Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota vírus ellen beoltattátok...

Rota vírus ellen beoltattátok babátokat? Érdemes?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Javaslom rákeresni ugyanezen kérdés előző 156 változatára és máris rengeteg választ kapsz.


Én egyébként nem oltattam be és szerintem nem érdemes.

2010. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem sajnáltam rá a pénzt. A barátnőm sajnos igen, hetekig ült a kórházban a kislánya mellett.
2010. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én sem a pénzt sajnáltam rá, de mégsem oltattam be!

Ez az egész rota vírus elleni oltás fel van fújva, túl nagy a marketingje, mert nekik van rá pénzük ellenben a több száz oltóanyag gyártóval, akiknek nincs pénzük rá.

Rokon csaj beoltotta a kislányát, mégis elkapta, hát ez elég érdekes....(kb olyan mint a h1n1, sokan oltották magukat, mégis betegek lettek, van aki belehalt....)

Másik ismerős meg minden sz@r ellen beoltotta kislányát, olyan oltóanyaggal is, amitől 3 évig nem volt soha náthás se, meg nem köhögött, aztán amikor elmúlt a hatása az oltóanyagnak (3 évesen), akkor meg állandóan beteg volt, most 4 éves, és minidg folyik az orra.....elgondolkodtató!

Szóval kedves kérdező, ez a te döntésed, de az én véleményem: marhaság!!!! Optimista vagyok, bízom benne, hogy minket elkerül ez a vírus, ha meg nem, akkor szépen ellenállunk, és úgysem lesz semmi gond:)

2010. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi beoltattuk, és tudom, hogy a rengeteg vírustörzs közül csak 3 vagy 5 ellen véd, de ha el is kapja, sokkal enyhébb lesz a lefolyása, mint oltás nélkül lenne (kórház, infúzió, stb.), így max. lesz egy pár napos fisi-fosi, ha lesz egyáltalán. Én ezért inkább nem sajnáltam rá a pénzt, ráadásul egészségpénztári kártyára vettük meg.
2010. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Érdemes. Nekem a babám 1 hetesen kapta el a kórházban és nagyon durván lefogyott, halálra aggódtam magam, infúziót kellett kapjon a kis fejecskéjébe. Majd megszakadt a szívem. Még szerencse, hogy akkor pont az újszülött osztályon volt és hamar észrevették, mert különben nem is merek belegondolni, h mi lett volna, ha nem pont szakemberek közelében vagyunk. Csak annyi tünete volt, h hányt és ment a hasa, és nem akart szopni, de egy laikus nem biztos h időben észreveszi. Mindenképp ajánlom az oltást és tudod, h ezt nem szúrják, csak a szájába cseppentek egy kis folyadékot és kész. Simán megéri, h ne kelljen átélned azt mit nekem. Nem kívánom senkinek azt a látványt, amikor a pici törékeny babája ott fekszik az inkubátorban tűvel a fejében... :(
2010. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én beadatnám a fiamnak,6hetes,de mindig bukik,így a védőnő nem ajánlja,meg így én se szvesen kísérletezek azzal,hogy x10ezer ft-ot kibukjon félperc alatt...
2010. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok oltáspárti, DE ezt beadattuk. Azt sose tudjuk meg, hogy "érdemes-e", csak az, akinek elkapta a gyermeke. Nekem is + érv volt, hogy nem szúrkálták, hanem szájon át adták be.
2010. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!