Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hetes kislányom 6 napja...

14 hetes kislányom 6 napja nem kakilt. Már kipróbáltuk az espumisant, kamillateát, de nem segiitett. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
gondoltam,ha hétfőig nem kakil,elviszem orvoshoz...szerintetek?
2010. szept. 10. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én a lázmérőzésre szavazok. Az espumisan nem erre jó, a kamilla pedig csak cukrosan lehet hatásos. Vannak erre szirupok is, a gyógyszertárban kérhetsz ilyet. Tornáztathatod is, a két lábát felnyomod a hasijához, vagy az ellentétes könyök és térd összeérintése is segíthet a bélműködésen.

Van a szélcső, ami szintén segíthet, de úgy tudom, ahhoz hozzászokhat.

Én sosem vártam egyébként ilyen sokáig, ha két teljes nap nem volt széklete, meglázmérőztem óvatosan, ami ingert kelt. Ezzel a doktornőnk is egyetértet. A lényeg, hogy ehhez nem szokhat hozzá.

nem írtad, hogy szotatsz-e vagy tápszert eszik-e a babád, mert ez sem mindegy. Ha szopik, akkor állítólag ez normális, bár én szerintem nem az, de sokak ezt állítják, orvosok is. Ha tápszert is eszik, akkor muszáj lenne orvoshoz fordulni esetleg tápszert cserélni, főleg ha észreveszed, hogy fáj is a pocija.

2010. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
beöntés, vagy kefírbe, joghurtba keverj étolajat!
2010. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
szopizik........ amúgy má mi is próbáltuk a lázmérőzést meg a láb nyomkálást is,denem kakil tőle....inger van,de csak pukizik ,semmi kaki
2010. szept. 10. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az baj,hogy ha van is kemény ,bogyós.

Mi kaptunk Laevolac hashajtó szirupot,3 naponta kap 1 kávéskanállal.

Többet nem kap,mert hozzászokhat

Sajnos őt is kell hőmérőzni


A lányom 15 hónapos

2010. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előtted kérdezőnek is írtam, a glicerines 1/4 kúp, nekünk az vált be. Nekem humánusabb mint a hőmérő. Én 2 napnál tovább soha nem vártam, csak először, mert mindenki jött a hasznosításos dologgal, na nálunk nem volt igaz. 3 hónapos koráig szinte csak kúppal kakilt, azóta megy magától is, ebben a hónapban csak 2*kapott kúpott. Barackot próbáld meg én elkezdtem inni napi fél litert , és van is kaki rendesen. :-),és még jól is esik az állandó víz ivás mellett !
2010. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kibic leszek... Még csak nem is az én tapasztalatom...

A szomszéd babája is ilyen nehezen kakálós gyerkőc volt kezdetben, lassan, de rájöttek, hogy az Elevittől van, amit a mama a szoptatás alatt is szedett. Nem lehet, hogy itt is ez a probléma?

2010. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babák,ha 1 hétig nem kakilnak akkor sincs semmi gond,nem tudom,hogy miért,mi is mindig gondban voltunk a kakilással,és a kórházba mondták ezt nekem!
2010. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk ez vált be: felforraltam a vizet, közben kevertem hozzá egy kis cukrot. Majd lehűtöttem langyosra. Olyan anyatej langyosságúra, vagy egy kicsit melegebbre és ezt itattam meg vele. Nem iszik belőle sokat egyszerre, de egy nap többször is adtam belőle, és másnapra teljes siker volt. Már majdnem azt hittem, hogy most meg hasmenést kapott.

De a lényeg, hogy vidd el mindenképpen orvoshoz, mert szerintem ez már sok.

Amúgy az espumisan nálunk semmit nem ért hasfájásra, de arra jó volt, hogy megfogta a babám hasát annyira, hogy akor is jött a torna, lázmérő, majd a cukros víz.

2010. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
AZ GÁZ! Max 5 napig szabad csak várni. Azonnal adj neki glicerines kúpot. Akár baja is lehet belőle. Vagy próbáld a hőmérőt!
2010. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hajnalban 10 ml meleg vizet itass vele kaja elött.Nekem az használt.Próbáld ki magadon,tutti használ.
2010. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!