Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-10 órás kocsiutat síró...

6-10 órás kocsiutat síró babával hogy bírtatok? Mennyit sírt egyhuzamban? El tudtátok terelni valahogy a figyelmét?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, megyünk haza a 4 hónapos babánkkal, 8-9 óra alapból az út, de most lesz szerintem 10-12 is. Nem szeret sokáig benne lenni a hordozóban, 15 perces úton is sír. Ti hogy bírtátok hasonló esetben?
2016. ápr. 16. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Szia, mi ennyire hosszú úton azért nem voltunk, viszont a hordozókat azért nem szeretik a babák, mert a 99%-ukban marhára izzadnak benne. Lehet kapni ilyen lyukacsos szellőztető alátétet, nem szabad túlöltöztetni az autóba és ha nagyon nyűgös, meg kell állni gyakrabban pihenni. Ha van rá lehetőséged, ülj mellette, próbáljatok meg minden külső ingert csökkenteni: ne menjen a légkondi, ne legyen zaj, esetleg valami nyugtató babazene halkan szólhat, ha ott ülsz vagy mellette, tudod simogatni, nyugtatni, hiszen neki az anya közelsége a legnagyobb biztonság. A hordozóban könnyebben kifolyik a pisi is a pelusból a hajlított ülés miatt, szóval lehet gyakrabban kell tisztába tenni. Érdemes az oldalsó ablakokra is tenni napellenzőt, hogy ne süssön a szemébe a nap, azt kimondottan utálják a kicsik. Muszáj vele megállni kicsit, hogy ki tudjon nyújtózni, levegőzzön kicsit, nem szabad túletetni sem, de ha ki vannak az igényei szolgálva (nem fázik, nincs melege, nem éhes, nem szomjas, tiszta a pelusa, nincs nagy hangzavar), akkor könnyebben megúszod. Érezze rajtad is, hogy nyugodt vagy, hiszen ha stresszelsz előre, ő azt egyből megérzi és ő is nyűgös lesz.
2016. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Utazzatok éjjel, jó eséllyel végigalussza.
2016. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a második írja, este fürdés vacsi és indulás.

Az én lányom is max 15-20 percet bírt az autóban, másképp el sem indultam volne vele ilyen hosszú útra.

2016. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
16 oras utat tettunk meg igy. ez a jo eséllyel végigalussza..hat nem tudom. nálunk egyik gyerek sem aludta végig, orultunk, ha max. 2 orát egyben tudtak aludni. egyébként mikor 5 honapos volt a fiam, akkor nem hordozoban vittuk haza, hanem mozesban. igy sokkal kényelmesebb volt neki. egyébként felváltva ultunk hátul és hát igen tobbszor meg kellett állnunk (a szokásos 3 helyett, kb 7 szer is..) a mozest pedig ugye le is lehetett takarni, igy az alagutak fényei nem zavarták. zenét ilyesmit nem hallgattunk...suttogva beszéltunk.. én a helyetekben beszereznék egy mozest.
2016. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
A mózes nagyon jó, mindaddig, amíg nem történik egy ütközés. Akkor ide-oda fog repkedni az utastérben a gyerek teste.
2016. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
már miért repkedne a gyerek teste az utastérben??
2016. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Tehetetlenségi erőnek hívják. Ha gondolod, tegyél egy mózest a kocsiba, abba egy, a gyerek súlyával megegyező tárgyat, aztán 50 kmh-val nyomjatok egy satuféket. Nézzétek meg, hogy mi történik.


Nem gyerek, anno egyszer 4 kilós kutyával utaztunk. A kalaptartón állt, amikor 30 kmh-s, városi tempónál bevágtak elénk és satuféket kellett nyomni. A kutya becsapódott a műszerfalba és eltört a válla.

2016. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
de nem értem miért...ezek a mozesek isofixes rendszerrel vannak rogzitve, plusz belso 3 pontos biztonsági ov van bennuk.
2016. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fej oldalirányú elmozdulását védi valami? Ilyen mózessel még nem találkoztam. Mivel a babák/kisgyerekek feje arányaiban nagy, a nyakuk pedig gyenge, ha nincs oldalról támaszték, akkor a nyaka könnyen eltörhet. Vagy erre is van valamilyen megoldás a mózesben?
2016. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
persze!! ezekhez van párna, betét vagy minek nevezzem! kiegészitoként lehet bele venni.
2016. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!