Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló cipőben van valaki?

Hasonló cipőben van valaki?

Figyelt kérdés

9 hónapos babám lassan két hónapja alig alszik esténként. Igaz ebben a két hónapban sokat fejlődött, elkezdett mászni és két hete már áll, illetve a fogai is jönnek. 3 már kint van, úgy néz ki jön a 4. metsző fog is. Kérdésem inkább az lenne, hogy ezek ennyire kihatnának az alvására, hogy lefektetés után képes rá egy-másfél órával is kelni? Egész este óránként, másfél óránként kel. Anyatejes, ilyenkor cicire rakom, hogy megnyugodjon, mert az esetek 99%-ban sírva ébred. Hozzátáplálással is jól haladunk, sokféle ételt megeszik már, igaz még étkezést nem váltottunk ki, de úgy egyben nézve ezzel nincs gond. Egy szobában alszunk vele csak Ő a kiságyában, ha végképp nem nyugszik meg akkor pedig a mellkasunkon.

Valaki járt már így, hogy ilyen sok ideje nem alszik jól a babája? Mikor változott és lett picit jobb?



2021. nov. 17. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos koráig szopizott, addig egyetlen éjszakát sem aludt át, de úgy, hogy altatás után egy órával már csak szopival tudtam visszaaltatni. Éjjelente megszámlálhatatlanul sokszor szopizott. Zombi voltam. Aztán a szopi abbahagyása után elkezdett javulni az alvása, elkezdte átaludni az éjszakát. Most 8 éves igazi hétalvó. Nem tudom, segít-e a kommentem, annyit szerettem volna csak írni, hogy fogzás, mozgásfejlődés, szeparáció, később a beszédfejlődés, szibatisztulás, minden zavarhatja egy baba/kisgyerek pihenését. És akkor még nem is említettem a baba egyéni temperamentumát, az anya lelkiállapotát, amit nagyon levesznek, megéreznek a gyerekek. Szval minden is elképzelhető egy baba/kisgyerek esetében.
2021. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az idegiérés a mozgásfejlődés miatt, fogzás és még szeparációs szorongás is egyben.
2021. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint, akkor az idő megoldja meg a türelem, valamint reggelente egy nagy bögre kávé. 😀
2021. nov. 17. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!