Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szellemileg mennyire kell...

Szellemileg mennyire kell érett legyen egy 11 hónapos?

Figyelt kérdés

Őszintén, kicsit aggódom a lányom miatt, márciusra van idopontunk fejlődés neurológiara is. De addig is megnyugtathatnatok, hogy más babak is ilyenek. A 11 hónapos lányom nem mászik, nem ül, kuszni is nem rég kezdett, emiatt járunk tornára, sajnos későn lett észreveve a feszes izomzat.

De ami valójában aggaszt, az az, hogy nem tapsol, nem mutogat, nem ad a kezembe semmiféle dolgot, hiába kapcsolgatjuk a villanykapcsolot előtte, vagy bármi érdekes dolgot, nem is érdekli. Ki venni ki vesz dobozból dolgokat, de be már nem rakja, ugyanez ha mondjuk neki fogd meg, engedd el, nem csinálja. Ha próbálunk vele játszani, hogy elvegye esetleg azt amivel mi játszunk, vagy leutanozzon minket, inkább elmegy és játszik mással. A tükörképe nem érdekli, ha mutatunk valahova, és kedve tartja oda néz, de nem az irányra hanem az ujjunkra. Egyedül pacsit szeret adni, de azt is ha olyan kedve van. Nevére, ha kedve van felfigyel, ha nem akkor nem. Érti ami zajlik körülötte, ha készülődunk enni, látjuk rajta az izgalmat, ha az apukája hazajon örül, alapvetően egesznap mosolygos jó kedvű baba. Siman elvan idegenekkel, nem sír utánunk, nem is keres minket. Egyáltalán nem bújik, nem is szereti, bár a tornász szerint ennek a feszes izomzat az oka, hogy nem teszi ránk a fejét, mert merev a nyaka. Hason sem teszi le. Szemkontaktust tartja, ha mi nevetünk ő is. Sokat kuncog hangosan, egesznap gagyog. Kézzel önállóan eszik, bár még marokkal fog és nem két ujjal. Néha úgy latom, nincs vele semmi baj, csak őt nem érdeklik ezek a dolgok, néha meg rettegek attól hogy szellemileg van vele valami.


2022. febr. 7. 22:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem ingeget ez kimaradt. A tornászunk szerint, ennek oka az is, hogy a mozgása megkésett, és majd ha a mozgás intenzíven beindul tárul ki előtte a világ is, és fog beindulni nála a szellemi érettség, hiszen hason fekve nem sok mindent lehet csinálni, valamint a mozgás nagy hatással van az idegrendszerre is.
2022. febr. 7. 22:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem le volt maradva mozgásilag, de nagyon értelmesnek tűnt 11 hónaposan is. Integetett, tapsolt, ciklizált, kúszva labdázott velünk (gurítottuk, érte ment, vissza gurította), rámolt mindenhol, kockából épített, csippentve felszedte a legapróbb szöszt is... aztán a fejlődésneurológus úgy lehúzta, hogy sírva jöttem ki. Ő hipotón (feszes ellentéte).

Egyébként "behozta". 10 éves korára millió fejlesztéssel.

2022. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor én nem tudom mire készüljek. Ő a kisautót vissza guritja párszor, aztán megunja és játszik mással. A kuszassal ugyanez, egy darabig megy dolgokért amikkel csalogatjuk, vagy arrébb lökte, de ha túl messzire kerül akkor inkább megy másik játékhoz, ha nincs másik játék akkor is babral mással. Ilyenkor érzem azt, hogy igazából nincs vele semmi baj, csak kényelmes. Egyébként ezzel a szóval illeti a gyerekorvos is és a tornász is.
2022. febr. 7. 22:58
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő nem épít még kockából, mert nem ül, így ezek a játékok nálunk eleve kilove. Persze ha ültetjük szépen megul egyedül, de ugye ezt nem szabad amíg magától nem teszi. Viszont mindent lerombol amit mi építünk neki. A tilos dolgokhoz, kábelek, kályha, persze azonnal megy, amint nem figyelünk. Valamint a telefon az, amit kitep a kezünkből. Embereket felismer, mama, papa, akár telefonon keresztül is.
2022. febr. 7. 23:00
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Hű,ez nagyon..nem bíztató.Gyakorlatilag szinte semmit nem csinál úgy érdemben.Jórészt csak van.Nem csak mozgás fejlődésben van lemaradva,hanem kb mindenben.

Hogy nem tűnt fel 11 hónap alatt senkinek,hogy kb nem fejlődik semmit a kicsi?


Amiket leírtál (rombol és nem épít,érdeklik olyan dolgok amikhez nem nyúlhat,nem bújik,érdekli a telefon) kb teljesen átlagos baba dolgok,minden más (nem mozog,nem érdeklődik,nem tud se ülni se kúszni-mászni) már bajt jelezhetnek.

2022. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem épít még kockából, mert nem ül, így ezek a játékok nálunk eleve kilove"


13 hónaposan ült ki a lányom, 11 hónaposan hason fekve épített. Nyugodtan rakd elé. És helyes ha nem ülteted.

Egyébként ahogy részletezed, nem tűnik annyira vészesnek.

2022. febr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a mozgásban le van maradva, a többi oké. 11 hónapos baba dobozokból pakol ki és lerombolja a tornyot, nem tudnak építeni még annyira. Integetés, tapsolás státuszkérdés, de az enyém sem csinálta csak 1 évesen, védőnő csak legyintett rá.
2022. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

11 hósom van.

Ő se épít, csak rombol de azt nagyon élvezi.

Tapsolni nem tapsol, dobozból csak kifele pakol.

Egyáltalán nem utánoz, vagyis én nem veszem észre, néha pápázik ha olyan kedve van, egyelőre csak tenyérrel mutogat. Labdával szuperül eljátszik sokáig, gurítja magának, mászik utána. Villanyt próbálja fel-le kapcsolni.

Ha a fésűjét a kezébe adom és odahajolok, hozzáérinti a fejemhez (ez vajon utánzásnak számít?).

Van pár könyve, ha kérem, hohy hozzon nekem egyet odamegy, kiszedi őket, a "rókás könyvet" felismeri. Viszont semmit nem ad finomat a kezembe csak dobál de ez mindenre igaz. Egyik játékkal se játszik célszerűen csak rágcsálja eldobja.

Szerintem is a babád a mozgással van kicsit elmaradva de nincs mással baj. Ilyen idősen 1-2hónap alatt hihetetlen mennyit fejlődnek.

2022. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 14-15 hóban kezdett el mutogatni. Szintén le volt maradva aztán 2 hónap alatt annyit fejlődött h csak lestünk
2022. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!