Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 2 éves és még nem...

Tanácstalan_lány kérdése:

Kislányom 2 éves és még nem beszél. Fel szavakat mondogat csak,mindent megold,amire kérjük, felismeri az embereket,ismerős tárgyakra rámutat, ismeri a testrészeit. Ismertek hasonló helyzetet? A ti gyerekeitek mikor kezdtek beszélni?

Figyelt kérdés

Aggódom, hogy nem indult be a beszéd.

34+3 hétre született, nem tudom,ha ez is közrejatszik,hogy még így állunk....

(Sokat mondokazunk, mennek a szituációs játékok)


Meg valami,ami talán bekavart, 4 hónapja született a kisteso,bár jele sincs annak,hogy féltékeny lenne.

Vajon szakemberre lenne már szükség,vagy várjak vele pár hónapot?



#baba #Szekember
2022. febr. 15. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Az én fiam 2,5 évesen kezdett beszélni. De akkor úgy, hogy csak pislogtunk. Az első napon kapásból mondott 4-5 szót, a másodikon már fél mondatokat, a harmadik napon meg már szinte teljes mondatokban beszélt. Rá fél évre olyan választékosan beszélt, mint egy 5-6 éves gyerek. Szóval nem kell emiatt szerintem aggódnod. Majd ha 3 éves korára se beszél, akkor szerintem ráérsz majd akkor.
2022. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azt mèg szeretném megkérdezni, hogy a kisfiad mielőtt volt ez a nagy fejlődési ugrása, mondott szotagokat? Vagy hogyan fejezte ki magát?
2022. febr. 15. 17:37
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, linkelem neked korábbi kérdésemet, 2 évesen nem kell nagyon aggódni.
2022. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondott semmit, szótagokat se. Egyedül a szobroknak beszélt baba-nyelven. Ha kért valamit, akkor nyüszögött, és mutogatott.
2022. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2022. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

A fiam is 2 éves.Ő sem beszél még.Ha nagyon akar tud,ritkán hallunk tőle egy apát,cicát,lámpát,vagy kérek-et de ennyi.(tényleg ritka,mint a fehér holló..)

Mutogat,megért mindent,képes teljesíteni szinte bármilyen általános dolgot amit kérünk.De meg nem szólal :D

(Add ide,tedd le,vidd oda,kérem,ne vedd el,rakd a helyére,keresd meg,szinte nincs olyan amit ne értene.úgyhogy szerintem nincs baj vele,majd még egy fél év kb..)

2022. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lányom is megteszi,amit kérünk. És,ami engem meglepett,emlékszik szituációkra, hangutánzó szavakkal pl. Kimagyarázza,hogy azt,hogy hogyan csinál a liba fürdés közben tanultuk meg. (A víznek azt mondja H vzzzz)
2022. febr. 15. 17:48
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja,ami vicces, egyetlen több szotagu szava az Istvan,amit egy beszélgetés során hallott....
2022. febr. 15. 17:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 hónappal a 2. születésnapja után kezdett el teljes szavakat, 2-3-4 szavas mondatokat mondani. Előtte az volt, mint nálatok (mindent értett, mutatott, stb.), kb. 10-15 szót, hangot mondott. Nagyon szépen, változatosan beszél.
2022. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ugyanez a helyzet. Kisfiam 2 éves, nem beszél, csak szótagokat és babanyelven. Minden utasítást végrehajt, mindent megért, tudja a testrészeit, de egyszerűen nem akar beszélni.
2022. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!