Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időd van ébren egyhuzam...

Mennyi időd van ébren egyhuzamban 4 hónapos babatok? Hogyan foglaljatok le? Mit jatszotok ?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

2 hét múlva lesz 4 hónapos. Kb ilyen a napja:

6-kor ébred, eszik aztán peluscsere, büfi

Leteszem a játszószőnyegre vagy a pihenőszékbe, keltem a nővérét. Reggelizünk, elkészülünk, aztán autóval megyünk az oviba. Itt elalszik a kocsiban. Hazajövünk, ez kb 1 óra alvás.

9-kor eszik stb, aztán ha nincs semmi nyűgje, akkor leteszem a szőnyegre és összerakok egy ebédet, meg picit a lakást. Közben "beszélgetünk", lát engem, ha nincs jó hangulatban akkor felcsatolom, úgy próbálok valamit csinálni. Délben eszik és altatom. Általában hamar felébred, de ha időben reagálok akkor 1 pillanat alatt visszaalszik Kb 2 órát. Utána csípőtornát csinálunk, játszunk (csörgő, kontrasztos könyv, zenélő bigyó ilyesmik). Hazaér 3kor a férjem és a lányom, együtt bohóckodunk, aztán később kimegyünk együtt babakocsival. Pici alszik egy kicsit, nem sokat, a nagy rollerezik, dobálja a labdát a kutyának, mesél a napjáról stb..7 körül fürdés, evés, altatás a kicsinek. Kiságyban alszik. Éjjel egyszer ébred, de itt is, ha hamar reagálok akkor evés nélkül visszaalszik. Nem nagyon szoktam agyonszórakoztatni, örülök hogy magától is jól elvan.

2022. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia :) 4 hónaposan a babám nappal 3-4-et aludt, 1,5 órákat volt ébren az alvások közt.

Olvastunk, képeket nézegettünk könyvekben, hasaltattam, tornáztattam, felaggattam neki cuccokat, hogy nyúljon érte. Mondókázás, éneklés, táncolás. Buborékot fújtam neki, hintáztunk (benti hinta, fekvős).

2022. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

28.án volt 4 hónapos

Nappal 4x30 percet alszik. Ki nem szamolom mennyit van fenn 😅

Rengeteget jatszik egyedül. Körbe van téve a játszószőnyegén hátékokkal, elbabrál velük. Vagy nézi ahogy a teso játszik (3 éves lesz) pihenőszékben is elnézelődik. Délutan nyügösebb, akkor mar cipelteti magát. Akkor sokat nézzük pl az akváriumot.

2022. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kettes , véletlen nem a zöldre nyomtam de hasznos volt teljesen a vAlasz. Nálunk is kb ezvan. A ti babatok tud már fordulni valamerre?
2022. febr. 7. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 23-án volt 4 hónapos. 3-4x alszik 30-40 percet vagy 2-3x de akkor 1-1.5 órát. Van olyan is, hogy lenyom egybe 2 órát, az maga az álom, de ritka. 😅 általában 1.5-2 órát van ébren egyszerre. Olyankor hason vagy hàton babrál a szőnyegen, rendezgeti a játékait, én addig takarítok vagy főzök.

Hasról hátra és hátról oldalra fordul.

2022. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

A fiam eddig 2szer fordult át hasról hátra, de nagyon valószínű hogy nem tudatosan, mert feszes az izomzata, most kezdtünk el dévényre járni. Hason is utál lenni még.

Amúgy bocsi, látom nem ment nekem a szövegértés🤦‍♀️ szóval kb 2 órát van ébren általában egyhuzamban, de néha a 3 is előfordulhat, olyankor viszont már szörnyen nyűgös.

2022. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A babám most lett 5 hónapos, de négy hósan 2,5-3 órákat volt ébren, 3-szor aludt nappal 1-2 órát. Max. 4-5 percet van el egyedül, kivéve ha például mellette beszélgetünk valakivel, akkor akár egy órát is képes csöndben hallgatózni. Ha egyedül vagyok vele játszószőnyegre rakom, hordozóban takarítjuk a lakást, a konyhában szereti nézni ahogy teszem a dolgom és közben szóval tartom. Már könyvből is lehet neki színes képeket mutogatni, azzal is elmegy vagy 10 perc. Egy hete vettem észre, hogy a szőnyegre rakott nyitott könyv állataihoz szokott beszélni magában.
2022. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1,5-2 órát van ébren. Sokáig nem tudtam, hogy azért sír mert álmos, ezért volt, hogy teljesen kimaradt egy alvása :( most már helyreállt. 1,5-2 óra ébrenlét után 1 perc ringatás és elalszik.
2022. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!