Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kelengyelista (nem ruha), mi...

Kelengyelista (nem ruha), mi az ami fontos mi az ami később kell mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés

70%os alkohol

Sebhintőpor

Steril géz lap

Steril vatta

Cebion csepp

Úgy tudom lesz még pár babaápoló amit a kórházban írnak fel)

Fertőtlenítő folyadék

Textilpelenka

Sudocrem (mekkora kiszerelés?)

Törlőkendő

Pelenka (pampers newborn)

Pelenkázó feltét

Pelenkakuka (ez komolyan kell vagy a mezei szemetes is megteszi? (rajta van a védőnőtől kapott listán))

Babakád

Vízhőmérő (?)

Kifogó

Lázmérő

Orrszívó (ez csecsemőkortól használtható/ kell? augusztusi baba az még nem a megfázós kor nem?)

Körömvágó olló (kerek végű)

Kiságy (kombiágy van pelenkázót nem írok külön)

Ágynemű

Rácsvédő

Baldachin

Zsebes tartó

Szennyes tartó

Légzésfigyelő (fontos hogy legyen? pelenkára tehető/ csak amikor alszik akkor kell?)

Szobahőmérő (?)

Párologtató (szintén nem tudom mennyire szükséges)

Éjjeli fény (sólámpát ajánlott a védőnéni)


Kórházba

Iratok

Hálóing

Melltartó

Melltartóbetét

Köntös

Eldobható bugyi (Ez fontos?)

Szülés utáni betét

Mellszívó (ez feltétlen kell, mire jó, milyen fajta?)

Tejtároló zacskó (?)

tejgyűjtő kagyló (?)

Bimbóvédő


Etetéshez cumi (Ez tényleg a születésétől kell? Mennyi és mekkora?)


Köszönöm ha végigolvastad és válaszolsz :)


2015. júl. 10. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! igaz nem ma volt már baba a fiam, de még rémlenek dolgok :)

Én a babamérleget még oda írnám. Kölcsönözni védőnői szolgálattól biztos lehet.


A popsi ápoló, fürdető, stb. mind gyogyszertári volt nálam. Olcsóbb is mint a sudokrém, és ha jól használod nincs gond.

Pelenkából én köldökvédőset vettem.... a pampers nem vált be

A pelenka kuka, meg persze hogy sima szemetes :)


Az orsszívó, ha porszívóra szerelhető, később lehet, hogy kell. jó szolgálatot tesz...


Légzésfigyelőnk nem volt,mert egy szobában aludtunk.

Szobahőmérő gondolom akad 1 a lakásban :)


A cumiról. Ha pótolni kellene az anyatejet, és ez otthon derül ki pl. hétvégén, jó ha van tápszer és etető cumisüveg. Gondolom a boltban segítenek ebben.


A többiről nem tudok nyilatkozni :)


Jó babavárást! :)

2015. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hintoport ketszer váltottam es dobtam ki(egyik gyereknel se hasznaltuk)a csonkot szabadon hagytuk,szoval gezlapot se.Cebion cseppet se szedtek soha,az ágyba valo cuccok szerintem teljesen feleslegesek...kis polar pled sokkal jobb szolgalatot tett.Sima kuka termeszetesen bőven jó. kerek olloval nem sok mindent tudtam kezdeni, annyira pici az ujjukhogy nem fersz hozzá.Szennyestartoja se volt külön.Bugyibol sima mamabugyit vettem parat, szupi volt..melltartobetet hasznosmikor beindul a tejed, mert az mindent elaztat.mellszivo es tsai meg vagy kellenek vagy nem, ez minden beszerezheto később, elsőnél vettem mikor már otthon voltunk, mert nehezen ment aszoptatas, szaporitottam vele, sokat fejtem, igy elektromosat vettem(ami semmit nem ert a pango tejhez való pumpas)egyebkent ezt csak te tudod majd magafnak idovel kialakitani...
2015. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-től kérdezem: Mi a technikája annak, h halld, h a gyerek éjjel, alvás közben nem vesz levegőt? Komolyan érdekel, h hogy csinálod. Elvileg te is alszol akkor, nem?
2015. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A második babám Angliában született. Itt semmivel nem kell kezelni a köldökcsonkot, szépen leesik magától. Nem is volt vele semmi gond, az otthon született fiamét minden nap rendesen kezelgettem, mégis totál begennyesedett, büdös volt és undi. :) Ha lenne még egy gyerekem, tuti semmivel sem kezelgetném.

Az első fiamat minden szopi után méregettem, totál becsavarodtam, hogy tuti nem evett eleget, stb. A másodikkal semmi mérleg, csak ha úgy éreztem, hogy azért sír mert éhes, mellre tettem. Tök nyugodtak voltunk mind a ketten. :) Szóval ezek szerintem feleslegesek.

Ha változatosan étkezel, esetleg szedsz terhesvitamint és szoptatsz, szerintem felesleges a Cebion. Főleg, hogy borzalmas az íze, csak kínás a babának. Én a másodiknak a D vitaminin kívül semmit nem adtam.

