk a gyerekeket setalni/jatszoterre.

Ez a hetem kulonoson borzaszto, mert először az egyik gyerek lett lázas, aztán a masik hányt egesz nap, mára a harmadik is beteg. Persze van ferjem, meg apjuk is, de ő 4 utan er csak haza. Amíg en elokeszitem a vacsorat, o van veluk, aztan peldaul este o is furdeti oket, ekkor van egy kis időm szusszanni.

2022. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Ja az ilyet én sem bírom hallgatni, azt sem ahogy arról beszél, hogy ma ezt kell főzni, ide kell mennem, oda kell menni, ezt azt csinálni jaj....

Kit érdekel most őszintén? Én sosem panaszkodom, hanem magamban kesergek pár sort, de sosem mondom ki.

2022. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én nem kívánok vitát indítani abból, hogy kinek a nehezebb, vagy könnyebb sem a való életben, sem itt. Nem csak erre a helyzetre, semmilyenre. Én azt gondolom, hogy ez mindenkinek az egyéni szoc. problémája, ha lehet így fogalmazni, de az állandó negatív hullámokat fogadni a másik oldalról nehéz és engem arra sarkall, hogy megforduljak és otthagyjam a beszélgető partnerem.

Nálunk sem minden tökéletes, de valahogy én ezeket elengedem, nem úgy kezelem hogy mindig más nyakába öntöm. Eszembe sem jut pl. baba-mama tornán végig azt magyarázni kvázi idegen kismamáknak, hogy mennyire borzasztó éjszakáink vannak napok óta és még főzni is kell, meg takarítani, meg blabla... Igen, kell. Nehéz? Nehéz. Van segítségem? A férjem esténként, más nincs. De ez azért sejthető akkor is, amikor vállalja és várja azt a babát az ember. Ha pedig nagyon elfárad valaki, akkor álljon meg egy-két napra. Én pl. a közös mozgással töltődnék fel szívesen, de a panasz áradat rám olyan hatással van, hogy azon gondolkozom többé inkább nem megyünk tornára. Lelkileg jobban lehúz, mintha el sem mennék itthonról.

Babaúszáson az öltözőben is ez megy zömében, mintha ez az anyák egy jó részének alap beállítottsága lenne (és általában független a gyerekek számától, inkább egyén függő). A férfiak közben a legtermészetesebben elbeszélgetnek az autók felfüggesztéséről, vagy bármiről, ami nem gyerek, vagy a vele járó "nyűg". Nekem ez az, ami annyira hiányzik! Kizökkenni és nem meggyőzni egymást arról, hogy milyen sz*r nekünk. :)

2022. jan. 28. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!