Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a 8-9 hónapos babája...

Akinek a 8-9 hónapos babája még éjjel felkelt, met éhes, az mivet etette este, hogy jóllakjon?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az a módja a jó alvásnak, hogy este megtömöd a gyereket. Az én kislányom 9 hónapos, és kb másfél hónapja alussza át az éjszakát. Először (születés után) 3szor keltem fel hozzá éjjelente, 2 hónapos kora körül kétszer evett éjszaka, 5 hónapos korától egyszer, majd szépen lassan elhagyta az éjszakai szopizást. Persze úgy, hogy ha 8-kor letettem aludni, 4-kor kelt, de ez nekem már kánaán volt, én már innen számolom az átaludta az éjszakát kifejezést. Most fél 9-től 6-ig alszik. És nem számít, hogy mit kapott este. Szerintem egy kis közelségre vágyott éjjelente már féléves korától, nem volt igazán éhes. Ráadásul ha bekajáltatod, lehet, hogy azért fog felkelni éjszaka, mert fáj a pocija, vagy szomjas. Próbáld meg, hogy mikor felsír, csak pár korty vizet adsz neki és visszateszed az ágyába. Nálam ez is bevált-a nagy melegek idején. Én egyébként este 7-kor adom a vacsorát neki, ami általában főzelék hússal, majd kap még egy kis gyümölcsöt, utána fürdés, szopi és alvás. De nem ám őrült nagy adagot adok neki, reggel éhesen szokott ébredni. Úgyhogy szerintem legyél türelmes, majd csak átaludja a te babád is az éjszakát, kitartás!
2010. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 7,5 hónaposak az ikrek, és születésük óta egyszer ébrednek éjjel szopizni. Mostmár örülnék neki ha nem szopiznának, a doktornő szerint se kell már, de nem tudom hogy szoktassam le őket. Volt egy időszak, kb. 5 hónaposan amikor reggel 5-ig is aludtak este 8-tól. DE mióta ez a nagy meleg van, megint 3 körül ébrednek általában. Hát ez van, ha kell nekik a cici, én adom, nincs értelme órákat virrasztani, szenvedtetni őket. Mindannyiunknak így a kényelmesebb. Egyszer majdcsak leszoknak. Amúgy estefelé 6-7 körül kapnak tejpépet, gyümölccsel vagy simán, és 8 körül fürdés aztán szopcsi. Ilyen "Jóéjszakát! pépes csodaszerekkel nem próbálkoztam.
2010. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!