Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyatejet eszik a babám?...

Sok anyatejet eszik a babám? Lehet ettől fáj a hasa,vagy emiatt nem alszik? 6250 gramm 2 hónaposan

Figyelt kérdés

Amikor kéri, mellre teszem. Igény szerint,ez megnyugtatja. 🙂

Tegnap volt 2 hónapos 6250 gramm.

4400 szuletett.

Itt se védőnő,se orvos..

Majd 2 hét múlva visszük ellenőrzésre.

Honnan tudom hogy hasfájós?

Biogaijat kapja.

1 hónaposan kapott oltást,de másik városba kellett menni ,ahol az orvos csak ránézett,és mondta hogy mehet az oltás. 😒


Van hogy óránként,fél óránként is eszik,nekem pedig sok tejem van 🙏

Ilyenkor mindig sokat eszik,és nagyokat nyel.

Van hogy emelgeti a lábát, vagy nyugtalan a cicin,rúgkapál.

Sajnálom ilyenkor.

Lehet túl van etetve?

Tudom google,de nem akartam össze vissza olvasni mindent :)


2022. febr. 4. 21:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Illetve éjjel nem alszik,altalaba reggel 7-kor alszik el,de olyankor már nagyon fáradt.

Mikor fog ez váltózni?

Nálatok hogy alakulnak a mindennapok? :)

2022. febr. 4. 21:28
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
Hát szerintem simán lehet, hogy túltolod a szoptatást. Kislányom is 2 hónapos, átlagon felül gyarapszik, de még ő sem eszik ennyit és ilyen sűrűn. Cicin tekeregni, rúgkapálni akkor szokott, amikor már aznap sokat evett és bántja a pocakját. Kis szegények még nem tudnak annyit megemészteni normálisan, mint amennyit betolnak 🥰
2022. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Ha sokat eszik az sosem baj.Kérdés,hogy te mit eszel-iszol,mert ha olyasmit ami felfújja akkor simán csak ki kell tornázni és büfiztetni belőle a sok szelet.

"Van hogy emelgeti a lábát, vagy nyugtalan a cicin,rúgkapál."

A babák alapvetően is kapálóznak,minél nagyobb lesz annál többet fog,főleg ha izgatott lesz. :D


Szerintem semmi baj vele,csak egy kicsit a napi rutint kell helyre billenteni,hogy este helyett nappal legyen fent minél többször.:)

2022. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%

Siman lehetseges h tul sokat eszik es megterheli a kis hasat. Hiába mondjak h anyatejes babat nem lehet tul etetni..de igen lehet. Kisfiam is kerte volna orankent 1-2 honaposan de a 2 orat mindig kihuztam epp azert h "ne egye tul magat" (es utana mar beallt 2 -2.5 3 orankent kert ) probald meg h azer fel orankent ne keruljon cicire :) plane h annyit is sziv ki amennyit csak tud(tehat h nem csak komfort szopizik)

Egyebkent h erted h ejjel nem alszik es csak reggel 7kor alszik el? Mit csinátok akkor ejjel? :( es mikor tudsz egyaltalan aludni?

2022. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Helyesbítek. Ezer százalék hogy túl van etetve, ha fél óránként meg óránként mellen van, és nagyokat nyel. Illetve gyanítanám még, hogy túl erős a tejleadó reflexed. Ez nem lehet, mit gondolsz? A túl sok tej és túl erős tejleadó reflex is okozhat ilyen problémákat a babánál. Valamknt egészen biztos vagy benne, hogy minden alkalommal csak a melled kellene neki? Nem lehet, hogy csak minden igényére cicivel válaszoltál mert akkor csendben maradt, és ezért ezt szoktátok meg?
2022. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Hogy huzigálja a lábát, tekereg, esetleg le is csatlakozik az igen, az emésztés miatt van, zavarja, lehet hogy fáj is (bár akkor sírna). De ez életkori sajátosság sajnos, kinövi a következő hetekben.


Itthon ilyen korban az igény szerinti szoptatást javasolják, szóval nem mondanám hogy gondban vagy, főleg ha így neked is jó.

Az a mondás hogy anyatejes babát nem lehet túletetni, mondjuk nekem kb ugyanígy gyarapszik a fiam, ő tápszeres, nyúlánk baba, nekem meg beszól a doki asszisztense mindig a hízásra, csak azért, mert tápszeres. :D

2022. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Kérlek ne mondjatok valótalnt! 2 hónapos, tehát a hasfájós időszakban van. Nekem alig volt tejem, mégis már az első korty után pont ugyanezt csinálta! Én is nagyon sajnáltam. Sajnos ez ilyen, ki kell húzni a 3. hónap végéig, onnan már javulni fog.
2022. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

Nekem tápszeresen is igény szerint evett.Volt,hogy fél óránként kért egy keveset,rágta az öklét,volt hogy csak 2 óránként.

Ilyenkor az is jó,ha adsz meg az is,ha nem.Hiszen ha nem adod akkor majd éhen akar halni,ha adod akkor fáj a poci..kis telhetetlenek.😅

2022. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 🙂

Születése után,14 napig voltunk kórházba,antibiotikumot kapott,így persze hogy cicire tettem mindig,és igen,ez nyugtatja meh,vagy olykor a hinta, vagy elalszik a kezünkbe.

Tej leadó reflex,az biztos néha nagyon erős,ennek utána olvastam,mert van hogy annyira tele vagyok,hogy spriccel, de erősen.

És néha kifejek egy keveset szopi előtt.

Mikor alszom? 😁

Van egy 3 évesem, van hogy napi 1-2 órát,néha becsúszik 4 is :)

De ezek a gyerekek nagyon sok erőt adnak,illetve a férjem sokat segít mikor itthon van

Nos,nagyon oda figyelek arra amit eszek,ma egész nap nem ettem délután 5 ig :D nem volt időm :) van ilyen is. Akkor is kis krumpli pire, 1 csirke comb ,és egy szelet kenyér. És mindjárt eszek gyümölcsöt is 😁

2022. febr. 4. 22:11
 10/21 A kérdező kommentje:

Van hogy napi 1x eszek.

Tudom,erre kellene szánnom időt,de néha úgy érzem ha ennék, kijönne belőlem.

És mivel Covidos voltam, lassan 10 hete semmit sem érzek

2022. febr. 4. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!