Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autizmus jelei 8 hónapos korban ?

Autizmus jelei 8 hónapos korban ?

Figyelt kérdés
Adott egy 8 hónapos kisfiú, aki még mindig nem figyel a nevére, csak nagyon ritkán, ha rámutatok valamire, akkor nem néz oda, nem tapsol,ill.nem érinti össze a 2 kezét. A mozgásfejlődésben sehol sem tartunk, hátról hasra és vissza fordul nagyon sokat, kúszni is próbálkozik, de csak úgy hogy kezével húzza magát előre és a lábaival a levegőben kapálózik. Felülni nem tud maga, segítséggel tud csak ülni. Evéssel is vannak problémák, nem tudtam neki kiváltani még egy étkezést sem. Szerintetek ezek intő jelek lehetnek ? Olvastam ilyen jeleket az autizmusnál, vagy már csak beképzelem ?
2022. febr. 8. 09:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%
Keress fel dévényest! 11. Kerület fejlesztőhaz
2022. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

11!

Először mindig orvos lássa a gyereket! Mégpedig fejlődésneurológus.

A gyógytorna jöhet utána, de csak akkor, ha az orvos javasolja!!!

2022. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

A gyerek le van maradva, de nem csak autizmus lehet a háttérben. Példának az én auti gyerekem 8 hónaposan kapaszkodva járt bútorok mellett, tapsolt, ki akart mászni a kiságyból, integetett, mutogatott néha(nyújtotta kezét vegyem fel). Mellette rövid ideig tartotta a szemkontaktust, sikongatott, sokat kéredzkedett rám, kilökte a nyelvével az ételeket, amit csak kóstoltatni próbáltam(almát is 6. hónapban), de simán felcsippentett félcentis kenyérdarabokat is elnyammogni az asztalról.


Ültetni NEM szabad, akkor sem, ha már elég nagynak és erősnek látszik hozzá.


Dévényes ilyen témában vidéki/átlag dokik szakértelme felett áll, háziorvosnál és védőnőnél hasznosabb a rálátása, neurológus nálunk csak megkopogtatatta reflexre a két évest, beszélt hozzá és sípolt neki játékkal, illetve megnézte arányos e a teste. Babáknál szerintem ennél is kevesebbet tud csinálni, majd mondta, hogy szedjen a gyerek halolajat és szerinte nem szindrómás.

2022. febr. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Fejlődésneurológus, nem sima neurológus!

Én hordtam mindkettőhöz a gyereket, hidd el, van különbség!

2022. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!