Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kell egy kisbabának?...

Mi kell egy kisbabának? Hasznos, haszontalan? Kelengyelista? (bővebben)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van számtalan hasonló kérdés már az interneten, de szeretnék "friss" tapasztalatokat, véleményeket.


Mikkel készültél a kisbabád érkezésére?

Mi volt az, amit megvettél és valóban hasznos volt, illetve ennek ellenkezője, azt hitted kell, de teljesen felesleges, haszontalan volt?


Írtam kelengyelistát már, folyamatosan bővítem, kíváncsi vagyok tapasztalt(abb) anyukák véleményére.

A felszereléstől kezdve az utolsó kis ruháig minden érdekel. :)


2022. febr. 4. 16:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem főleg az olyna nagyon “divatos” ruhadarabok nem váltak be.

Kisfarmer, ilyesmi. Se a fazon, se az anyag nem olyan, ami egy babának kényelmes, de még ráadni se egyszerű. Van amit nem is sikerült egyszer sem.

Csakis a body plusz rugdalózó összeállítás lett a jó, esetleg body + nadrág.

2022. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég egyedi, de nálunk (hangsúlyozom NÁLUNK), ami kifejezetten jó vétel volt: elektromos mellszívó, pihenőszék, adamo hinta, hordozók (szövött és csatos is), szoptatós párna.

Ami nem rossz, de nem lett agyon használva: bébiőr, cumik, szoptatós ruhák, legtöbb játék.

Ami pénzkidobásnak minősült: babakocsi, babaruhák közül a pólók/felsők, vagy amik furán patentolósak, alvós hálózsák.


Amit nem vettünk, de utólag azt mondom talán jó lett volna: az a tartó bigyó babakádba, hogy ne neked kelljen fogni a babát.

2022. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A hordozó nekem is jó volt, szoptatos párna szintèn, nem is tudom, hogy nem jutott eszembe magamtól.

Elektromos mellszîvó kellett nekem is, sokat volt használva.

2022. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Ezek valóban nagyon egyéni dolgok. Én nem tudtam használni az elektromos mellszívót, mert mindig csak cseppek jöttek. Kézzel viszont rendesen spriccelt, pár perc alatt fejtem, amennyit kellett. A pelenkatároló kukát sokan feleslegesnek tartják. Nálunk folyamatos használatban volt. A rugit is mindenki szereti. Nekem hasonalvósak voltak a gyerekek, és amikor már próbálták kinyomni magukat, meg helyet változtatni, a vállukat húzta a pánt. Így nekünk praktikusabb volt a body, harisnya kombó. A cumisüveget nem fogadták el, az felesleges volt. Szóval ezeket mindenkinek magának kell kitapasztalni, nem lehet általánosítani.
2022. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Pelenkatartó kuka!!!!
2022. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Két gyermekem van, a kisebb 3 hónapos lesz.

Nálunk ami mindkettőnél bejött: babakocsi, Adamo hinta, játszószőnyeg, cumisüveg, cumisüveg melegítő -anyatejes(ek voltak), de hamar kellett pótlás is-, elektromos mellszívó, elektromos sterilizáló (utóbbiak nem pótólhatatlanok, de sokmindent megkönnyítettek, leegyszerűsítettek), bimbóvédő -csak azzal tudtam szoptatni anatómiai okokból, reflux párna -mindkettő refluxos, légzésfigyelő, bébiőr


Félig bejött:

Hordozókendő, csatos hordozó - kislányom utálta, kisfiamnál sokszor a megváltónk.


Cumi -kislányomnak csak a keze kellett, kisfiamnál létszükséglet

Kókusz pólya: kislányom csak abban tudott aludni 4 hónapos koráig, kisfiam hasonalvó


Pihenőszék: so-so. Rövid ideig mindketten elvoltak benne (pl. amíg elmentem wc-re), de különösebben egyiket sem érdekelte, a rezgést egyik sem szerette/szereti


Ami felesleges volt:

Kislányomnál; szoknyák, még mielőtt megtanult járni.

Kisfiamnál: kapucinis rugdalózók

Babafészek

Szoptatóspárna

Pelenkakuka


Kisfiam novemberi, vele nagyban megkönnyíti az elindulást a Monello babacsillag, és a hordozóba köthető takaró (kislányomnál csak sok napozóra volt szükség)

2022. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bimbóvédő, szélcső, pihenoszek, babafeszek. Nekünk ezek voltak a legfontosabbak az elején.
2022. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Amik hasznosak voltak: babafészek, pihenőszék, szoptatós párna, hordozó (csak a csatos, de azt fél éves kor előtt nem tudtuk igazán használni), babatartó kádba, pelenkás kuka (nem a drága, hanem egy egyszerű fedeles vödör), pelenkázó komód, elektromos mellszívó, légzésfigyelő, matracvédő a kiságyba, dönthető etetőszék, játszószőnyeg.
2022. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én meg a sok textil pelust lehagytam. Az is sok mindenre jó.
2022. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos volt nekünk a ringató pihenőszék, és egy mózeskosár állvánnyal a nappaliba.
2022. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!