Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg nekik hogy...

Hogy mondjam meg nekik hogy nincs igazuk?

Figyelt kérdés
Fél éves a fiam és átlagban egész nap kiegyensúlyozott mosolygós baba. Akkor sír ha fáradt vagy éhes. Viszont nagy átlagban késő délutántól már elég nyűgös szokott lenni és ilyenkor csak a hordozás segít. Családban azt mondják főleg apósom hogy ezzel felkapatjuk a gyereket. Ez engem nem is érdekelne hogy csak ő van így ezzel de az a gond hogy férjem is ezt mondja. “Anya jól felkapatott.” Én erre mindig mondom neki hogy ezt fejezze be ez nem felkapatás. Hogy magyarázzam ezt el neki (akár szakmailag) hogy el higgye nem itt kezdődik az elkapatás. Egyáltalán hol kezdődik? Amúgy ez az egyetlen “gond” férjemmel, imádja a fiát és ennek ellenére felveszi ő is ilyenkor és sétál vele. Csak ne jegyezné meg ezt a felkapatàs dolgot…
2022. febr. 23. 06:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem felkapatás, hanem elkapatás, amiről írsz! A családot hagyd figyelmen kívül, egyik füleden be, a másikon ki. A férjednek meg mondd meg, hogy fél éves a gyerek, nem fogod hagyni órákig üvölteni, ne tegyen megjegyzéseket, mert zavar.
2022. febr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Semmi nem bosszant úgy egy beszólogatót, mintha egyetértesz vele. Mondd, hogy persze, azért szülted, hogy ölelgesd 😁Mi a baj azzal, ha a férjed azt mondja, hogy felkapatod, ha közben ugyanúgy felveszi?
2022. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mert ezzel megbánt, mert én itthon vagyok a gyerekkel és mindent meg teszek érte (persze nem is esik nehezemre) erre ő meg lehurrog hogy elkapatom ha késő délutánonként felveszem mert nyűgös.
2022. febr. 23. 07:22
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Mikor megvettem a rugalmas kendőt, az én férjem is elkezdte, mondogatni, hogy elkényeztetem. Aztán mikor tapasztalta, hogy csak abban hajlandó aludni a gyerek nappal, engedett. A csatos már szerinte is hasznos mert el lehet menni bevásárolni, sétálni ide-oda. Mostmár azt szólja meg, hogy nem hagyom kicsit se sírni a gyereket hanem azonnal felveszem ha sír (nem mintha nem próbáltam volna 1000módszert amíg ő dolgozott).

Én elfogadtam, hogy nem látja a napjaink nagy részét, így csúnyán mondva fogalma sincs mi zajlik a gyerek körül. Amikor együtt vagyunk próbálom puhítani, hagyni, hogy próbálkozzon hátha belátja, hogy nem mindig van igaza.

Van egy hordozós csoport, weboldal, én onnan mutogattam neki cikkeket, hogy meggyőzzem. Általában elfogadta de volt olyan is, hohy csak legyintett egyet és én voltam a "hülye" aki már megint olvasott valamit az interneten.

2022. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Rokonok figyelmen kívül hagyása. Apának meg meg lehet mondani, hogy délután foglalkozzon a gyerekkel, amikor nyűgös. Így neked nem kell majd felvenni és nem lesz elkapatva. Ha ez így nem tetszik a férjednek, akkor ne szóljon bele, mert te vagy a babával egész nap!
2022. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy mondjam meg nekik hogy nincs igazuk?"


Sehogy. Elengedhetetlen a füled mellett, vagy kozlod hogy neked ez így jó. Ennyi

2022. febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
A nyűgösség okát kellene megkeresni és megszüntetni. Ha csak 5-10 percre veszed fel, az nem, gond. De ha órákig hordozod, akkor ehhez szokik és hordozhatod még 1 -2 évesen is.
2022. febr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem órákig hordozzuk ilyenkor. Meg változó hogy mikor kezdi a nyűgösséget ha egyáltalán elkezdi. 7 magasságában van a fürdetés és olyan 6 körül szokta kezdeni úgy igazán. Arra gondolok hogy addigra már elfárad és várja már a fürdés mert azt imádja.
2022. febr. 23. 07:42
 9/26 A kérdező kommentje:
8as. Bocsássál meg a szóhasználatért de nekem tetszik ez a szó és engedtessék meg hogy használjam, köszönöm!
2022. febr. 23. 07:44
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Kerdezd meg a ferjedtol, hogy egy hosszu nap utan, amikor a siras hataran all es azt keri oleld meg hogy esne neki, ha nem tenned.

A rokonok meg ne ersekeljenek.

2022. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!