Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiam nagyon hasfájó...

3 hetes kisfiam nagyon hasfájós. Kaptunk a védőnőtől Infacol cseppet, ez néhány napig használt, de 2 napja egyre rosszabb. Mit adhatnék neki? Hangosan morog a hasa, látványosan görcsöl neki, nagyon szenved szegénykém. Csak anyatejet eszik.

Figyelt kérdés
Ja és hason fekve nem szeret lenni, úgyis üvölt. Csak a cicimen nyugszik meg.
2010. szept. 10. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a doktornő írt fel görcsoldót, a patikában keverik ki, papaverin a neve. Az én kislányomnak használt. Azóta rengeteget pukizik, ja és én csak este adok belőle neki.

2010. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi is kipróbáltuk az összes szirupot (Infacol, Espumisan, Gripe Water), de egyik sem használt. A dokink felírta a gyógyszertári papaverines keveréket, abban kimondottan görcsoldó van, ez az, ami használt. A 3. héttől a 8. hétig napi 3-szor adtam neki belőle, az a max egyébként, utána már csak napi 1-2 alkalommal, az utóbbi 2 hétben pedig már csak akkor, ha fáj neki, van, hogy több nap kimarad. Szóval, alapvetően a korral múlik el a pocifájás, de ez a gyógyszer tényleg jó. Csak receptre kapható. Én nem kísérleteznék a többivel, nekünk a gatyánk is ráment, aztán ácsorognak a hűtőben..., hanem felíratnám a gyerekorvossal ezt.

Egyébként tornáztatsd, "bicikliztetsd", rázogatsd, cipeld, - nekünk a nagy roham idején ezek váltak be.

3 hónapos fiú mamija

2010. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, felhívom a doktornőt és megkérdezem. Olvastam itt több helyen a meggymag párnáról. Azt a pocija alá kell tenni? Nem fogja nyomni? Ilyen párnám pont van itthon, karácsonyra kaptam, de az van ráírva, hoyg elsősorban lábmelegítésre/hűtésre való, a céltól függően kell használat előtt felmelegíteni, vagy lehűteni. Ez jó lenne pocakfájásra is? De hogy kell használni? Még ki sem bontottam.
2010. szept. 10. 10:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a meggymagpárnát, nagyon jó fájdalomcsillapító hatása van. 1 hónapos kortól használhatjátok a gripe watert is nálunk ez volt a leghatásosabb. és valóban idővel majd javul a helyzet de az még nem most lesz , 3 hónapos kor körül fog enyhülni, de az én kislányomnak még 6 hónaposan is fájt időnként,ha én valami olyant ettem. Kitartás!
2010. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogy kell a meggymag párnát használni? Hasra kell rá tenni? Melegítsem fel? Vagy hogyan? Bocs, de fogalmam sincs, kezdő anyuka vagyok!!!
2010. szept. 10. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:

felmelegíted, és ráfekteted hasoonfekvásben. a lényeg, h a meleg, és nyomás enyhíti a fájdalmat.

kézzel is nyomhatod a pocit, nekünk az is szokott segíteni, ha hasonfekvésben a kezemre fektetem, balkéznél a fej, jobbkéz pedig a lábai között a hasa alá nyúl, köldök alatt, ahol puha, 4 ujjamat benyomom, amilyen mélyre megy, kb 1,5 cm-t.

2. voltam

2010. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Látom már sokafogan írtak.. és adtak tanácsot. Ha még egyet elfogadsz és kipróbálsz?!


Én végigvásároltam az összes hasfájás elleni készítményt amit ember kaphat a gyógyszertárakban. Egyik sem használt. Egyet kivéve az ánizsmagtea!

Ez teljesen más mint az édeskömény. Az ánizsmag hasfájásra tökéletesített készítmény:)


2.5 dl vízzel forrázz le egy mokkáskanál magot, hagyd állni kb. 5 percig, majd hűtsd le langyosra és úgy itass a babával annyit amennyit elfogad.


Nem fogod megbánni hidd el, és lesz eredménye az biztos!!


üdv.

2010. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk az vált be, hogy melegítettük a pocakját. A meggymagos párna is jó (éna hátára fektetném, úgy tenném rá), vagy vasalt pelus/anyag, vagy ha nincs kéznél semmi (éjszaka közepén), megfújkálni/lehelni a hasát, ahogy a hátán fekszik. A meleg ellazítja, segíti a gázokat kijönni.
2010. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. szept. 10. 12:37
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves első két válaszoló!

A doktornő papaverines kúpot írt fel. Ez is jó? Ti milyen formában kaptátok? Mit kellett a patikában kikeverni? Cseppek voltak vagy kúp?

2010. szept. 10. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!