Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos, besárgult (nem...

10 napos, besárgult (nem súlyosan), 2700 gramm súlyú babát kétóránként kell etetni. De meddig?

Figyelt kérdés

A kórház így engedte el, hogy kétóránként etessem feltétlenül, keltsem mindig (a sárgaság és a kis súly miatt, enyhén koraszülött).

Mennyi ideig kell kelteni? Súlyhoz vagy időhöz kötött?

Majd megkérdezem a védőnőt is, de érdekel mások meddig csinálták.


2022. febr. 7. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3kg fölött lehet elvileg lazábban venni.
2022. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk azt mondták, hogy 4 kg felett már nem kell keltegetnem éjszaka.
2022. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. febr. 7. 10:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy kétóránként. Nekünk 3 óránként kellett etetni a lányomat, koraszülött volt, besárgult és kicsi volt a súlya. Éjjel is kelteni kellett, 1 hónapos korában hagytuk abba.
2022. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam kicsit, mert annyira nem vészesen kicsi azért. De masszívan ugyanazt mondta minden gyerekorvos a klinikán.
2022. febr. 7. 12:47
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is besárgult és sokat vesztett a súlyából, még a gyerekosztályra is bekerült 4-7 napos korában.

5 hetes koráig kellett 3 óránként szoptatni éjjel-nappal.

2022. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom kétóránként nem jó etetni, mert nem tudja megemészteni és fájni fog a hasa. Nekünk a gyerekdoki mindig azt mondta, 3 óránál gyakrabban ne etessük, pedig kicsi volt a lányom. Szerintem kérdezz meg mást is, mert fura ez a kétóránkénti ajánlás.
2022. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanez volt nálunk a helyzet, amíg nem múlt el a sárgaság, és nem ébredt magatol, vagyis 3-4 hétig így voltunk. Bár idővel az éjszakai ébresztéseket egyre tovább toltam ki.
2022. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 7-es!


Sajnos ez már egy nagyon elavult és káros javaslat!

2022. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9 a kétoránkénti etetés helyett káros a három óránkénti etetés?! Gyerekem 4 éves, nem a múlt században javasolták, hogy 3 óránként etessem. Tápszerrel egyébként, erre nem tért ki a kérdező, anyatejes babánál tudom, hogy az iszisz a menő, de gondolom anyatejesnél se 2, se 3 óra nem ajánlott, hanem amikor kér.
2022. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!