Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rakjak az almához, hogy...

Mit rakjak az almához, hogy jóllakjon?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám,3 hete eszik már mindenfélét(alma,barack,sütőtök,répa,krumpli)....csak az a gond,hogy nem tudom kiváltani a tízórait...a rendes kaja után megiszik annyi tápszert,mintha semmit nem evett volna...így nem jutok egyről a kettőre!

Mit keverhetnék bele az ételbe,amitől jóllakna?

Mikor kezdjem el neki délben is adni a rendes kaját?


2010. szept. 10. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem banánnal v. burgonyával lehet adni az almát.

Úgy kellene hogy növelni a kapott pürét és csökkenteni a tápszer mennyiségét.


kekszet meg piskótát inkább ne adj.

a déli étkezést ráérsz. akkor amikor a tizórait már sikerült hiszen akkor tanácsos ha egy étkezést sikerül utánna szépen lassan mehet a köv. étkezés kiváltására való törekvés.

2010. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én vettem oldódó zabpelyhet a Kölln-től (4 hóstól adhatod), vagy tehetsz bele sinlacot, Milupa 7 gabonás pelyhet (bár azt nem tudom hány hónapos kaphatja).
2010. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
krumpli vagy rizsliszt vagy banán
2010. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Zabpelyhet,Sinlacot,rizslisztet rakhatom a répához,barackhoz is?

A Sinlac tápszer???Mert akkor minek vegyek,ha Milupa tápszert eszik amúgy!?

2010. szept. 10. 09:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki tízóraira almát-krumplival, sütőtököt-almával. Banánt is megkóstoltathatod vele, az én lányom imádja. Lassan majd adhatsz neki babakekszet is. (pl. Hipp, Milupa) Banán-barac-babakekesz, banán-alma-babakeksz, alma-babakeksz! De rizzsel is dúsíthatod akár!

A sütőtök-krumplit és a répa-krumplit én inkább ebédre adom neki!

7 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket,kipróbálom!:)

A rizst főzzem meg,és turmixoljam össze?Milyen rizs legyen?

2010. szept. 10. 10:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a párolt alma rizzsel nagyon megy. Megfőzöd jó pépesre a rizst és utána összeturmixolod az almával.
2010. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10:09-vagyok!

A kedves utolsó válaszoló tökéletesen elmondta, én sima mezei rizst használok, amit mi is eszünk! A rizs bármilyen gyümölccsel jó!

2010. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz "bajlódni" a rizs főzéséve, lehet kapni rizspelyhet, rizskását, kölespelyhet, köleskását, kukoricapehely. Ezek gluténmentesek, adhatod, attól függően, hogy mikor szeretnéd a glutént bevezetni, jöhet később a zabpehely, zabkorpa.


Én ezeket keverem mindig a tízóraiba, felváltva, mikor mit. Így nem is lesz annyira folyós pl. a barack, illetve ha bírja a babád ezekkel lehet szoktatni a darabos ételekhez is, mert nem sima pép, de azért nem kell rágni, mert megszívja magát és olvad. És még cukor sincs benne, mint a kekszekben.

2010. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,sokat segítettetek!:)
2010. szept. 11. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!