Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babával milyen...

Fél éves babával milyen melegebb helyre érdemes utazni?

Figyelt kérdés

Kicsit szeretnénk télből a nyárba utazni.

Egyiptom, Tunézia kizárva. Dubai esetleg úgy, hogy multicity foglalással repülnénk és ott megszakítjuk az utat, de kicsit nyugodtabb helyre mennék.


Érdeklődnék, hogy ki merre ment ekkora babával?

Mik voltak a tapasztalataitok, tetszett-e a hely, szálloda? Mennétek-e újból?


Köszönöm előre is a segítségeteket!

(Február végén, márciusban utaznánk.)



#nyaralás #utazni babával
2022. febr. 3. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Semerre nem repülnék fél éves babával. Végig fogja ordítani az utat.
2022. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképp olyan országba menj, ahol jobbak a beutazási feltételek. Jelenleg sok ország van, ahol simán bevágnak 2 hétre karanténba és még fizetned is kell ezt utána zsebből. Utas és balesetbiztosítást kössetek emiatt is. Mindenre kell most biztosítást kötni. Nekünk Maldív az a hely, ahova nagyon szeretünk visszamenni. Mi ott is apartmanban voltunk az egyik szigeten. Én jobban szeretem, mint a hotelt.
2022. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1. válaszoló. Utazott már repülőn, aludt végig.

2. válaszoló, köszönöm a válaszod!

Igen, azt biztos megnézzük majd a Konzulátus oldalán, hogy hova hogyan tudunk beutazni, kell-e teszt, karantén, vagy bármi.

A Maldív-szigetek nekem is nagy szerelem, az is a listán van. Mellette még Aruba, Dominika is, csak nem akartam senkit befolyásolni felsorolással.

2022. febr. 3. 14:36
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Párizsban és Amszterdamban voltunk nyár végén, én most egzotikus helyre nem mennék. Cuki a Maldív-szigetek meg minden, de… Esetleges lezárások miatt nem akarnék ottragadni valami valós komfort nélküli bungallóban. 😂
2022. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Jaj mindig ezzel jönnek, hogy sírni fog, aztán ezeknek a gyerekei azok akik akkor is bőgni fognak ha elhagyják a falu határát. Meg hogy minek ha nem emlékszik rá? Hat jól van basszus de én emlékezni fogok :D


De a lényeg kérdező, hogy mennyit lennél hajlandó utazni? Mert most én hiába mondom, hogy Thaiföld, Dominika ilyenkor csodás, ha az túl messze van. Mi szeretünk ilyenkor elmenni olyan országokba is ami nyáron nagy szám pl. Görögország. Az idő tök jó és teljesen máshogy szép mint nyáron. Mi is márciusba utazunk, akkor lesz 5 hónapos. Első út, izgulok :)

2022. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
8%
Hawaii?
2022. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

2-es vagyok. Érdemes meghallgatni, mert a Balázsék a Rádió 1-en pont valamelyik héten beszéltek erről. Podcast-ként fenntvan. Sok hasznos dolgot lehetett ott hallani. Emiatt se mennék olyan országba, aki az ottani tesztre kötelez vagy ahonnan visszafele kell teszt. Nagy benne a rizikó. Dominika tervben van nekünk is.

Minél korábban hozzászokik a repüléshez, hosszú autózáshoz egy gyerek, annál jobb lesz később. Ismerőseim nyáron lakóautóznak a gyerekekkel. 6 hónapos és 2 évesek voltak most nyáron a gyerekek. Másik ismerősök repülnek a 6 hónapos koruk óta az ikrekkel. Nem kell feladni az embernek az életét, ha gyereke születik. Pontosan ugyanúgy lehet élni. Egyedül arra kell figyelni, hogy több légitársaság nagyon komolyan veszi a babákat a repülőn (be kell jelenteni, mert megvan, hogy hány baba utazhat a repülőn, ha jól rémlik. Szabályok vannak mindenhol erre.). Viszont mindig az adott légitársaságot kell megkérdezni.

2022. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utazási idő engem nem zavar, az a fajta ember vagyok, aki a világvégére is elutazik, ha közben hallgathat zenét, nézhet filmet, vagy alhat. A lányom szempontjából ez már bajosabb, ezért gondoltam pl. hogyha a Maldív-szigetekre mennénk, vagy a Seychelles-szigetekre, akkor Dubaiban, vagy Dohában megszakíthatjuk pár napra az utat, nem egyben kéne lenyomjuk az egészet. Ez lesz neki a legtávolabbi utazása eddig, a néhány órás utakon végig aludt.
2022. febr. 3. 15:08
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
Jól van 5ös csak majd nehogy a te gyereked legyen az aki bőg mert elhagytàtok a faluhatàrt. Majd az első út utàn nyilatkozz ilyen nagy arccal, bàr ha jól sül el sem a te érdemed lesz. Mi is pozitivan àlltunk hozzà majd be kellett làtnunk hogy limitàlt időt bir ki, aztàn ha fejenàllunk is ordit. Elmult, túléltük. Nem tudom miért divat így beszélni azokról akinek a gyereke nem alszik szobabövényként óràkat egy út soràn. Ha a tiéd majd szeret utazni örülj neki màsokról meg akadj le.
2022. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
9. Már utaztunk képzeld 3 órat oda 3 órát vissza és teljesen jól el volt és egy pillanatig sem gondolom, hogy az én érdemem. Tudom most csalódott vagy. Csak nyaralni nem voltunk. Egyébként az egyesnek szólt és nem azoknak akiknek sír a gyereke az úton, jézusom miért kell a számba adnod olyanokat amiket nem is mondtam? Kiről akadjak le? Senkihez nem szóltam egy rossz szót sem, csak az egyeshez aki nem is a kérdésre válaszolt🤷‍♀️ vedd be a nyugi bogyót szerintem :)
2022. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!