Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám hason altatni?

Hogy tudnám hason altatni?

Figyelt kérdés

Igazán hason tud jó nagyot aludni a babám ( 1,5 hónapos). De az utóbbi hetekben már nem tudom így lerakni, mert egyből emeli magát, forgatja a fejét és vagy nézelődik vagy panaszkodik. Pedig már nagyon álmos, azt látom rajta.

És azért szeretném így altatni, mert különben jár a keze-lába és semmilyen módszerrel nem tudom elaltatni.

Valakinek van ötlete erre? :)



2022. febr. 2. 04:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit ringasd, járkálj vele és akkor rakd le amikor ébren van még de már majdnem alszik. Finoman tedd a hátára a kezedet pici, alig érezhető nyomással. Ha emelni akarja a fejét akkor simogasd az arcát.

Talán bevalik.

2022. febr. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Tudom vannak a csodababák akiket elég csak letenni, de ez a babák igen kevés százaléka. A legtöbb babát el kell altatni mielőtt leteszed és várod a csodát.


Amit az első írt azt javasolják pár honlapon de nekünk nem jött be, azonnal felkelt.


Nekünk teljesen alvásba kellett ringatni az első hónapokban ez kb 20 percbe telt és utána aludt 2 órákat.

2022. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém is hasonalvó, viszont a mozgásfejlődés beindulásával ugyanezzel küzdünk (3 hónapos lesz).

Én vagy ringatni szoktam, és már félálomba rakom le; vagy zenét kapcsok Neki, amit szeret 'csak úgy' hallgatni, és akkor nem ficereg; vagy ha nem sír, akkor hagyom, hogy hadd tornázza ki magát, ha elfárad, akkor elalszik utána.

2022. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos túlpörgős a babám, se kézben sem játszószőnyegen nincs el. Kendőt sem szereti. Tudom én, kicsi még, hogy egyedül elaludjon, de ő még egy sötét szobában is képes túlpörgetni magát és altathatatlan lesz. :(
2022. febr. 2. 07:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem nagyon pörgős volt, esküszöm attól túlpörgött, hogy nézegetett a szobában, mégis el lehetett altatni úgy, ahogy az első írta. A titka az volt, hogy a fáradtság első jelére be kellett vinni a szobájába, besötétíteni, es elkezdeni altatni. Es le lehetett tenni mielőtt elaludt. De ha túl későn kezdtük az altatást akkor jött a túlpörgés és pokoljárás.
2022. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most pont sikerült így besötétítve elaltatni. Csak kicsit ódzkodtam ettől , mert az első hetekben felcserélte a nappalt az éjszakával :D De ha ő így tud aludni, akkor oké.. :)
2022. febr. 2. 08:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2022. febr. 2. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Rugalmas pólya, és fehérzaj youtuberól. Nekünk ez vált be, ugyanilyen korú az enyém, és neki is sokat jár a keze. Pólyában szuperül alszik.

Ha nem akaródzik, akkor oldalára fektetve karold (hogy a hasa a tiedhez érjen), úgy ringasd, és sustorogj (sss-sss-sss). Elég hatékony. (Magyarán a Dr Harvey Karp módszer :))

Ha most csak sötétíve alszik, akkor folyamatosan le tudod szoktatni, hogy mindig csak egy kicsit húzod el a függönyt, vagy fel a rolót, és átszokik 1-2 hét alatt (mi is ebben vagyunk most).

2022. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha csak sötétítve alszik. A pörgős babák nem tudnak kikapcsolni, ha nincs besötétítve. Folyamatosan nézegetnek, gyűjtik az infót, hiába fáradtak. Aztán túl fáradtak lesznek, és nem tudnak elaludni, órákig sírnak stb.
2022. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!