Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben hozzuk haza a babát a...

Miben hozzuk haza a babát a kórházból?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mózeskosárba vagy babahordozóba. Az igazság az , hogy a mózeskosarunkat nem lehet bekötni az autóba, ezért hivatalosan nem is lehet benn szállítani a babát, viszont a hordozóba annyira nem akaródzik bele tenni egy újszülöttet. Azt is olvastam, hogy sokkal veszélyesebb a mózes, mert elég egy hirtelen fékezés is ahhoz, hogy baj legyen. 100 km-t kell majd mennünk. A véleményetekre lennék kíváncsi. És még egy kérdés , mit adjak rá? Valaki pólyában hozza haza, de akkor is csak a mózeskosár jöhet szóba. Előre is köszi
2008. dec. 15. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hello! Mindenképp csak a babahordozó jöhet szóba! Tudom hogy vonakodsz tőle, én is azt tettem, sőt még most sem túl szimpi nekem, de gondolj bele hogy ezeket szakemberek tervezik, a tartást, a gerincének hogy jó, úghogy csak bízz bennük:) Nálunk is abban jött haza, és most két hónapos, 150km-eket teszünk meg a nagyszülőkig, végig alszik, de 2 óránál tovább nem jó ha benne van.

A kórházból rövidujjú bodyban és plüss rugiban hoztuk el, még októberben, amit még szülés előtt készitettem ki, és a férjem hozta be. Most már alaposabban fel kell azért öltöztetned, overálba vagy alaposan be kell takarni, ha nem adsz Mikor szülsz?

2008. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

...szóval alaposabban fel kell öltöztetned, vagy épp takaróról gondoskodj, ha alulra nem adsz valami vastagabb rucit. Bocsi az előbb véletlen elküldte mielőtt befejezhettem volna. Ne aggódj!! fűtötök a kocsiban, de azért melege se legyen! Ha piros az arca, túl meleg van!

sok szerencsét!

2008. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hát,ha 10-20 km-t mennél,én azt mondanám elég a mózes és a párod menjen lassan (mi így vittük haza. de 100 km azért kicsit sok és lehet,hogy egy hirtelen fékezésnél még meg tudod fogni,de sose lehet kiszámolni előre,hogy belétek megy-e hátulról vagy valahonnan egy vadbarom vagy sem. Inkább tedd hordozóba,nem lesz tőle baja, csak vegyetek bele fejszűkítőt,az nagyon fontos,hogy ne mozogjon benne a feje. A kocsiban nem kell agyonöltöztetni,elég egy body+rugi+pulcsi+újszülött sapka (persze ha fűtött az autó) legyen kéznél egy pléd,ha fázik rá tudd tenni. de szerintem nem fog fázni. ha melege van,akkor meg le tudod venni róla a pulcsit.Az utcára adj még rá egy overallt meg egy vastag sapit + plédet.
2008. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mozes nem kotheto be az autoba, akkor bizony csak a hordozo marad, mint alternativa.
2008. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Őszintén szólva én is jobban félnék, hogy nincs rendesen rögzítve, ezért inkább a hordozót választom. Csak ismerőseim mózesban hozták haza és anyósom is ahhoz ragaszkodna. Januárban elég csúszós utak vannak, ezért inkább nem kockáztatok. 36 hetes kismami
2008. dec. 15. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
vannak autoba kotheto mozesek is!!!
2008. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag hordozó!
2008. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi hordozóban vittük haza, bár elég gnóm kialakítása volt, teljesen meghajlott benne a baba. alátettünk törölközőtt összehajtva, hogy ne süppedjen annyira bele C alakba. Így kötöttük be, pont tökéletesen be volt kötve...
2008. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórházba csak hordozóba adják ki.
2008. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ők nem 60nal mentek, de levan lassitva a felvétel:)

Ha van olyan gyerekhordozó ami ujszülöttnek is való akkor megveszem mert még nem vettem. lehet rögziteni az autóhoz?

2009. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!