Fertőtlenítő folyadék, sterilizáláshoz? Én inkább egy mikrós sterilizálót szereznék be (használtan, mert lehet, hogy nem is fog kelleni, ha szoptatsz).

A pelenkakuka is tök felesleges, elég a mezei szemetes. Ha már büdi a kaki (hozzátáplálástól), akkor úgyis ki lehet dobni rögtön.

Az orrszívó jó ha kéznél van, ha kell. Ne akkor kelljen rohangálni, ha megfázott a baba.

A másodiknak nem vettem saját körömollót, mert az elsővel sem tudtuk használni rendesen. Vacakok, nem vágják rendesen a körmöt, és nagyon bumszlik a pici ujjacskákhoz.

A légzésfigyelő engem megnyugtatott, ha 20 gyerekem lenne, akkor mind a 20nak vennék. :) Normális matrac alá tehetőt, nem csiptetőset.

Párologtatónk nem volt, egy tál víz is megteszi a radiátorra, ha télen száraz a szoba esetleg.

A szobahőmére szerintem télen fontos, hogy a fürdetéshez azért tudd, hogy hány fok van.

Sólámpánk van nekünk is. Kicsi a fénye (bár én még le is takarom egy pelussal félig) és egészséges.


Az eldobható bugyi azért jó, mert barón tartja a betétet, nem csúszkál benne, minden felé. Én szerettem.

A mellszívó életet ment, ha belövell a tej és kőkeményre duzzadnak a cicik. Legalábbis engem kétszer mentett meg a mellgyulladástól. Nekem kézi Aventom van, próbáltam mást is, de nekem ez vállt be. Szerintem fontos!

Tejgyűjtő kagylóm nem volt, nem is éreztem szükségét.

Bimbóvédőt vettem az elsőnél, mert sírtam annyira feláztak a mellbimbóim, de csak bezavarta a fiamat, sokat kínlódtunk a szopival utána.

A lányomnál összeszorított fogakkal szoptattam amíg sebesek voltak a bimbók, és túléltük. :)

Én vettem egy darab cumisüveget, hogy nyugodt legyek, ha nem tudok szoptatni, akkor lesz miből megetetnem a babám. Ehhez vettem egy kis 2 decis előre elkészített folyékony tápszert. Csak a nyugalom kedvéért. Nem kellett használnunk.

2015. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami szerintem felesleges:

-ágynemű (3 gyerekem van, amíg picik voltak egyiknél sem használtam, csak az időjárásnak megfelelő takarót, télen hálózsákot)

-rácsvédő

-baldachin

-zsebes tartó

-szennyes tartó (a gyerekek szennyesét a mienkével gyűjtöttem, a lebukott, lekakilt dolgaikat pedig azonnal áztattam)

-párologtató (penészesedni kezdett tőle a ház)

-Cebion cseppet nem értem, minek újszülöttnek?


A többi dolgot én használtam.

Pelenkakuka helyett sima fémszemetest vettem, jól tartja a szagokat.

Sudocreamet nagyot vettem, másra is tökéletes.

Vízhőmérő eleinte jó, pár nap/hét után már úgysem használod, de addig megnyugtat a tudat.

Orrszívó bármikor kellhet, a takonykór nem jelentkezik be előre.

Légzésfigyelő rajtad múlik. Nekem az első 2 gyereknél eszembe sem jutott, a 3.-nál kellett vennünk, mert korababaként légzésproblémái voltak.

Szobahőmérő is jó, de az gondolom úgyis van otthon.

Éjjeli fényként a sólámpa tökéletes, nekünk is az volt.


Eldobható bugyi tök jó találmány, eltéped az oldalát és kidobod mindenstül. Én még itthon is használtam, amíg nagyon véreztem.

Mellszívót előre nem vennék, ha kell lehet kölcsönözni is.

Tejtároló zacskó attól függ, akarsz-e lefagyasztani anyatejet. Én a zacskót nem szerettem, Aventes poharakat vettem helyette.

Tejgyűjtő kagyló, fogalmam sincs mi az.

Bimbóvédő jó ha van, a mellbimbó nagyon érzékeny, gyorsan kisebesedik a szoptatástól, és muszáj így is szoptatni. Ez kíméli. Kicsit.

Cumit nem használtam soha, egyik gyerekem sem fogadta el. Vegyél egyet, és majd meglátod.


Nekünk volt babamérlegünk, szerintem hasznos dolog, sokat használtam.


Írass fel az orvossal lázcsillapítót is, az mindig legyen otthon. Pici babával az ember egyből megy orvoshoz, de ha lázas,azt csillapítani kell neki addig is. Inkább feleslegesen legyen, mint hogy kelljen és nincs.

2015. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alkohol kell majd, ezt a gyerekorvos fogja kiírni. Nálunk csak ezzel kellett kenegetni a köldökét, hintőpor egyáltalán nem kellett. Steril géz lap és vatta sem kellett. A köldökére nyugodtan rá lehetett tenni a pelust, nem kellett szabadon hagyni. Cseppek sem kellettek. Majd a gyerekorvos fog felírni D vitamint és K vitamint, felír még fürdető krémet és popsikrémet is. Nekem a popsikrém nem nagyon tetszett, mi a Manna popsikrémjét használjuk. Ha nagyon száraz lesz a bőre, akkor sima étolajjal kell bekenni a bőrét, ez nagyon hamar helyre hozza, jobb, mint a babaolaj vagy babatestápoló. Fertőtlenítő folyadékot nem vettünk, mert sima fazékban kifőztem mindent, egyszerű és ingyen van, vegyszer mentes. Textil pelusból jó sokat vettem, nagyon hasznos, már a kórházba is vigyél be, mert ezt a baba alá tudod rakni, ha pl az ágyadba rakod, büfizteted. Popsitörlőből én a Tesco zöld színűjét használom, a pelusból meg a Pampers-t, abból is a fehéret, de a Tesco-s is jó, ha nem akarsz ilyen drágát venni. Pelenkázó alátétből a Dm saját márkás a legjobb. Nekem fiam van és rengetegszer pisilt szét pelusozás közben, vagy fürdetés előtt, úgyhogy nagy hasznát vettem. A dokihoz is viszek mindig egyet és erre rakom rá, utána meg kidobom. A pelenkakuka: először röhögtem rajta, utána, amikor tápszeres lett a fiam, akkor vettünk és valóban nagyon jó!Nem terjeng a bűz. A sima szemetesnél büdös volt, pedig tényleg nem volt benne sokáig a pelus. A babakádból a legnagyobbat vegyétek, nem kell a piskóta alakú, mert különben nem sokáig tudjátok használni. Mi vettünk kádállványt is, így nem kell nagyon hajolni. A vízhőmérő is nagyon hasznos, ráadásul olcsó is nagyon. Kifogó: kapucnis, Ikeás törcsi, olcsó és jó nagy is. Érdemes többet venni, mert előszeretettel pisil bele a gyerek :) Lázmérő: hagyományosat vettem, nem bízom a digitálisban. Orrszívó: mi a 2. héttől használjuk, mert attól még van takony az orrában, hogy nem náthás és muszáj kijönnie annak is. Az orrszi-porszi a legjobb. Előtte sóoldattal befújunk és kicsit hagyjuk, hogy oldja a beszáradt dolgokat. Ágynemű: nekünk van babapárna, ami nagyon lapos, arra jó, hogy oda folyik a nyála, vagy ha bukik, akkor nem kell áthúzni az egész ágyat. Kis paplan is van, a lepedő alatt pedig matracvédő, ha kipisil a pelusból, akkor nem lesz pisis a matrac. Mi csipesszel vágjuk a körmét, babáknak valóval. A rácsvédő nagyon kell, mert egy idő után vándorolnak az ágyban és odanyomják a fejüket a rácshoz. A miénk körbeéri az ágyat (60x120). A baldachint hülyeségnek tartom, semmi funkciója nincs. Zsebes tartónk nincs, mert a pelenkázó szekrény elég nagy, oda van kipakolva. Szennyes tartó: egy kis vödör :) Légzésfigyelő: Angelcare, nagyon ajánlom! Szobahőmérő nincs, de a bébiőr kijelzi, hogy hány fok van a szobájában. Párologtató és éjjeli fényünk nincs. Én az éjjeli fényt feleslegesnek tartom. A kórházba kellenek az iratok, hálóingből vigyél többet, elől gombolósat. Legalább hármat vigyél. Melltartó: én a kórházban nem használtam, itthon a szoptatós melltartót használtam, ami pamut anyagú volt. Ebbe tettem a melltartó betétet, mert itthon már folyt a tejem. A kórházban nem volt még annyi tejem, hogy kellett volna. Ha majd kell, akkor a férjed beviszi. Köntös: volt, de csak akkor vettem fel, amikor kimentem a látogatókhoz, a szobában pokoli meleg volt. Eldobható bugyi: nagyon jól jött! Tartotta rendesen azt a nagy betétet és nagyon kényelmes is volt. Szülés utáni betét: Tena Lady, jó nagy. Egy csomaggal vegyél első körben. Mellszívó: én vettem még terhesen Avent elektromos, de csak itthon kezdtem el használni. Nagyon jó szaporításhoz és a bent maradt tej lefejéséhez is. Ha ilyet veszel: én kivettem belőle a masszázs párnát. Fejés közben megemeltem a mellemet és akkor kiszívta a pangó tejet is. Tejtároló zacskó: ha sok tejed lesz, majd akkor ráérsz venni, előre felesleges. Tejgyűjtő kagyló: nem volt. Bimbóvédő: én nem használtam, nem volt rá szükségem, de hasznosnak tartom. Aventes cumisüvegünk van, mert tápszeresek lettünk. Van az Avent-nek készlete, azt vettük meg.
2015. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 3-as válaszolónak: lehet, hogy felelőtlen anyuka voltam 29 évesen :O

de akkor az elmúlt több száz évben is csak felelőtlen anyukák voltak a légzésfigyelő feltalálása előtt :O


de most akkor akinek nincs légzésfigyelője azt "megkövezed"?

2015. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!